Instrukcja wklejania zdjęć

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Instrukcja wklejania zdjęć

Post autor: Mago »

Sprawa mnie zaintrygowała. Skopiowałam kod "IMG code" i wstawiłam:

Obrazek

Wszystko działa. Wstawione wygląda identycznie jak to na photobucket.
aneby, Ty je widzisz jakoś inaczej?
Awatar użytkownika
aneby
Posty: 479
Rejestracja: 07 sty 2012, 16:48
Płeć: K
Skąd: Kraków

Re: Instrukcja wklejania zdjęć

Post autor: aneby »

Ja widzę duże, prawie na cała szerokość strony. W tym wątku drugie zdjęcie ma tak samo 640x480 a jest mniejsze niż to pierwsze
viewtopic.php?f=17&t=1799&start=190 http://s135.photobucket.com/albums/q127 ... G_2932.jpg
Nic już nie rozumiem z tego ... :-/////
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Instrukcja wklejania zdjęć

Post autor: Dorszka »

Szczerze mówiąc, też mnie to zaintrygowało...

Obrazek
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Instrukcja wklejania zdjęć

Post autor: Dorszka »

A czy przypadkiem nie dzieje się tak:

Ja również mam konto na Photobucket, przed chwilą zalogowałam się, i załadowałam pierwsze z brzegu zdjęcie, ale bez zmniejszania, takie w pełnym rozmiarze. Oczywiście Photbucket sobie je zmniejszył, ale jako osoba zalogowana, autorka, mam dostęp do zdjęcia w oryginalnym rozmiarze - link do niego nie został przyjęty przez forum, znajomy komunikat, że zdjęcie nie może być szersze niż 960 px. Wstawiłam więc w znacznik limg, i działa - forum jest nieznacznie rozciągnięte, bo zdjęcia zmniejszane są do 960 px, to z paskiem po lewej stronie z użytkownikami daje w sumie więcej, niż forum, ale nadal mieści się w 90% ekranów. Myślę, że do takiego właśnie zdjęcia "surowego" podawany jest link dla właściciela konta.

Przed chwilą ściągnęłam sobie Pani zdjęcie, i okazała się, że ma ono wymiary 1024 na 768 px, czyli jest szersze, niż "zadane" przy załadowaniu. Ja i Mago, jako zwykłe użytkowniczki, widzimy je zmniejszone, i do takiego mamy podany kod - to jedyne dla mnie wytłumaczenie.

Nie mogę u siebie znaleźć zmniejszania, ale to pewnie dlatego, że mam konto Pro, i moje zdjęcia nie są pomniejszane, to znaczy są tylko do wielkości ekranu. Ale jestem pewna, ze wpisując adres zdjęcia jako użytkownik, wpisuje Pani adres do oryginalnego zdjęcia, nie tego pomniejszonego :)
Awatar użytkownika
aneby
Posty: 479
Rejestracja: 07 sty 2012, 16:48
Płeć: K
Skąd: Kraków

Re: Instrukcja wklejania zdjęć

Post autor: aneby »

Teraz ściągając zdjęcie z forum na pulpit przez "zapisz obrazek jako" zapisuje się 640x480 <shock> Tak samo, jak z "bukieta" ...
Photobucket widocznie zapamiętuje oryginalną wielkość zdjęcia pomimo, że po wrzuceniu zdjęcia zmniejszam je przez "resize" do wybranego rozmiaru i zapisuję ten nowy rozmiar. Dziwne tylko, że teraz już link jest do małego zdjęcia <shock>
Na forum też teraz jest widoczne mniejsze zdjęcie, i te, które w moim wątku wyglądały, jak nierówne rozmiarem, teraz są równe <?>
Ok, zostawmy to, nie jest to wina forum. Z "bukietem" się chyba coś dzieje ostatnio ... Parę dni temu uszczęśliwili mnie na siłę tą nową wersją i przez dobrą chwilę nie mogłam wrócić do starej <zły>
Awatar użytkownika
EsteraR
Hodowca
Posty: 444
Rejestracja: 06 sie 2010, 00:43
Hodowla: EstiBri*PL
Kontakt:

Re: Instrukcja wklejania zdjęć

Post autor: EsteraR »

Dorszka pisze:Pani Asiu,przepraszam za niecierpliwość - zdjęcia z FB już wchodzą na forum :) W każdym razie powinny,proszę spróbować, a jeśli nie wejdą, to proszę zgłosić :)
Dorotko w tym wątku nie ładują się zdjęcia z FB, a ja nie dam rady sama edytować pierwszego postu :(
viewtopic.php?f=22&t=2185
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Instrukcja wklejania zdjęć

Post autor: Dorszka »

Nie ładują się z tego samego powodu, o którym pisałam już w wątku organizacyjnym. Przeslij ściezki do zdjęc z tego wątku z datami postów, w PW albo nawet w poście pod moją odpowiedzią, a ja wszystko powstawiam i post usunę :-)
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Instrukcja wklejania zdjęć

Post autor: asiak »

A ja mam pytanie, jaka jest najbardziej optymalna wielkość wstawianych zdjęć? Żeby nie było za małe, ani za duże :-)
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Instrukcja wklejania zdjęć

Post autor: Dorszka »

W wątku organizacyjnym napisałam po przenosinach - jeśli nie mamy pewności co do wielkości zdjęcia, wstawiamy je nie pomiędzy znaczki img, a pomiędzy znaczki limg . Forum "łyka" zdjęcia do 960 px szerokości, jeśli zdjęcie jest szersze, trzeba je wstawić właśnie pomiędzy limg (pierwszy przycisk w drugim rzędzie nad oknem, w którym piszecie wiadomość).
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Instrukcja wklejania zdjęć

Post autor: asiak »

Dziękuję bardzo :-)
Zablokowany