Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Mada
Hodowca
Posty: 104
Rejestracja: 31 maja 2010, 17:53
Hodowla: CHAKRAM*PL
Kontakt:

Post autor: Mada »

animru pisze:
yamaha pisze:Ja tak o Tamisiu i Broneczku... (wiadomo, o ulubiencach sie nie zapomina), ale chyba sa na forum jeszcze inne 7-kilowce, co ?
Przyznac sie, kto jeszcze ma niedzwiadka w domu ?
(Asiu : 2 koty-pumpelki wazace razem 7kg nie wchodza w gre <rotfl> )
a no mój rudy jeszcze...
Ja mam zapaśnika sumo <lol> Ptychu - wiek 6,5 roku; waga 8,5kg <oops>
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Mada to Ty ze swoim Ptysiem pobiłaś wszystkich <mrgreen>
Awatar użytkownika
animru
Posty: 792
Rejestracja: 16 lis 2010, 21:04

Post autor: animru »

Mada pisze:
animru pisze:
yamaha pisze:Ja tak o Tamisiu i Broneczku... (wiadomo, o ulubiencach sie nie zapomina), ale chyba sa na forum jeszcze inne 7-kilowce, co ?
Przyznac sie, kto jeszcze ma niedzwiadka w domu ?
(Asiu : 2 koty-pumpelki wazace razem 7kg nie wchodza w gre <rotfl> )
a no mój rudy jeszcze...
Ja mam zapaśnika sumo <lol> Ptychu - wiek 6,5 roku; waga 8,5kg <oops>

uffffffffff, mój całe pół kilo mniej <lol>
Awatar użytkownika
yohjia
Posty: 377
Rejestracja: 02 wrz 2011, 19:46
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Post autor: yohjia »

agnieszka d pisze:Te brytyjczyki to takie kosmiczne koty-no wagi to po nich nie widać jak dla mnie :-) Na wystawach jak je oglądałam, to jakoś nie kojarzę takich 6-7-kilogramowych kotów. Większość z nich była taka troche większa od "dachowców'-no wiadomo, inna budowa robi swoje, ale wiele z nich tylko na zdjęciach wyglada na ogromniaste miśki. Nie macie takiego wrażenia? A może ja nażywo nie widziałam tych dużych egzemplarzy <hm>
...bo brytyjczyk brytyjczykowi nie równy. Tu nie o kilogramy chodzi a o budowę. U mnie są 2 brytole, z papierami oboje, i oboje różnią się jak ogień i woda <lol> Młoda to istny kurdupel, wzrostem nawet może i trochę niższa od słodkich dachowców, ale budowę ma wypisz wymaluj "brytyjską". Jelun jest wyrośnięty jak nie wiem co, no wielki z niego facet, co tu będę owijać w bawełnę. Za każdym razem jak ktoś widzi ich oboje słyszę: ten rasowy szary to faaaajny jest, ale mały dachowiec też fajny, taki śmieszny brzydalek <rotfl> <lol>
Awatar użytkownika
margita
Agilisowy Rezydent
Posty: 5567
Rejestracja: 17 lut 2012, 14:04
Płeć: kobieta
Skąd: zachodniopomorskie

Post autor: margita »

późno bo późno, ale ja tu muszę w obronie 7,5 kilowych brytków coś powiedziec <mrgreen>
to, że mają 7,5 kg nie oznacza że są nieruchawe i trzeba je przenosic bo same nie mogą <lol>
to fakt, że ciężko z podłogi podnieśc, fakt że kolana po jakimś czasie cierpną jak na nich taki brytek siedzi (właściwie nie siedzi bo się nie mieści), to fakt że ugniatanie Pańci ciała odpada i trzeba ugniatac pościel obok ... <lol>
ale to wcale nie oznacza, że to ciapy są ... jak na coś polują - to nie ma mocnych: szybko i precyzyjnie ... i takie szczuplaki 3 kg nie mają z nimi szans ... <lol>
a i bez problemów na szafę wskoczą i w pościg za natrętami niespodziewanie ruszą ... <lol>
no mogłabym tak jeszcze wymieniac i wymieniac .... :-P

kończąc tylko powiem - kochanego ciałka nigdy nie za wiele ... <lol>
oczywiście wszystko w granicach rozsądku i zdrowia przede wszystkim ... :ok:
Awatar użytkownika
aneby
Posty: 479
Rejestracja: 07 sty 2012, 16:48
Płeć: K
Skąd: Kraków

Post autor: aneby »

A czy mnie się wydaje, czy koty robią się grubsze na zimę ? Moje ostatnio stały się jakieś przepadliste i wymiatają z misek do czysta ( a zwykle chrupki leżały cały dzień).
Awatar użytkownika
BRI van Doro
Hodowca
Posty: 164
Rejestracja: 14 paź 2011, 16:26
Hodowla: Cats van Doro*PL
Kontakt:

Post autor: BRI van Doro »

Mada pisze:
animru pisze:
yamaha pisze:Ja tak o Tamisiu i Broneczku... (wiadomo, o ulubiencach sie nie zapomina), ale chyba sa na forum jeszcze inne 7-kilowce, co ?
Przyznac sie, kto jeszcze ma niedzwiadka w domu ?
(Asiu : 2 koty-pumpelki wazace razem 7kg nie wchodza w gre <rotfl> )
a no mój rudy jeszcze...
Ja mam zapaśnika sumo <lol> Ptychu - wiek 6,5 roku; waga 8,5kg <oops>
Moja Zuzia prawie 1,5 roku i waży 6.5 kg
Awatar użytkownika
agnieszka d
Posty: 123
Rejestracja: 01 kwie 2010, 13:22

Post autor: agnieszka d »

No to mój nie ma szans na przytycie. Wczoraj rozmroziłam w ciepłej wodzie wołowinkę, wymieszałam z żółtkiem, tak jak lubi...i dziś rano wyrzuciłam. No jak on kurcze ma przytyć, jak on ledwie co je :-o Wzięłam dziś do pracy karmę i odważyłam sobie 60g , zeby zobaczyć ile to jest ta dawka dzienna, więc zobaczymy czy je tyle, czy nie. No i go odrobaczę dziś. Rany, chciałabym, żeby te 5kg miał...w rękach niby ciężki, ale waga już tego nie pokazuje.
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Post autor: yamaha »

yohjia pisze: ten rasowy szary to faaaajny jest, ale mały dachowiec też fajny, taki śmieszny brzydalek
<rotfl>
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Post autor: yamaha »

Mada pisze: Ja mam zapaśnika sumo <lol> Ptychu - wiek 6,5 roku; waga 8,5kg <oops>
<shock> Lece popatrzec w Twoim watku, bo chyba przegapilam tego zawodnika...
Zablokowany