Poidła automatyczne, fontanny

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent
Posty: 4857
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:16
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: AgnieszkaP »

Dziękuję Dorszko za cenną radę :kiss:
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: nmin »

Dojrzewam do decyzji o fontannie. Boję się, że będzie to tylko kolejny drogi gadżet, ale wydaje mi się, że Arya będzie z tego piła. Odkąd nauczyła się wskakiwać na odpowiednią wysokość, nie przepuści żadnej okazji, żeby liznąć krople kapiące z kranu, niezależnie czy to kran w zlewie, umywalce, czy wannie. Czasem wylizuje suchy kran, jakby chciała wydostać z niego wodę <strach>

Poczytam temat, podejmę decyzję i kupię na osłodę sterylki :kotek:
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Mago »

Jeżeli kicia sama szuka wody cieknącej, to jestem przekonana że poidełko się przyda :-)
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Danusia »

Nie bardzo wiedziałam gdzie napisac ,wiec tematycznie dopasowalam tu <mrgreen>

Przez ostanie 2-3 tygodnie chodziła u nas fontanna pożyczona do wypróbowania od cioteczki Agnieszki od Belluni Drinkwell Platinum.
Moje koty juz mnie nauczyły ,ze jak będe je dokładnie obserwowac to one mi wszystko powiedzą :ok:

Kolorek w ogóle ani razu nie podszedł do tego poidła ,a to pijak okrutny :ok:
Natomiast Kalutkę interesowały tylko bąbelki i potrafiła długo przesiadywać przy fontannie łapiąc łaputkami te niedobre bąble ale nosa nie zamoczyła ani razu.

Jak dla mnie fontanna Drinkwell Platinum niestety jest dość głośna ,więc w ciagu dnia przy włączonym radioodbiorniku czy TV aż tak nie przeskadza ale w nocy to buczek okropny, do tego chlupie woda .

Wydaje mi się ,ze gdy fontanna jest głośna nie każdy kot podejdzie do niej co wczesniej pokazały koteczki Agnieszki ,a teraz Kolorek .
W nocy gdy fontannę wyłaczałam Kala zaczęła pić z jej dużej michy.

No więc co wymyśliłam , kupiłam dużą psią michę na wodę i postawiłam w miejscu fontanny.
Micha jest wykonana ze stali nierdzewnej ,a do tego wyjatkowo się błyszczy niczym lustro co akurat dla Kali ma ogromne znaczenie .
Teraz dużo siedzi przy misce przegląda się kokieta , wyłapuje babelki które leżą sobie na dnie ( miska wielka) no i DUŻO pije własnie z niej :ok: mamy 4 piękne kulki na dobę.

No może komus się przyda nasz wynalazek <lol>
Awatar użytkownika
beev
Posty: 2513
Rejestracja: 22 lip 2014, 22:08
Płeć: kobieta
Skąd: Lubsko

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: beev »

To ja idę do syna po taka miskę od psów :) on ma teraz plastikowe a metalowe nie używa :) napisze jak u nas Moris przyjmie taki wynalazek :-D

Czaje się na fontannę kitty z Zooplusa ale ta cena mimo promocji i tak wysoka :(((( a jak nie będzie z niej pił? <oops>
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Mago »

Danusiu, daj linka do tej miski :-)
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Danusia »

Małgoś kochana bardzo mi przykro ale przeszukałam znane mi strony w necie i nigdzie naszej michy nie znalazłam ,wiec zrobiłam jej marne foty <oops>

Micha ma srednicę 22cm i wysokość 7cm od zewnatrz pokryta jest specjalną wastwą czegoś gumowego więc kot napewno jej nie przesunie ,a do tego jest dość ciężka ja zapłaciłam w sklepie dla naszych pupili 27zł :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ukochane bąble Kalutka widać w całej okazałości <lol>
Awatar użytkownika
madziulam2
Agilisowy Rezydent
Posty: 2820
Rejestracja: 17 lis 2009, 18:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: madziulam2 »

pytanie do użytkowników Lucky Kitty z filtrem do długiej sierści - czy ta gąbka pomaga w utrzymaniu pompki??? Zauważyłam, że im starsza pompka tym przyssawki gorzej trzymają a wówczas głośniej chodzi.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Dorszka »

Tak, jest bardzo pomocna :)
Awatar użytkownika
madziulam2
Agilisowy Rezydent
Posty: 2820
Rejestracja: 17 lis 2009, 18:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: madziulam2 »

Dorszka pisze:Tak, jest bardzo pomocna :)

dzięki Dorszko :-)
Zablokowany