Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Małe kociaki - tak. Duży kot wejdzie do budki tylko "od wielkiego dzwonu". Budka jest dobra tylko wtedy, gdy ma dwa otwory - u mnie też są drapaki z budkami, tylko ta dwuotworowa jest ciągle odwiedzana przez dorosłe koty, właśnie ze względu na możliwość obserwacji i kontrolowania tego, co się wokół dzieje. Kociaki to inny świat, i kociakiem nowy domownik będzie bardzo krótko. 90% swojego życia będzie kotem dorosłym :)

Drapak z wysoką rozetą, postawiony w takim punkcie, jak to Pani opisała, będzie bardzo dobry, naprawdę radzę poczekać z tym drugim zakupem.
Awatar użytkownika
Ania_83
Posty: 1415
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:15

Post autor: Ania_83 »

Bardzo dziękuję Pani Dorotko :-> W takim razie jeszcze to przemyślę.
Ja to myślałam że kupno wszystkiego będzie takie proste.. <mrgreen> a ja siedzę na forum od kilku dni non stop (na szczęście mam L4) i główkuję <rotfl>

Ps. No i ja żadna Pani - Ania :-)
Awatar użytkownika
Gosia i Ira
Hodowca
Posty: 1683
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:49
Kontakt:

Post autor: Gosia i Ira »

Dorota ma rację
Od kiedy mam koty a jest to od 2007 roku mam już 3 drapak z allegro Może nie wymieniłam go z powodu zniszczenia ale mi się znudził hihihi
Drapaki kosztowało od 200-300 zł także patrząc na kwoty miałabym juz drapak Rufiego

Na dniach ma do nas takowy dojechać
Agathea
Posty: 441
Rejestracja: 13 sie 2009, 15:05

Post autor: Agathea »

Ale z tą budką jest różnie, jak miałam drapak taki mały gdzie budka była na samym dole to koty z niej nie korzystały, teraz mam inny i budka jest trochę wyżej i koty często tam wchodzą, Nelka np chodzi tam spać...
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Bo niekiedy budka się podoba - ale przeważnie taka z dwoma otworami. Ta z pojedynczym, taka dziupla, to bardzo rzadko. Nie mówię, że nigdy, ale za rzadko, żeby warto było na nią tyle wydawać - koszt budki w drapaku jest dość spory. Ja kupując ostatnio drapak dla Einsteina, zamówiłam taki jak D-5, tylko poprosiłam o dół w formie budki, ale takiej, jak w drapaku D-2A, wszystko o średnicy 45 cm. Dla jednego kota to bardzo dobry mebel. I budka z dwoma otworami będzie na pewno często wykorzystywana, oczywiście nie może być przy podłodze, ale o tym Rufi wie, bo w końcu sam koty długo hodował :)
Awatar użytkownika
Gosia i Ira
Hodowca
Posty: 1683
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:49
Kontakt:

Post autor: Gosia i Ira »

Ja będę miała drapak własnego projektu Pan Leszek mi pomógł wie co i jak ;-))
Awatar użytkownika
animru
Posty: 792
Rejestracja: 16 lis 2010, 21:04

Post autor: animru »

Gosia, kiedy przyjdzie Twój drapak? Chętnie obejrzę <mrgreen>
Awatar użytkownika
Snusia
Hodowca
Posty: 847
Rejestracja: 12 mar 2011, 22:52
Hodowla: Miziaki*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Snusia »

<lol> ja tez chcialam projektowac ale w sumie mi sie odechcialo
<oops> poszłam na łatwizne ale Besna zadowolona
Awatar użytkownika
animru
Posty: 792
Rejestracja: 16 lis 2010, 21:04

Post autor: animru »

Snusia pisze:<lol> ja tez chcialam projektowac ale w sumie mi sie odechcialo
<oops> poszłam na łatwizne ale Besna zadowolona
nie dziwię się <lol> rufi robi wrażenie na wszystkich <mrgreen> gdyby nie to, że mam trochę wydatków związanych z urządzaniem mieszkania, to moje chłopaki też już by miały rufiego <mrgreen> na razie zbieram pomysły. ciekawa jestem jak u Gosi wyjdzie rynna zamiast budki, bo jej to podpowiedzialam, a teraz trochę drżę, czy to będzie dobrze <strach>
Awatar użytkownika
Snusia
Hodowca
Posty: 847
Rejestracja: 12 mar 2011, 22:52
Hodowla: Miziaki*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Snusia »

<mrgreen> widzialas film z Besna Agatko ?
Zablokowany