Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
kasia539
Posty: 10
Rejestracja: 18 mar 2013, 19:59
Płeć: kocur
Skąd: hodowla CM

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: kasia539 »

A CO MOZNA ZROBIC BY PODNIESC JEGO WAGE?JEST KARMIONY SASZETKA ROYALA RAZ DZIENNIE JEDNA SASZETKA,SUCHA KARME MA CALY CZAS (SANNABELLE ) DWA RAZY W TYG PRZEMROZONA WOLOWINE. WIDZIALAM RODZICOW HEKTORA OBYDWOJE BARDZO DOBRZE ZBUDOWANI,NIE DROBNEJ POSTRURY.POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
woitek i ela
Posty: 240
Rejestracja: 04 lis 2012, 17:38

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: woitek i ela »

kasia539 pisze:A CO MOZNA ZROBIC BY PODNIESC JEGO WAGE?JEST KARMIONY SASZETKA ROYALA RAZ DZIENNIE JEDNA SASZETKA,SUCHA KARME MA CALY CZAS (SANNABELLE ) DWA RAZY W TYG PRZEMROZONA WOLOWINE. WIDZIALAM RODZICOW HEKTORA OBYDWOJE BARDZO DOBRZE ZBUDOWANI,NIE DROBNEJ POSTRURY.POZDRAWIAM

Kasia nie KRZYCZ i wyłącz Caps Locka bo tych drukowanych nie da się czytać <pokłon>
kasia539
Posty: 10
Rejestracja: 18 mar 2013, 19:59
Płeć: kocur
Skąd: hodowla CM

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: kasia539 »

ok przepraszam:) i prosze o pomoc dalej:)
Awatar użytkownika
Alicja
Hodowca
Posty: 605
Rejestracja: 07 cze 2011, 12:09
Hodowla: BRITALISE*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Rumia / Pomorze
Kontakt:

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Alicja »

Zmieniłabym Sanabelle przynajmniej na RC albo Hill's Kitten(ewentualnie RC kitten british lub kitten maine coon). Przydałoby się zdjęcie kotka z boku i z góry. Czy on jest z zarejestrowanej hodowli?
Nie wiem, w jakiej ten kocurek jest kondycji ;-))
Negree
Posty: 15
Rejestracja: 16 sie 2011, 08:52

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Negree »

1. Weterynarz i odrobaczenie
2. Witaminki
3. Wprowadziłabym żółtko i sprawdziła czy kotek lubi ryby, śmietanę - to urozmaici dietę i może zwiększy apetyt
4. Są suche karmy typu RC Growth, na których kociaki lepiej przybierają, bo po prostu bardziej je lubią

Wydaje mi się, że kociak faktycznie trochę za mało waży. Skoro mój łobuz ma w tej chwili dokładnie 7 miesięcy tak jak Twój a waży blisko 4 kg przy czym należy do kociaków, które nie będa ani duże ani masywne ( jak wynika z genetyki) i w dodatku jest długowłosy to jednak Twój powinien troszkę więcej ważyć. Napisz jeszcze czy wychodzi na dwór, czy w kuwecie wszystko ok, czy je z apetytem czy się ociąga przy jedzeniu, czy jest ruchliwy, czy przeżywa jakieś stresujące sytuacje w nowym otoczeniu. To wszystko może mieć wpływ na kondycję...
kasia539
Posty: 10
Rejestracja: 18 mar 2013, 19:59
Płeć: kocur
Skąd: hodowla CM

