Euphoria & Gasper

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
beev
Posty: 2513
Rejestracja: 22 lip 2014, 22:08
Płeć: kobieta
Skąd: Lubsko

Re: Celtic Mist Euphoria niebieska dziewczynka

Post autor: beev »

Fusiu pisze:Ja mam 3 kuwety, 3 miski na suchą, 2 na mokrą i 8 misek z wodą + 2 fontanny <roll>
To ja mam dziwne koty. Ciągle widzę ze one się zachowują inaczej niż Wasze koty.
Jak dałam im kilka misek na wodę to i tak piły tylko z jednej, tej kolo jedzenia. Czasem wieczorem piją wodę ze szklanki męża w sypialni ;)
Nawet sucha karmę najczęściej jedzą z jednej miski mimo że druga stoi nie daleko <lol>
Awatar użytkownika
dagusia
Posty: 2001
Rejestracja: 30 lis 2014, 20:54
Płeć: kobieta
Skąd: Ireland

Re: Celtic Mist Euphoria niebieska dziewczynka

Post autor: dagusia »

beev to moja Eufi też jest jakaś "dziwna" w takim razie, bo ona pije tylko z 1 miski- tej koło suchego :-? zobaczymy jak to będzie wyglądać jak będą dwa futrzaki :-?
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Celtic Mist Euphoria niebieska dziewczynka

Post autor: Dorszka »

beev pisze:To ja mam dziwne koty. Ciągle widzę ze one się zachowują inaczej niż Wasze koty.
Jak dałam im kilka misek na wodę to i tak piły tylko z jednej, tej kolo jedzenia. Czasem wieczorem piją wodę ze szklanki męża w sypialni ;)
Nawet sucha karmę najczęściej jedzą z jednej miski mimo że druga stoi nie daleko <lol>
To normalne koty. To jedynie znaczy, że te inne naczynia z wodą stoją w złych, dla kotów oczywiście, miejscach. Inną sprawą jest, że nie śledzimy przecież swoich kotów bez przerwy, a one potrafią z innych miejsc pić w dzień, innych w nocy, kiedy śpimy. Szklanka w sypialni to najwyraźniej i dobre naczynie, i dobre miejsce :)
dagusia pisze:beev to moja Eufi też jest jakaś "dziwna" w takim razie, bo ona pije tylko z 1 miski- tej koło suchego :-? zobaczymy jak to będzie wyglądać jak będą dwa futrzaki :-?
Odpowiedź podobna, jak do Beev - jeśli inne naczynia nie stoją w strategicznych miejscach, kot do nich nie podejdzie, i przy dwóch futrzakach będzie tak samo, jak przy jednym, z tą tylko różnicą, że koty będą statystycznie rzadziej podchodzić do wody, czekając na wolne miejsce przy jedynej akceptowalnej misce.

Z jedzeniem jest podobnie, jak z piciem, koty podchodzą do różnych misek o różnych porach, z jednej jedzą więcej, z innej mniej. To samo dotyczy kuwet, dlatego ich ilość zwiększamy razem z przychodzącym nowym kotem, od razu. Podkreślę, jak to robię zawsze, że chodzi o wybór, w przypadku kotów jest to ogromnie ważne, przy wyborze wielu "wodopojów" mamy mniejsze szanse na kłopoty z nawodnieniem, przetrzymywaniem moczu, chorobami pęcherza, itp., przy wielu miskach z jedzeniem mamy mniejsze szanse na jedzenie na raz dużych ilości, co jest bardzo pomocne w profilaktyce otyłości.

Dagusiu, przepraszam bardzo za <offtopic> , postaram się już nie zaśmiecać Pani wątku.
Awatar użytkownika
dagusia
Posty: 2001
Rejestracja: 30 lis 2014, 20:54
Płeć: kobieta
Skąd: Ireland

Re: Celtic Mist Euphoria niebieska dziewczynka

Post autor: dagusia »

Dorszko nie przepraszaj- cenne rady przy okazji i dla mnie :-?
To że kupię drugą kuwete to jest oczywiste, tak sie tylko zastanawiam czy postawić je obok siebie czy tą drugą gdzieś na piętrze :-? Teraz niunia ma na dole w wc :-?
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Celtic Mist Euphoria niebieska dziewczynka

Post autor: Dorszka »

Kuwety postawione obok siebie to nadal jedna kuweta :) Jeśli dom jest piętrowy, to druga kuweta powinna była stać na piętrze już dawno :hidden:
Awatar użytkownika
dagusia
Posty: 2001
Rejestracja: 30 lis 2014, 20:54
Płeć: kobieta
Skąd: Ireland

Re: Celtic Mist Euphoria niebieska dziewczynka

Post autor: dagusia »

Dorszko tutaj mieszkamy dopiero miesiac czasu- (takie moje usprawiedliwienie :-| ) wcześniej był apartament wiec 1 kuweta wystarczała :-) Druga dokupie przed przybyciem maluszka :-)
aurora80
Posty: 648
Rejestracja: 12 cze 2015, 23:41
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa/Marki

Re: Celtic Mist Euphoria niebieska dziewczynka

Post autor: aurora80 »

Kicia piękna, bardzo dorodna :kotek:
Awatar użytkownika
Monic
Posty: 487
Rejestracja: 07 lis 2014, 13:50
Płeć: Kobieta
Skąd: Katowice

Re: Celtic Mist Euphoria niebieska dziewczynka

Post autor: Monic »

Oj tak, w domu piętrowym nawet przy jednym kocie muszą być kuwety na obu piętrach:-) Ja też nic nie będę się odzywać dopóki nie zobaczę maluszka!! :-D Proszę mi pokazać braciszka i mojej ulubienicy! :-) Już się nie mogę doczekać tego dokocenia:-)
Awatar użytkownika
Kamiko
Hodowca
Posty: 3390
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:29
Hodowla: Mazuria*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Dobra Wola k/Nasielska
Kontakt:

Re: Celtic Mist Euphoria niebieska dziewczynka

Post autor: Kamiko »

No to wątek zablokowany do odwołania <lol>
Aga L.
Agilisowy Rezydent
Posty: 1322
Rejestracja: 08 gru 2012, 18:21
Płeć: Kobieta
Skąd: Kraków

Re: Celtic Mist Euphoria niebieska dziewczynka

Post autor: Aga L. »

Cóż, bardzo łatwo to zmienić, prawda, Dagusiu? <diabeł> <yamaha> <lol>
Zablokowany