Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Griffe
Posty: 16
Rejestracja: 19 mar 2012, 18:35

Post autor: Griffe »

Rany, kupiłam wagę i teraz ciągle ważę moje małe diablice.
Wiecie, że Josie przybrała 200g w ciągu 4 dni?? Ja nie sądziłam że to możliwe!!!
Fakt że może była za pierwszym razem po siku, a za drugim przed siku i czymś jeszcze, ale mimo wszystko! To tak jakby człowiek 10kg przytył w ciągu paru dni... <shock>

A obecna waga to
Josie 1660
Jenny 1770
wiek 3 m-ce i 3tyg
katana1978
Posty: 95
Rejestracja: 25 paź 2010, 14:47

waga

Post autor: katana1978 »

cześć

Mam pytanie odnośnie wagi.
Dziś byłam u weta by zaszczepić Hermesa na wściekliznę i przy okazji zważyliśmy kocura.
Waży 5.900 kurcze czy to nadwaga ?
Przecież brytki nie które ważą o wiele więcej hm ...

Co myślicie ?
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Wątek o wagach jest tutaj
katana1978
Posty: 95
Rejestracja: 25 paź 2010, 14:47

Post autor: katana1978 »

cześć

Mam pytanie odnośnie wagi.
Dziś byłam u weta by zaszczepić Hermesa na wściekliznę i przy okazji zważyliśmy kocura.
Waży 5.900 kurcze czy to nadwaga ?
Przecież brytki nie które ważą o wiele więcej hm ...

Co myślicie ?
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Samo podanie wagi jeszcze nic nie mówi. Trzeba kota widzieć z góry i z boku stojącego, wtedy można coś powiedzieć, czy 5,9 kg to jest dla niego dobra waga czy już za duża.
TeeS
Posty: 10
Rejestracja: 01 maja 2012, 09:59

Post autor: TeeS »

Tak jak napisałem w poście witającym sam dość mocno martwię się o wagę mojego Manchestera. Chłopak ma teraz już 8 miesięcy, w przyszłym tygodniu czeka go sądny dzień kastracji. Maniuś waży obecnie 3 kg, je w zasadzie tylko suchą karmę Orijen Cat & Kitten (w hodowli był na RC i puszkach Felixa) i od czasu do czasu różne puszki dla urozmaicenia. Maniusiowi przez te dwa miesiące pobytu u mnie przybyło prawie 2 kg wagi i głównie stąd moje zmartwienia bo 1,3 kg jak napółrocznego kocura to strasznie mało, obecne 3 kg też mi się podobnie kojarzy. Co Wy o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mago »

TeeS pisze:(...)Maniusiowi przez te dwa miesiące pobytu u mnie przybyło prawie 2 kg wagi i głównie stąd moje zmartwienia bo 1,3 kg jak napółrocznego kocura to strasznie mało, obecne 3 kg też mi się podobnie kojarzy. Co Wy o tym sądzicie?
1,3kg dla 6 miesięcznego kocurka rasy brytyjskiej to faktycznie maleńko. Chciałam podejrzeć na stronie hodowli, rodziców kotka, ale chyba strona nie działa/nie istnieje. Może on po prostu miał drobniutkich rodziców i sam też będzie drobnym kotkiem.
Najważniejsze, żeby kocio był w dobrej kondycji :kotek: Ładnie u Ciebie przybrał na wadze. 2kg na dwa miesiące to sporo. Uważaj tylko, żeby nie utuczyć kotka :-)
Awatar użytkownika
Alicja
Hodowca
Posty: 605
Rejestracja: 07 cze 2011, 12:09
Hodowla: BRITALISE*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Rumia / Pomorze
Kontakt:

Post autor: Alicja »

Mi on wygląda na młodszego ;-)) Chyba ze po prostu jest taki drobny, na geny nic nie poradzimy. Ważne, że jest odpowiednio karmiony :-)
TeeS
Posty: 10
Rejestracja: 01 maja 2012, 09:59

Post autor: TeeS »

No niestety z hodowcą miałem kilka przejść no ale cóż, sami wiecie jak to czasem wygląda...

Co do jego rodziców to widziałem na własne oczy tatusia i był na prawdę okazałym kocurem.
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Post autor: jasminka »

Tess dbaj o niego nadal,odrobacz jeśli trzeba i ciesz się kotem,może on niedożywiony był widać z Twojego postu że u Ciebie nadrabia :-)
Zablokowany