Poidła automatyczne, fontanny

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: atomeria »

Tak, filtr trzeba dokupić, piszą o nim, że ma chronić pompę i zaleca się go stosować przy kotach długowłosych i jeśli w domu jest kilka kotów.
Jeśli dobrze rozumiem, to filtry węglowe pozwalają na wymianę wody raz na tydzień (zgodnie z zaleceniami producenta poidełek), jeśli takiego filtra nie ma, to chyba wodę trzeba zmieniać często? Codziennie? A co piszą w instrukcji obsługi?
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: atomeria »

Mam już odpowiedź, bo na zooplus znalazłam instrukcję do LK, w której piszą, że wodę trzeba wymieniać co 2-3 dni.
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: jasminka »

U nas poidło znokałtowane przez psa pogryzł wężyk jeszcze przed złożeniem tak to jest jak chłop sam w domu :-/////
Awatar użytkownika
Joanna P.
Posty: 2644
Rejestracja: 08 wrz 2011, 21:05

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Joanna P. »

Do nas dzisiaj dotarła przesyłka z Lucky-Kitty i wszystkie koty już umoczyły pyszczki, a pierwszy był Moo Moo, który Catit-y omijał szerokim łukiem <tańczy>
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Danusia »

Joasiu ale masz mądre koty :ok: zazdraszczam no u mnie LK Kolorek ma juz 4 lata i chyba się mu znudziła i woli miseczki <mrgreen> ale cały czas jest włączona ,a naszą drugą LK testują teraz koteczki Agnieszki bo Kala przez rok omijała ją łukiem no charakterne są te nasze skarbusie <lol> w dużym Drinkwellu Agnieszki Kala obsesyjnie myje łaputki i łapie bąbelki <lol> ale pije z Catit Mate czasami :-/////
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Sonia »

jasminka pisze:Marzenko a mały by z niego nie pił?
Mały pije często z każdej miski, którą napotka, z nim nie ma problemu.
Właściwie to w ogóle nie mam problemu z piciem, bo Tamiemu puszczamy z kranu, jedzenie też mu zalewam wodą, tak że ten to się tyle opije w ciągu dnia, że mu chyba starczy. W kuwecie mamy po 3-4 kulki na głowę na dzień.
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Danusia »

asiak pisze:Zakupiłam nową pompkę do Trixie Fresh. Fontanna zrobiła się tak głośna, jakby woda leciała do wanny. Musiałam wyłączyć na noc :(((( Stara zaczęła mi już wysiadać, ale wcześniej chodziła bezgłośnie :((((
<diabeł> Ja ostatnio rozkładam poidła na wszystkie możliwe czynniki :mimbla: w poszukiwaniu idealnej fontanny dla królewienki i .... kiedyś te pompki miały 5 skrzydełek ,a teraz mają 4 i wyją niestety to też zdążyłyśmy sprawdzić no i jeszcze trzpień pompki w środku jest krzywy prawie w każdej :-///// ,a najgorsze ,ze Kolorkowi bardzo się podoba to poidło ale jest tak głośne ,że pojechało na wieś tam przynajmniej w wielkiej łazience może przepadnie na tle innych odgłosów ;-))
Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent
Posty: 4857
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:16
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: AgnieszkaP »

Danusia pisze:J[...]no u mnie LK Kolorek ma juz 4 lata i chyba się mu znudziła i woli miseczki <mrgreen> ale cały czas jest włączona ,a naszą drugą LK testują teraz koteczki Agnieszki bo Kala przez rok omijała ją łukiem no charakterne są te nasze skarbusie <lol> w dużym Drinkwellu Agnieszki Kala obsesyjnie myje łaputki i łapie bąbelki <lol> ale pije z Catit Mate czasami :-/////
Danusiu, jak tu napisać, żeby nie zapeszyć ;-)) Chyba po świętach czekają mnie zakupy w Zooplusie.
Oba koty piją z pożyczonej od Ciebie fontanny. Bella zaczęła pić po tygodniu, Carlos jeszcze kilka dni później.
Jestem zachwycona LK, przede wszystkim w ogóle jej nie słychać, Bella w końcu nie boi się fontanny ;-))
Przybyło kulek w kuwecie :radocha:
Dzięki Danusiu :kiss:

Dopiszę jeszcze, że u nas Drinkwell i Raindrop nie zdały egzaminu.

A Kalutek jaka czyścioszka, czyste łapki to podstawa <lol>
Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent
Posty: 4857
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:16
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: AgnieszkaP »

Mam pytanie do osób mających poidełko Lucky Kitty. Czy u Was działa pokrętło w pompce? W naszej strumień jest w każdej pozycji identyczny. Chyba że to pokrętło służy do czegoś innego....
A koty coraz więcej piją z fontanny <mrgreen> Schowałam już dwie miski, zostały jeszcze trzy, o których kociaste od czasu do czasu sobie przypominają ;-))
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Dorszka »

AgnieszkaP pisze:A koty coraz więcej piją z fontanny <mrgreen> Schowałam już dwie miski, zostały jeszcze trzy, o których kociaste od czasu do czasu sobie przypominają ;-))
Nie wolno chować tych misek, naczyń z wodą powinno być jak najwięcej, kot będzie pił nie tylko z fontanny. Jeśli chcemy, żeby kot pił dużo, musi mieć dużo naczyń. Inaczej z tej fontanny będzie pił tyle samo, co z miski. Chodzi o to, żeby przechadzając się po mieszkaniu, natrafiał na różne źródła wody, inaczej się tego nie da zrobić, koty będą piły tyle samo, tylko za więcej pieniędzy.
Zablokowany