Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
margita
Agilisowy Rezydent
Posty: 5567
Rejestracja: 17 lut 2012, 14:04
Płeć: kobieta
Skąd: zachodniopomorskie

Post autor: margita »

W sprawie drapaka i ja coś dopiszę ... :-)
Niedawno zakupiłam rufiego - właśnie w dywanie (po przeczytaniu wielu opinii na forum). Mam go krótko więc co do przewagi nad sztruksem ciężko mi coś powiedzieć.
Ale może coś pomogę niezdecydowanym co do wyboru samego drapaka ...
Stary drapak mieliśmy kupiony za około 100zł z firmy chyba trixi. Jak był nowy był bardzo ładny i wystarczający jak dla małego kociaka. Ale gdy kociak podrósł i waży teraz 7 kilo to drapak niestety nie spełniał swojej funkcji. Przestał byc stabilny, podpierałam go z jednej strony o ścianę a z drugiej fotelem. Ponadto kocinka nie mieścił się już na nim.
No i stanęłam przed dylematem zakupu nowego drapaka. Rufi przeraził mnie ceną <!>
W pierwszej chwili stwierdziłam, że nigdy za tyle nie kupię drapaka. Ale im więcej czytałam opinie, tym coraz bardziej do niego wracałam. Zaczęłam odkładać na niego pieniądze i w końcu go kupiłam - nie zdradzając rodzinie prawdziwych kosztów (niepotrzebne gadanie). Jeszcze w trakcie realizacji trochę miałam wyrzutów, że za tyle go kupiłam, ale teraz gdy patrzę na mojego Bronka ani trochę nie żałuję <mrgreen> Kot się rozruszał, biega po nim jak szalony - jakbym małego Bronka widziała <lol> I to jest dla mnie najlepszy dowód że jednak było WARTO. Kot na nim się bawi, leży i obserwuje, śpi, skacze i wyciąga ostrząc pazurki. A najważniejsze, że z bardzo leniwego i ciągle śpiącego kocurka zrobił się żywy kociak skłonny do zabaw :-) Bardzo się z tego cieszę ... :-) Oczywiście nie chodzi mi o firmę tylko o stabilność drapaka zwłaszcza jeśli kocur jest duży i ciężki ...
Narin
Posty: 84
Rejestracja: 22 paź 2010, 13:53

Post autor: Narin »

Miałam podobny dylemat, ale z perspektywy czasu drapak od Rufiego to jeden z moich najlepszych i najbardziej trafionych zakupów ever :-D
Awatar użytkownika
margita
Agilisowy Rezydent
Posty: 5567
Rejestracja: 17 lut 2012, 14:04
Płeć: kobieta
Skąd: zachodniopomorskie

Post autor: margita »

Narin pisze:Miałam podobny dylemat, ale z perspektywy czasu drapak od Rufiego to jeden z moich najlepszych i najbardziej trafionych zakupów ever :-D
dokładnie TAK :-)
Awatar użytkownika
Joanna P.
Posty: 2644
Rejestracja: 08 wrz 2011, 21:05

Post autor: Joanna P. »

U mnie po Rufim gonią się teraz 2 koty <mrgreen>
Awatar użytkownika
margita
Agilisowy Rezydent
Posty: 5567
Rejestracja: 17 lut 2012, 14:04
Płeć: kobieta
Skąd: zachodniopomorskie

Post autor: margita »

Joanna P. pisze:U mnie po Rufim gonią się teraz 2 koty <mrgreen>
Oj zazdroszczę Ci ;-))
Mam nadzieję, że i u mnie za jakiś czas tak będzie <mrgreen>
Awatar użytkownika
Gosia i Ira
Hodowca
Posty: 1683
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:49
Kontakt:

Post autor: Gosia i Ira »

wczoraj wyprałam hamak i poduszkę ze sztruksu Rufiego
temp. 30 stopni i nic się nie stało Wygląda tak jak przed praniem
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Post autor: Danusia »

Obiecałam ,że jak mój mąż przy mojej skromnej pomocy wykończy <diabeł> drapak to wstawię fotki.
Kupilismy słupy i rozety u Rufiego, sztruks ten sam co u Rufiego kupiłam na allegro.
Efekt poniżej <mrgreen>

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


o kociej radości pisać nie będę bo ją po prostu widać <lol>
Awatar użytkownika
manita
Agilisowy Rezydent
Posty: 3446
Rejestracja: 26 lip 2010, 17:31
Kontakt:

Post autor: manita »

<shock> hamaki sami majstrowaliście?

Cudny.
Awatar użytkownika
margita
Agilisowy Rezydent
Posty: 5567
Rejestracja: 17 lut 2012, 14:04
Płeć: kobieta
Skąd: zachodniopomorskie

Post autor: margita »

Jestem pełna podziwu. Fajnie mieć takiego zdolnego męża <mrgreen> Pogratuluj mu. Mój TZ taki zdolny nie jest ;-(
Drapak rewelacyjny i po kocinkach szczęście widać <mrgreen>
Awatar użytkownika
madziulam2
Agilisowy Rezydent
Posty: 2820
Rejestracja: 17 lis 2009, 18:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Post autor: madziulam2 »

Danusiu - pięknie <klaszcze> <klaszcze>
Zablokowany