Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
agnieszka d
Posty: 123
Rejestracja: 01 kwie 2010, 13:22

Post autor: agnieszka d »

To my też się pokażemy z lotu ptaka i poprosimy o ocenę-dotuczać czy nie? <mrgreen>
Obrazek
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Nie jest wychudzony, ale też spokojnie może sobie dogadzać z jedzonkiem, bo żadne boczki mu nie wystają :-)
Awatar użytkownika
asiunia0312
Posty: 1208
Rejestracja: 16 sty 2012, 10:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Olsztyn

Post autor: asiunia0312 »

zuzuzanta pisze: PS. Może Cię pocieszę, jak powiem, że mój wujek, kiedy zobaczył Tiffkę (waży 4,7kg) zapytał czy czasami nie jest w ciąży ;-( <lol>
Dobre <lol> <lol> jakby ktoś tak powiedział o mojej chudzince to ja bym :axe: <mrgreen>
Awatar użytkownika
agnieszka d
Posty: 123
Rejestracja: 01 kwie 2010, 13:22

Post autor: agnieszka d »

Te brytyjczyki to takie kosmiczne koty-no wagi to po nich nie widać jak dla mnie :-) Na wystawach jak je oglądałam, to jakoś nie kojarzę takich 6-7-kilogramowych kotów. Większość z nich była taka troche większa od "dachowców'-no wiadomo, inna budowa robi swoje, ale wiele z nich tylko na zdjęciach wyglada na ogromniaste miśki. Nie macie takiego wrażenia? A może ja nażywo nie widziałam tych dużych egzemplarzy <hm>
Awatar użytkownika
arachnea2012
Posty: 102
Rejestracja: 27 sie 2012, 10:30

Post autor: arachnea2012 »

Jezeli dobrze pamietam, to tatus mojej Igi ma chyba 8kg ... ale ale... zapytam jak bede w odwiedziny niebawem :-)
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

agnieszka d pisze:... Na wystawach jak je oglądałam, to jakoś nie kojarzę takich 6-7-kilogramowych kotów. ... Nie macie takiego wrażenia? A może ja nażywo nie widziałam tych dużych egzemplarzy <hm>
To dlatego, że na wystawach większość kotów to koty hodowlane, które jeszcze nie są wykastrowane, więc takim kotom trudniej nabrać bardzo dużej masy, bo hormony robią swoje, ruje u kotek, randki u kocurów. Ale to nie znaczy, że nie zdarzają się na wystawach duże brytki hodowlane, takie też są. Przy czym tych większych musiałabyś szukać w klasie kastratów.
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Post autor: yamaha »

agnieszka d pisze:Te brytyjczyki to takie kosmiczne koty-no wagi to po nich nie widać jak dla mnie :-) Na wystawach jak je oglądałam, to jakoś nie kojarzę takich 6-7-kilogramowych kotów. Większość z nich była taka troche większa od "dachowców'-no wiadomo, inna budowa robi swoje, ale wiele z nich tylko na zdjęciach wyglada na ogromniaste miśki. Nie macie takiego wrażenia? A może ja nażywo nie widziałam tych dużych egzemplarzy <hm>
<lol> Musisz sie wprosic do Margi albo do Sonii, poogladac dokladnie Tamisia i Bronka <lol>
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Post autor: yamaha »

Ja tak o Tamisiu i Broneczku... (wiadomo, o ulubiencach sie nie zapomina), ale chyba sa na forum jeszcze inne 7-kilowce, co ?
Przyznac sie, kto jeszcze ma niedzwiadka w domu ?
(Asiu : 2 koty-pumpelki wazace razem 7kg nie wchodza w gre <rotfl> )
Awatar użytkownika
Julcik
Agilisowy Rezydent
Posty: 2483
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:48
Hodowla: ClarusCattus*PL
Płeć: k
Skąd: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Julcik »

Na wystawach też są duże brytyjczki. Tyle ,że jak Sonia napisała kotki męczą ruje, kocury śpiewają i tak jakoś ta waga nie jest może mega imponująca.

Ja jak czytam, że na przykład czyjś kocur młodszy od mojego Avarika waży tyle albo więcej niż on to ;-( :mdleje:

I co z tego,. że dogadzam jedzeniem miska pełna jak te hormony buzują?
Avarik ma 2 lata i 2 miesiące i jego waga nie przekracza 5,5kg. Ba to 5,5 to jest przy dobrych wiatrach <hm>

Ale jak patrzę na zdjęcia to nie widać, żeby był szczupły. Jak fotograf jest umiejętny to może tak zrobić zdjęcie, że kotu przybędzie tu i ówdzie.
Ja oglądam zdjęcia Avarika to przede wszystkim eksponuje się głowa, która bądź co bądź do małych nie należy, ale w rzeczywistości to mam wyrzuty sumienia, że moje to takie maleństwo a Tamiś od Soni waży 8 kg (Soniu, wybacz <oops> )
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Przepraszam bardzo, ale do 8 kg jeszcze na szczęście nie dobiliśmy, Tamisiątko ma 7,5 kg i mam nadzieję, że więcej już nie będzie, bo się będzie kulał a nie chodził <lol>
Zablokowany