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: kasia539 »

odrobaczony byl w hodowli,plus 2 razy jak jest z nami (czyli w przeciagu 3 tygodni). Weterynarz twierdzi ze wszystko z nim ok,ale wydaje mi sie ze waga rzeczywiscie jest za mala.Ma apetyt,przez tydzien zje 400 g suchej karmy,do tego saszetki,1 dziennie,(rano i wieczorem po pol) zastanawialam sie czy nie wprowadzic mu jeszcze polowki w porze obiadowej. Zle zniosl rozlake z hodowla. Praktycznie 2 tygodnie chowal sie po lozkiem,malo wychodzil tylko na jedzenie. Teraz jest o wiele lepiej. Paste dostaje codzinnie firmy Gimpet Malt-Soft Extra. W kuwecie prawie wszystko ok,Prawie poniewaz Hektorek zalawia sie 2 razy dziennie plus sikanie(4-5 razy w dzien,2-3 w nocy) jednak mam problemy z kupa,niby wszytsko ok,nie ma rozwolnienia itp,ale ale po kupie przy odbycie ma brudne bardzo rzadka pozostalosc kupy ktorej nie chce myc,musze go wycierac chusteczkami inaczej brudzi cale mieszkanie.
Bawi sie,nie wychodzi na dwor,siersc ma piekna,na poczatku przyjazdu do nas gubil ja znaczaco teraz juz mniej.
Wiec czy wszystko jest ok?a te zoltko surowe czy ugotowane?
kasia539
Posty: 10
Rejestracja: 18 mar 2013, 19:59
Płeć: kocur
Skąd: hodowla CM

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: kasia539 »

Hektorek pochodzi z zarejstrowanej hodowli,mam jego zdjecia na komputerze lecz tu jest wieksza filozofia zeby je wstawic :-/////
Negree
Posty: 15
Rejestracja: 16 sie 2011, 08:52

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Negree »

Kasiu, zaczekaj trochę z tym żółtkiem jeśli masz wątpliwości co do kuwetowania. Może jeszcze ktoś z hodowców niech się odniesie do tego czy ślady kupy na futerku mieszczą się w normie czy nie. Może być winna Sannabell i po zmianie na inną suchą karmę wszystko będzie idealnie. Rewolucji jednak robić nie można więc jeśli zdecydujesz się na zmianę suchej karmy to niczego nowego nie wprowadzaj do czasu przyzwyczajenia do nowej karmy. Ja bym zmieniła na RC Growth (albo którąś z karm zaproponowanych wyżej przez Alicję).

Ilościowo wydaje się, że zjada tyle ile powinien. Normy podawane przez producentów dla naszych ( 7 miesięcznych kociaków z wagą 2,9 - 3,9 kg) to 70g- 85g suchej karmy na dobę. Przy przemnożeniu x 7 dni w tygodniu daje ilość około 500g i Tobie mniej więcej tak wychodzi, bo oprócz 400g suchej dajesz jeszcze saszetki i mięso. Nie ma więc niebezpieczeństwa, że kociak niedojada. Może przeprowadzka tak kiepsko na niego wpłynęła skoro weterynarz twierdzi, że maluch jest zdrowy. Może to właśnie suchą karmę trzeba zmienić w pierwszej kolejności. Warto sprawdzić jeszcze ilość pasty witaminowej - czy nie za dużo/za mało dostaje.

Co do żółtka to jest to cenny dodatek do diety, tak jak i śmietana ale przy skłonnościach do rzadkiej kupy może być słabo tolerowane. Ja daję surowe żółtko 2 razy w tygodniu z tym, że kiciuch nie zjada nigdy całego. Zadowala się zwykle połową. Daję też raz w tygodniu puszkę tuńczyk + przepiórcze jaja z Animondy, gdzie jest całe jajko przepiórcze na twardo.

W dziele o żywieniu kociąt znajdziesz więcej ciekawostek i pomysłów na urozmaicanie diety. Tyle, że póki są wątpliwości co do kuwety to raczej ostrożnie z nowościami ;-))
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Sonia »

Ja jeszcze dodam, że jak będziesz zmieniała suchą karmę to nie rób tego drastycznie od razu cała miska nowej karmy, tylko trzeba stopniowo dosypywać do starej nowej. I stopniowo zwiększać udział tej nowej, aż starą się wyeliminuje.
kasia539
Posty: 10
Rejestracja: 18 mar 2013, 19:59
Płeć: kocur
Skąd: hodowla CM

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: kasia539 »

ok dziekuje za pomoc,jednak trace nadzieje ze bedzie z niego prawdziwy misiowy brys:(
Zablokowany