Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Post autor: yamaha »

Witaj Beatko !
Waga wydaje sie byc jak najbardziej prawidlowa.
Zapraszamy do przedstawienia nam tej brytyjskiej panienki w "Pokaz nam swojego kota" ;-))
Awatar użytkownika
woitek i ela
Posty: 240
Rejestracja: 04 lis 2012, 17:38

Post autor: woitek i ela »

Nasza teraz skończyła 4 miesiące i waży 1970 gram czyli prawie dwa kilo więc chyba jest OK <ok> Prosze o opinię grona czy waga jest prawidłowa gdyż to nasz pierwszy futrzak po pieskach
Awatar użytkownika
Alicja
Hodowca
Posty: 605
Rejestracja: 07 cze 2011, 12:09
Hodowla: BRITALISE*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Rumia / Pomorze
Kontakt:

Post autor: Alicja »

Waga zależy od budowy kotki, może jest drobna :-)
Dla porównania moja Dusia w wieku 4,5 miesiąca miała ok. 2,6 kg.
Pewnie Wasza koteczka niedługo nabierze apetytu i szybko nadrobi wagę ;-))
Dla pewności można jeszcze wrzucić fotkę z boku i z góry, to ocenimy :ok:
Awatar użytkownika
woitek i ela
Posty: 240
Rejestracja: 04 lis 2012, 17:38

Post autor: woitek i ela »

Dla pewności można jeszcze wrzucić fotkę z boku i z góry, to ocenimy :ok:
Kurcze mamy zabudowy kaloryferów na zasadzie pionowa deseczka 5cm i 5 cm przerwy i nasz futrzak się pomiędzy wpasował ale główka dała radę a dupka już z przepychanką <mrgreen> <shock> potem miałczenie aby wydostać <mrgreen>
anetka607
Posty: 1
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:04

Post autor: anetka607 »

troche podczytalam o wadze kotka i widze ze moj ok 6 m-cy waga 3800 martwi mnie tylko to ze od prawie miesiaca nic nie przybrał :-( nie wiem może hormony bo tez zaczął dziwnie pomiaukiwać, kot jeszcze nie kastrowany
Awatar użytkownika
Mada
Hodowca
Posty: 104
Rejestracja: 31 maja 2010, 17:53
Hodowla: CHAKRAM*PL
Kontakt:

Post autor: Mada »

anetka607 pisze:troche podczytalam o wadze kotka i widze ze moj ok 6 m-cy waga 3800 martwi mnie tylko to ze od prawie miesiaca nic nie przybrał :-( nie wiem może hormony bo tez zaczął dziwnie pomiaukiwać, kot jeszcze nie kastrowany
Koty mają swoje okresy wzrostu i po ukończeniu około 4 m-ca nie rosną równomiernie. Może być 3 miesięczny przestój a potem znowu zacznie rosną. Pamiętaj, że brytki rosną i rozwijają się do trzech lat.
Awatar użytkownika
wiola
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2012, 19:14

Post autor: wiola »

Witam :-) Dokładnie tydzień temu pisałam na temat wagi mojego Riko (990g) i chciałam się pochwalić że dziś waży już 1,24 kg <klaszcze> To chyba całkiem dobry wzrot wagi wciągu tygodnia :-> ?
Awatar użytkownika
Mada
Hodowca
Posty: 104
Rejestracja: 31 maja 2010, 17:53
Hodowla: CHAKRAM*PL
Kontakt:

Post autor: Mada »

wiola pisze:Witam :-) Dokładnie tydzień temu pisałam na temat wagi mojego Riko (990g) i chciałam się pochwalić że dziś waży już 1,24 kg <klaszcze> To chyba całkiem dobry wzrot wagi wciągu tygodnia :-> ?
Całkiem niezły :-)
siesiek24
Posty: 2
Rejestracja: 08 lis 2012, 15:31
Płeć: Kobieta
Skąd: Krosno

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: siesiek24 »

Moj Maluszek w wieku 14tyg wazyl 1,25 zastanawiam sie czy to nie za malo jak sadzicie?
Awatar użytkownika
EwaL
Posty: 1920
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:27

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: EwaL »

Zastanawiam się, czy mój Lolek nie przybiera na wadze zbyt szybko. Skończył 16 tygodni i osiągnął wagę 2500. Ogólnie jest duży, pyza okrągła się robi na pyszczku, łapki spore, ogon też niczego sobie. Jest na RC Growth, do tego rano pół puszki i wieczorem drugie pół (razem ok. 70 80 gr mokrego). Była u mnie w odwiedzinach właścicielka z hodowli i była pod wrażeniem jego wielkości w porównaniu do rodzeństwa. Fakt, że urodził się największy. Przyrost wagi tygodniowy ok. 200 gramów i robi się z niego młodzieniec słusznych rozmiarów.
Zablokowany