Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: MoniQ »

jasminka pisze: Dla mnie markiza jest mniej estetyczna niż fajne zadaszenie z drewnianej lub innej konstrukcji i poliwęglanu ale jak już było pisane gusty są różne :-)
Tylko u nas nie chodzi o to że coś jest ładne albo nieładne, ale żeby było jednolicie. I z tym jest największy problem, bo każdy ma pomysł na swój taras/ogródek/balkon a ludziom się nie podoba...
No tak czy siak, zadaszenia z pewnością nie zrobimy, na to nie ma szans, zresztą nie chciałabym sobie tarasu zabudowywać...
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: yamaha »

Jako, ze masz dwa, to moze wlasnie jeden fajnie "oszklic", taka werande nowoczesna zrobic ? <zakochana> <zakochana> <zakochana>
(no chyba, ze sie nie da)
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: MoniQ »

yamaha pisze:Jako, ze masz dwa, to moze wlasnie jeden fajnie "oszklic", taka werande nowoczesna zrobic ? <zakochana> <zakochana> <zakochana>
(no chyba, ze sie nie da)
No raczej ciężko, zwłaszcza że mamy jeszcze takie ozdobne dechy na tarasach...

Ale patrzę sobie na rozwiązania z tej firmy Lilu i widzę, że mają realizację w bloku, który jest jakieś 50 m od nas :) Bo z widokiem na moją pracę :D
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: jasminka »

Monia na pewno coś wymyślicie <ok>
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: MoniQ »

Jesteśmy umówieni z panem z Lilu na przyszły wtorek, przyjedzie, pomierzy, zobaczy. Na razie bardzo ok, pan jest rzeczowy, kompetentny... ale czuję, ze musimy się przygotować na większy wydatek ;-))
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Mago »

To trzymam wielkie kciuki, żeby udało się coś solidnego i estetycznego wymyślić, no i żeby cena nie zabiła :hug:
Awatar użytkownika
paquerette
Posty: 114
Rejestracja: 03 sty 2016, 18:59
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: paquerette »

My ostatecznie zdecydowaliśmy się na bezinwazyjną siatkę w jedne drzwi balkonowe. Ja będę miała otwarty balkon i się nie uduszę w robocie (w tym pokoju mam biuro), Paquerette von Patyś będzie miała z drapak widok na siatkę i balkon, i też sobie pooddycha świeżym powietrzem.
Ramkę z siatką można samodzielnie wymontować i zamontować, więc to na czas lata i upałów i w zależności od potrzeby możemy raz na jedno raz na drugie okno założyć :)
taki kompromis, inaczej się nie dało, wszyscy będą musieli z tym żyć, do czasu, aż nie osiądziemy gdzieś na stałe, albo kot nie dostanie skrzydeł ;)
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Miss_Monroe »

Trzeba bardzo uważać na kota przy otwartym balkonie z zamontowaną taką ramką.
Sama miałam (co prawda w oknie) w starym mieszkaniu zamontowaną siatkę z taką ramką i przyznam, że nigdy na oścież okna nie otwierałam. Jestem pewna, że gdyby Bentley skoczył na siatkę to wypadłby z nią przez okno, bo to jest bardzo delikatne zabezpieczenie. A spodziewałam się czegoś solidniejszego.
Awatar użytkownika
paquerette
Posty: 114
Rejestracja: 03 sty 2016, 18:59
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: paquerette »

Robiłaś sama taką siatkę czy ktoś montował? możesz na pw podać nazwę firmy?Bo firma którą wybraliśmy zapewnia,że wytrzyma.

U nas balkon będzie otwierany tylko podczas naszej obecności w pokoju, a moje biurko jest rzut beretem od tego groźnego miejsca. Nasz von Patyś to zawodnik wagi koguciej bo jakoś nie może odbić od 2,4 kg, chyba w tym sezonie nic nam nie grozi (a to i tak będzie chyba nieduży kot), a za rok nie wiem czy będziemy tu mieszkać więc powinniśmy dać radę.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki

Post autor: Miss_Monroe »

Siatkę robiłam na zamowienie kilka lat temu, nie pamiętam firmy. Gwarantuje Ci, że dla żadnego kota nie jest problemem skok na siatkę.
Zablokowany