Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
manita
Agilisowy Rezydent
Posty: 3446
Rejestracja: 26 lip 2010, 17:31
Kontakt:

Post autor: manita »

My mamy ten mały z rozetą. To ulubione miejsce do spania. Jest duża na tyle, że potrafią spać we dwójkę. Ta plecionka jest bardzo solidna, nie niszczy się. Najgorszy jest plusz w podstawie widać po nim ślady drapania. Podstawa jest bardzo solodna, ciężka cała z drewna, dzięki temu drapak dobrze znosi sok 6,5 kg kota, choć u nas teraz stoi pod ścianą bo tam znalazł swoje miejsce.
Ten drapak, który pokazałaś bardzo mi się podobał. Estetyka tych koszyków i rozet mi akurat bardzo odpowiada. Widziałam, że właśnie te duże są w hodowli Ani.
Poduszki spokojnie można prać w pralce.
Ja polecam te drapaki choć minusem są, jak już wspomniałam pluszowe obicia podstawy.

Z uwagi na postawę tu jest lepsza
http://www.zooplus.pl/shop/koty/drapaki ... _cm/174520

choć w tej wersji brak klasycznej rozety no i trzeba zwrócić uwagę na wielkość półek.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Ja, jak bym miała wydać 550 zł (tyle ten kosztuje co wkleiłaś) to chyba wolałabym poszukać w tej cenie u Rufiego. Za tyle już można wybrać jakieś fajne.
Awatar użytkownika
manita
Agilisowy Rezydent
Posty: 3446
Rejestracja: 26 lip 2010, 17:31
Kontakt:

Post autor: manita »

Sonia pisze:Ja, jak bym miała wydać 550 zł (tyle ten kosztuje co wkleiłaś) to chyba wolałabym poszukać w tej cenie u Rufiego. Za tyle już można wybrać jakieś fajne.
Potwierdzam to co mówi Sonia. Ja kupowałam mały w promocji ale duży to spory wydatek. Plusz na podstawie jest słaby (przynajmniej u mnie, wydziera się na złżczeniu z sizalem) za takie pieniądze w przypadku tego dużego to by mnie bolało. Plusem tych drapaków jest faktycznie wygląd i jakość części pleconych.
AnulkaJG
Posty: 17
Rejestracja: 07 paź 2011, 15:51

Post autor: AnulkaJG »

Hmmm...
no mnie wlasnie urzekly te plecionki...
szczerze mowiac nie znalazlam ladniejszych...

Manita, a powiedz nie ma mozliwosci, gdy juz ten spod - podstawa - troche sie wysluzy, obic tego we wlasnym zakresie jakas nowa fajan wykladzina, dywanem czy czyms takowym?

cena jest 549zl, ale nowy klient ma 20% rabatu, co daje w sumie cene 440zl...
Awatar użytkownika
manita
Agilisowy Rezydent
Posty: 3446
Rejestracja: 26 lip 2010, 17:31
Kontakt:

Post autor: manita »

Oczywiście, że jest, problemu z tym większego być nie powinno, tylko czy jak wymienisz na grubszy dywan to podstawa będzie nadal stabilna? Myślę, że jak masz trochę zmysłu technicznego to dasz sobie radę. Tylko czy to gra warta świeczki? Koszty dodatkowe. Ale fktycznie urok drapaki posiadają.
Napisz do Ani ona ma więcej tych drapaków więc i pewnie więcej ci podpowie
AnulkaJG
Posty: 17
Rejestracja: 07 paź 2011, 15:51

Post autor: AnulkaJG »

Manita dzieki ;-))

przeszukalam opinie o tym konkretnym drapaku i trafilam chyba wlasnie na opinie Ani :-)

"Wspaniała jakość i funkcjonalność

Nasze koty bardzo polubiły drapak Banana Leaf Paradise. Jest dość łatwy w montażu i stabilny. Możliwość prania poduszeczek to dodatkowy atut. Drapak służy naszym kocurkom, potrafią przesypiać na nim cały dzień albo bawić się aż do zadyszki. Produkt estetyczny i bez zapachu klasycznych drapaków, do tego łatwy do czyszczenia. polecamy Hodowla Ars Britannica*PL "

to opinia z pazdziernika 2010... ciekawe tylko jak wyglada opinia dzis <oops>
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mago »

AnulkaJG pisze:Hmmm...
no mnie wlasnie urzekly te plecionki...
szczerze mowiac nie znalazlam ladniejszych...
Oj te wybory <roll> ...
Ja bym Cię namawiała na Rufiego. Mam dwa drapaki tej firmy, oba w dywanie. Jeden kupiony prawie 4 lata temu, drugi wiosną tego roku. Ten starszy trzyma się naprawdę doskonale, Dorszka może zaświadczyć :->, bo widziała go nie raz.
Zresztą dlatego też wróciłam do tej samej firmy po kolejny drapak.
Naprawdę warto ten zakup dobrze przemyśleć, bo za jakiś czas kupować nowy to szkoda pieniędzy, zwłaszcza, że ZAWSZE jest coś co będziesz chciała kotu dokupić, więc i wydatki zawsze będą <lol>
Nie wiem jak te plecionki wytrzymałe są pod szaleństwa grubokościstego, mocnego brytka, a takie są te Dorszkowe dzieci <mrgreen> (bo domyślam się, że to dla agiliska zakup).
:-)
Awatar użytkownika
GOSIA
Posty: 109
Rejestracja: 26 lip 2010, 10:50

Post autor: GOSIA »

Mago pisze:
AnulkaJG pisze:Hmmm...
no mnie wlasnie urzekly te plecionki...
szczerze mowiac nie znalazlam ladniejszych...
Oj te wybory <roll> ...
Ja bym Cię namawiała na Rufiego. Mam dwa drapaki tej firmy, oba w dywanie. Jeden kupiony prawie 4 lata temu, drugi wiosną tego roku. Ten starszy trzyma się naprawdę doskonale,
Nie wiem jak te plecionki wytrzymałe są pod szaleństwa grubokościstego, mocnego brytka, a takie są te Dorszkowe dzieci <mrgreen> (bo domyślam się, że to dla agiliska zakup).
:-)
U mnie dokładnie tak samo - jeden stary drapak Rufiego trzyma się doskonale, a skaczą po nim 3 koty. Na wiosnę kupiłam drugi też Rufiego D-0A i jestem bardzo zadowolona. Dywan zdecydowanie lepszy od sztruksu. Po 3 latach na sztruksowym hamaku widać zaciągnięcia i "wysiedzenia". Dywan jak nówka. Miałam też już drapaki z tańszej półki ale niestety wykonanie (półki, budki obciągnięte pluszem z jednej strony, wystające zszywki tapicerskie) i żywotność beznadziejna. Nie warto wydawać kasy.
Mam też fotel bujany z liści bananowca i muszę Cię zmatrwić - koty go namiętnie drapią. Wygląda już nieładnie i może do wiosny go jeszcze przetrzymam. Obawiam się, że w drapakach tych które Ci się podobają z zooplusa właśnie te plecionki długo nie będą takie ładne, po prostu koty się nie powstrzymają przed drapaniem.
Ale do Ani napisz, ważniejsza będzie opinia jak drapak wygląda po rocznym użytkowaniu.
Powodzenia w wyborze! A to dopiero drapak, a jeszcze miseczki, kuweta, transporter.... <mrgreen>
Awatar użytkownika
Gosia i Ira
Hodowca
Posty: 1683
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:49
Kontakt:

Post autor: Gosia i Ira »

kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Post autor: kinus »

ten drugi ciekawie wyglada
Zablokowany