Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
dobrariri
Posty: 19
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:08

Re: Żywienie kota po kastracji

Post autor: dobrariri »

Przeczytałam wątek o karmieniu po kastracji i posłusznie i z przekonaniem po zabiegu mój kocurek został na tej samej karmie (RC Growth). Pod koniec marca skończy rok i zastanawiam się co wtedy. Karma dla kastratów, która jest mniej kaloryczna nie będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Kotek mając prawie 10 miesięcy waży (o zgrozo) 3,5 kg. Dostaje suchą karmę bez ograniczeń i jedną saszetkę mokrego dziennie. Do tego jeszcze surowe wołowe mięsko co kilka dni. Jest zdrowy, weterynarz powiedział, że ma bardzo proporcjonalną budowę, jednak ta waga... Dlatego nie wiem jak go karmić jak skończy rok i co mogę zrobić, żeby przybierał więcej na wadze.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Żywienie kota po kastracji

Post autor: Dorszka »

Kocurek należy zapewne do bardzo wolno rosnących, może też jest drobnej budowy - trudno mi powiedzieć na pewno, bo nigdzie go Pani nie pokazuje, ale skoro jest zdrowy, na pewno właśnie należy do tych bardzo wolno się rozwijających. Zostawiłabym go jeszcze długo na tej samej karmie, bo przy wolnym wzroście kotek znaczne dłużej potrzebować będzie bogatej karmy. Karmy dla kastratów są bardzo ubogie, i u takiego kotka szybko przyczynią się do niedoborów.
Awatar użytkownika
dobrariri
Posty: 19
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:08

Re: Żywienie kota po kastracji

Post autor: dobrariri »

Bardzo dziękuję za odpowiedź, pokażę kotka jak tylko nauczę się jak się wkleja zdjęcia :) zostawię go w takim razie jeszcze trochę na tej samej karmie, nawet po skończeniu 12 miesięcy, faktycznie dość wolno przybiera i jak czytam wpisy osób, których kotki w tym samym wieku ważą co najmniej kilogram więcej to się martwię.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Żywienie kota po kastracji

Post autor: Dorszka »

Nie ma się czym martwić, my ludzie też nie rośniemy w równym tempie :) Na tej karmie zostawiłabym kotka znacznie dłużej, niż tylko trochę ponad 12 miesięcy.
Awatar użytkownika
dobrariri
Posty: 19
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:08

Re: Żywienie kota po kastracji

Post autor: dobrariri »

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Żywienie kota po kastracji

Post autor: yamaha »

Jak na moje, nie-eksperckie oko, kicius wyglada calkiem normalnie.
Nie bedzie pewnie z niego OLBRZYM, ale na chuderlaczka nie wyglada
(a jaka ma oryginalna poduszke na drugiej fotce <lol> <zakochana> )
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Żywienie kota po kastracji

Post autor: Sonia »

Moim zdaniem on wygląda proporcjonalnie. Wcale nie widać, żeby był zabiedzony czy chudy. On będzie po prostu z tych mniejszych brysiów, ale to wcale nie znaczy, że gorszy. Liczy się jakość, a nie ilość kilogramów. Najważniejsze, że ma dobre proporcje, jest zdrowy.
Za dużo kilogramów to wcale nie jest tak dobrze. Ja niestety muszę się z taką opcją borykać i coraz bardziej mnie to martwi.
kasia539
Posty: 10
Rejestracja: 18 mar 2013, 19:59
Płeć: kocur
Skąd: hodowla CM

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: kasia539 »

WITAM,MAM PYTANIE.OD 3 TYGODNI POSIADAM KOCURKA BRYTYJSKIEGO. W CHWILI OBECNEJ SKONCZYL 7 MIESIECY. KASTROWANY BYL TYDZIEN PRZED SKONCZENIEM 6 MIESIACA PRZEZ HODOWCE. WAGA JEGO TO 2,5 KG NA DZIEN DZISIEJSZY. CZY TO NIE ZA MALO?POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Sonia »

Trochę mało, jak na 7 miesięcy. Ale może jest bardzo drobnym kotkiem, a nie grubokościstym.
Awatar użytkownika
Alicja
Hodowca
Posty: 605
Rejestracja: 07 cze 2011, 12:09
Hodowla: BRITALISE*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Rumia / Pomorze
Kontakt:

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Alicja »

Waga teoretycznie jest zbyt niska, ale nie wiemy, jak wygląda kocurek.
Taką wagę osiągają już 3-4 miesięczne kocury brytyjskie.
Zablokowany