Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Luinloth »

Ten ogonek <serce>
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: nmin »

Kuleczka? Na pewno nie waży za dużo, 2 kg to niewiele jak na ten wiek. Tyle miała chyba moja Arya, a ona jest drobna i do tego bardzo aktywna. Mój kocurek jest o dziesięć dni starszy od Twojej kotki i waży znacznie więcej. Moim zdaniem puszeczka 90 g dziennie i suche bez ograniczeń to dobry układ.

Rozważyłabym zmianę suchej karmy, Happy Cat szału nie robi ;-))
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Sonia »

Koteczka wygląda bardzo ładnie, choć 2 kg na 5 miesięcy to nie jakaś imponująca waga. Wygląda za to proporcjonalnie, więc będzie pewnie z tych mniejszych brysiów, ale nie to jest przecież najważniejsza, najważniejsze są proporcje i budowa. Na pewno zmieniłabym jej stopniowo karmę suchą na inną, proszę przejrzeć wątek z suchymi karmami, tutaj: http://www.forum.agiliscattus.pl/viewto ... &start=980
Najlepiej poczytaj od końca, bo wątek jest już bardzo duży.
Awatar użytkownika
Lunka1988
Posty: 13
Rejestracja: 12 mar 2015, 10:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Bytom

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Lunka1988 »

Happy Cat jadła w hodowli, więc nie chciałam jej tego od razu zmieniać. Jaką karmę wy doradzacie, bo niestety ja w tym temacie jestem zielona.

Wiem, że Mirabelka nie jest na razie duża, ale bałam się że jest nieproporcjonalna. Dziękuję za rozwianie wątpliwości.
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: jasminka »

Lunka1988 pisze:Happy Cat jadła w hodowli, więc nie chciałam jej tego od razu zmieniać. Jaką karmę wy doradzacie, bo niestety ja w tym temacie jestem zielona.

Wiem, że Mirabelka nie jest na razie duża, ale bałam się że jest nieproporcjonalna. Dziękuję za rozwianie wątpliwości.
Karmę zmień koniecznie na np; Acane,Purizon,Orijen,PON lub inną dobrą ,tylko rób to stopniowo a kotka jest śliczna a że nie proporcjonalna to taki urok dorastania z bobasa wyrasta na dziecko potem będzie faza nastolatka a po 2 latach dorosły bryś :-)
Awatar użytkownika
Lunka1988
Posty: 13
Rejestracja: 12 mar 2015, 10:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Bytom

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Lunka1988 »

Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Mam nadzieję, że z czasem to wszystko ogarnę i nie będę tak panikować. Na razie to dla mnie nowość :)
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: MoniQ »

Wg mnie wygląda bardzo dobrze :) Może nie będzie duża, ale kształty ma bardzo ładne (dla oka, bo fachowo to nie jestem w stanie ocenić :) )
Awatar użytkownika
yasminna
Posty: 52
Rejestracja: 04 lis 2014, 08:43
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: yasminna »

Lunka1988 ja nie na temat, ale nasze koty są rówieśnikami :-)
Capri urodził się dzień przed Twoją małą.
Panna_Maja
Posty: 3
Rejestracja: 02 maja 2015, 18:52
Płeć: kobieta
Skąd: Zakopane

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Panna_Maja »

Witajcie, powiedzcie mi do którego roku rosna te kocie pucki ? Mam kotkę roczna i ona ma takie maluśkie ... a moze to zalezne jest tez od wagi ? bo tez jest chudziutka (ale nie wychudzona!) ... po prostu je bardzo subtelnie ;)
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Sonia »

Brytyjczyki rosną dobre 3 lata, a głowa często ostatnia kształtuje się jeśli chodzi o wielkość. Dużo oczywiście zależy też od przodków, jaką budowę mieli rodzice czy dziadkowie koteczki. To, że koteczka jest szczupła, to nie jest powodem, że głowa jest mała, bo są szczupłe brytki o wielkich głowach.
Zablokowany