Zouza i Kajtek

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Posty: 3486
Rejestracja: 22 paź 2009, 09:07
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków
Kontakt:

Re: Zouza i Kajtek

Post autor: maga »

Powinnas jej przygotowac uszy, bo sędzia możę po prostu Cie upomniec, ze kot nie jest przygotowany.
Czy ćwiczysz z nia trzymanie, pozycje wystawowa bo ona powinna byc grzeczna.
Dać sie macać, obracać, dotykać.
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Zouza i Kajtek

Post autor: asiak »

Jeden smakołyk za zapomniane urodzinki ? :-)
Awatar użytkownika
margita
Agilisowy Rezydent
Posty: 5567
Rejestracja: 17 lut 2012, 14:04
Płeć: kobieta
Skąd: zachodniopomorskie

Re: Zouza i Kajtek

Post autor: margita »

:tort: :tort: :tort:
duuuuużo smakołyków ... <mrgreen>
basidrak20
Hodowca
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2013, 09:30
Hodowla: Baskot*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Szczecin
Kontakt:

Re: Zouza i Kajtek

Post autor: basidrak20 »

:kotek: nauczyłam ją aportować :)
to już coś ;)
głaskać się uwielbia ale nie na rękach.
staram się z nią cokolwiek ćwiczyć - to co wyczytałam i słyszałam. Niestety hodowca Zołzy wyjechał za granice nie mam z nim kontaktu a Kajtka hodowcy nie byli na wystawie i mi nie pomogą.

Teraz to mnie przeraziłaś :( jak ja mam jej te włoski z czubków uszu usunąć. musiałabym ja przykleić aby sie nie ruszała. buuuu


Nie krzyczcie na mnie iż jestem nieprzygotowana i nie wiem.
Ja o wystawie myślałam od stycznia - później zrezygnowałam a jak P.Karasińska powiedziała iż z Kajtkiem mogłabym pojechać to się zdecydowałam. I nagle kwiecień :( Czytałam dużo, dzwoniłam do hodowców i wiem mało. Staram sie przez dwa dni ogarnąć :)
basidrak20
Hodowca
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2013, 09:30
Hodowla: Baskot*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Szczecin
Kontakt:

Re: Zouza i Kajtek

Post autor: basidrak20 »

Oj ze wzgledu na przybieranie na wadze to dostanie kilka. Co za duzo to niezdrowo.
basidrak20
Hodowca
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2013, 09:30
Hodowla: Baskot*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Szczecin
Kontakt:

Re: Zouza i Kajtek

Post autor: basidrak20 »

Zolza byla jak <aniołek> dala sohie usunac pedzelki. Nawet uszy bez problemu jej wyczyscialam. Boje sie tyloo tego ze jest nietykalska i bedzie lapkami bic za dotykanie. Najgorsze jest to ze jak ja tyko glaskam czy dotkne w okolicy tylnich lapek to zeby potrafi pokazac i fuknac. Oczywisci jeszcze mnie nie ugryzla.
Dzis weterynarz. Pazury niech im wet utnie boje sie ze za krotkie beda....
Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Posty: 3486
Rejestracja: 22 paź 2009, 09:07
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków
Kontakt:

Re: Zouza i Kajtek

Post autor: maga »

Jeśli kota sie stresuje, nie lubi być dotykana. Żle znosi tłumy, zgiełk, ogólnie warunki wystawowe nie są miłe dla kota. To ja bym darowala jej takie "przyjemności".
basidrak20
Hodowca
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2013, 09:30
Hodowla: Baskot*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Szczecin
Kontakt:

Re: Zouza i Kajtek

Post autor: basidrak20 »

Zabrałam kotki ostatnio do teściowej ok 1h w jedną stronę. Kajtek siedział przez 2 h za pralką musiałam go siłą "wyciągać do ludzi" po 3 razie już siedział z nami w pokoju nawet o głaskanie się upominał. Zouza po 15 minutach ze wszystkim się bawiła - oczywiście jeśli chodzi o głaskanie to z dystansu.
Nie wiem jak znosi tłumy itd bo jak do mnie ktoś przychodzi to zachowuje się normalnie. Kajtek różnie.

Chce pojechać raz i zobaczyć. Nie wiem czy jeszcze kiedyś pojadę.

tak naprawde to chce pojechać i zobaczyć co mi sędzia po Zołzie - dachowcu powie.
Niby rodowodowy brytyczyk a wygląda jak dachowiec hehe
basidrak20
Hodowca
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2013, 09:30
Hodowla: Baskot*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Szczecin
Kontakt:

Re: Zouza i Kajtek

Post autor: basidrak20 »

Ja juz po... I jaktek i zolza sprawdzone. Ex 1 ma zouza kajtek poza konkurencja bo kastrat. Nie wiem do konca o co chodzi ale z czasem sie dowiem. Z Zolza czekam jescze ... Jestem dumna z moich kotow. Grzeczne. Zobaczymy. Jeszcze z zolza raz i zobaczymy co bedzie
basidrak20
Hodowca
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2013, 09:30
Hodowla: Baskot*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Szczecin
Kontakt:

Re: Zouza i Kajtek

Post autor: basidrak20 »

Wczoraj moja Zolza przegrala z Rosyjskim choc wagowo byly podobne ;) moja pierwsza wystawa i w pierwszy dzien uslyszalam tyle dobrych slow o Zolzie... Jechalam nastawiona na krytyke a tu niespodzianka. Kajtek do BISu sie nie dostal ze wzgkedu wlasnie na oczy.



Dzien drugi... Dzis bylo gorzej Zolzr oceniala P.Ania powiedziala iz nie widzi zlota u niej. Jednak ma zielone oczy wiec musi byc. Jest szczupla. Postura ok. Siersc bez podszerstka. Hmmm

Dwoch sedziow... Czuje sie jakbym miala dwa inne koty wcOraj byla zlota a dzis nie...

Dzis Kajtek uslyszal to samo od P.Lis. Nom do BIS ze wzgleduaaaa na oczy nie bylo... :( jest mi bardzo smutno z tego powodu. Ojvie kajtka mial bursztynki a tutaj niestety nie...


Zolza wczoraj dostala ex1. Dzis vg a na dyplomie mam ex1.
Zablokowany