Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: yamaha »

No fakt... na zdjeciu "z gory" nie wyglada na grubaska !
Powiedzialabym nawet, ze sliczna linia <zakochana> I duzy kot.
Pod zmiana karmy tez sie podpisuje. Dla zdrowotnosci, jak to mawiala moja Babunia z Suwalszczyzny ;-))
Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent
Posty: 5350
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:49
Płeć: kobieta
Skąd: Szczecin

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Kasik »

Eeeee, zgrabny ten kocurro na zdjęciach i jest przynajmniej się do czego przytulic <gwiżdże> pamiętaj żeby inny rodzaj karmy wprowadzać powoli ;-))
Może przedstawisz Olbrzyma na forum <mrgreen>
Awatar użytkownika
Molly
Posty: 2210
Rejestracja: 05 sie 2012, 00:02

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Molly »

Duże koto, ładne koto, jest co tulić <mrgreen>
Przy moich laskach to kawał zwierza, ale tak patrząc z góry to ja też nie wiedzę żadnych dramatów :-)
Awatar użytkownika
Cattus123
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2014, 12:17
Płeć: mężczyzna
Skąd: Inowrocław

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Cattus123 »

Kocurek rzeczywiście ma trochę brzuszka :) Może też przez brzuszek nie ma energii? Każdy kociak powinien się bawić :(
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Miss_Monroe »

Cattus123 pisze:Kocurek rzeczywiście ma trochę brzuszka :) Może też przez brzuszek nie ma energii? Każdy kociak powinien się bawić :(
To jest fałda, którą ma każdy brytek. To nie jest kociak, a zazwyczaj dorosłe koty mają mniejszą ochotę na zabawę niż maluchy ;-))
karmeloo
Posty: 31
Rejestracja: 07 wrz 2014, 15:23
Płeć: kobieta
Skąd: Toruń

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: karmeloo »

Witam wszystkich na forum ;)jestem tu całkiem nowa. Tydzień temu zawitał do mojego domu mój pierwszy kotek - Brytyjczyk o umaszczeniu point. Kotek został zakupiony w zalegalizowanej hodowli i posiada rodowód FPL. Jednak martwi mnie kilka spraw m.in waga kiciusia. Leon ma skończone 16 tygodni - żałuję, że nie zważyłam go tydzień temu, ale odbierając kota z hodowli(miałam zarezerwowanego 2 miesiące - od początku lipca) zauważyłam, że jest taki biedny, chudziutki - taka mitręga. Kiedy przywiozłam go do domu po 5 minutach wyszedł z transportera i zaczął się rozglądać kiedy wsypałam mu karmy i włożyłam pół puszki Gourmet zjadł wszystko od razu jak by ktoś go gonił :-| . Dzisiaj ważyłam go na wadze kuchennej elektronicznej i waga pokazała 1,450. Wiem, że nie da się przewidzieć, ile kot powinien przybierać na wadze i jaka waga jest odpowiednia dla kota w danym wieku. Jednak jeżeli jest to możliwe - czy mógłby ktoś spróbować określić chociaż mniej więcej czy jego waga jest prawidłowa na te 16 tygodni? i ile mniej więcej powinien przybierać na wadze tygodniowo? Wydaje mi się, że przez ten tydzień sporo przytył... W hodowli karmiony był Puriną dla kociąt, 3 razy w tyg. wątróbka, serca. Kiciuś ma ogromny apetyt! Wcina tak, że aż czasami wydaje mi się, że daję mu zbyt często i za dużo. Uwielbia swoja karmę: mieszam pól na pół - Royal Canin british kitten oraz Hill's z kurczakiem dla kociąt. Uwielbia jogurt naturalny i mięso pod każdą postacią: Kurczak gotowany, serca drobiowe, wątróbka, indyk, puszki Gourmet - saszetki itp; Jest ciut jeszcze dziki dopiero się oswaja bo wydaje mi się, że w tym domu raczej nie brało się kociąt na ręce zbyt często. Ale przekonuje się coraz bardziej a nawet zaczyna reagować na swoje imię. Rano zrobił mi niezłą pobudkę o 5:00 skacząc po nie jak po trampolinie <shock> Całe dnie śpi, w nocy buszuje aż tylko - obowiązkowo rano i późnym wieczorem zabawa <mrgreen> Powiem tak - nigdy nie miałam kota, i już wiem ile w swoim życiu straciłam radości.... Z góry dziękuję za wszystkie odp.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Miss_Monroe »

Kociaki rosną i przybierają różnie na wadze. Jeżeli maluch ma apetyt to według mnie nie ma czym się martwić :-) . Suchą karmę ma cały czas dostępną w miseczce? Ja bym pomyślała nad rezygnacją z tej mokrej karmy, którą je maluch na rzecz czegoś z lepszym składem. Poczytaj wątek o karmach mokrych, na pewno wybierzesz coś dla kocurka.
Awatar użytkownika
Beate
Agilisowy Rezydent
Posty: 6863
Rejestracja: 18 kwie 2013, 07:36
Płeć: kobieta
Skąd: Łódzkie

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Beate »

Mój kot był odbierany z hodowli w wieku 16 tygodni, nie wiem ile ważył w tym momencie.Jak po jakimś czasie go zważyłam to waga pokazała tylko(?) 1,5 kg.Kociak miał apetyt i ma do tej pory.Może kocię zarówno moje jak i Twoje było mało przebojowe i nie mogło się dostać do jedzenia , a nikt tego nie przypilnował?
karmeloo
Posty: 31
Rejestracja: 07 wrz 2014, 15:23
Płeć: kobieta
Skąd: Toruń

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: karmeloo »

Miss_Monroe pisze:Kociaki rosną i przybierają różnie na wadze. Jeżeli maluch ma apetyt to według mnie nie ma czym się martwić :-) . Suchą karmę ma cały czas dostępną w miseczce? Ja bym pomyślała nad rezygnacją z tej mokrej karmy, którą je maluch na rzecz czegoś z lepszym składem. Poczytaj wątek o karmach mokrych, na pewno wybierzesz coś dla kocurka.
Tak - suchą karmę ma cały czas w misce - na bieżąco uzupełniam aby miał pełną michę. Zaraz zabieram się do czytania wątku dotyczącego mokrej karmy! Pytałam się weterynarza, mówił że dobrze żywię, ale ja jemu nie ufam, bo kota nie zważył nawet!A to norma przy pierwszej wizycie...Nie sprawdził mu uszu specjalnym przyrządem tylko wyczyścił i to pałeczką taką kosmetyczną a wiem, że nie wolno wkładać nic do przewodu słuchowego <wsciekly> Także wet do wymiany <shock>...
karmeloo
Posty: 31
Rejestracja: 07 wrz 2014, 15:23
Płeć: kobieta
Skąd: Toruń

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: karmeloo »

Beate pisze:Mój kot był odbierany z hodowli w wieku 16 tygodni, nie wiem ile ważył w tym momencie.Jak po jakimś czasie go zważyłam to waga pokazała tylko(?) 1,5 kg.Kociak miał apetyt i ma do tej pory.Może kocię zarówno moje jak i Twoje było mało przebojowe i nie mogło się dostać do jedzenia , a nikt tego nie przypilnował?
Być może tak było... ;-( biedny Leonek...ach te hodowle - jedna drugiej nie równa...
Zablokowany