Instrukcja wklejania zdjęć

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Instrukcja wklejania zdjęć

Post autor: Dorszka »

Witam wszystkich,
To krótki, mam nadzieję, zrozumiały, kurs wstawiania zdjęć, nie tylko na tym forum, ale na każdym innym, czy na blogu. Mam nadzieję, że będzie zrozumiały.

1. Pierwszy krok, to przerzucenie zdjęć z aparatu na twardy dysk komputera. To robicie Państwo najczęściej używając programów dostarczonych przez producenta danego aparatu, więc nie będę się nad tym rozpisywać, bo zapewne co użytkownik, to metoda.

2. Następnym etapem jest umieszczenie zdjęć w Internecie. Tutaj najczęściej zaczynają się schody. Ja opiszę wszystko na podstawie serwisu Fotosik, bo z niego akurat korzystam, ale są inne serwisy oferujące przestrzeń na Wasze zdjęcia :) .

Po wejściu na stronę fotosika (www.fotosik.pl), trzeba się zarejestrować, aby utworzyć indywidualne konto, na którym będą Wasze zdjęcia. Po kliknięciu na przycisk "Rejestracja", pojawi się strona, na górze taki formularz do wypełnienia:

Obrazek

W miejscu nazwy użytkownika wpisujemy swój nick (login, nazwę użytkownika), najczęściej używany przez większość taki sam, jak na forach; jesteśmy wtedy rozpoznawalni :). Można też wymyślić coś innego. Jeśli dana nazwa jest już zajęta, system nam to zgłosi, i trzeba będzie podać jakąś inną.

Hasło: tu wiadomo, każdy z Państwa ustawia własne, trzeba je powtórzyć w następnym wierszu.

Podajecie też Państwo adres e-mail; będzie potrzebny do potwierdzenia, więc musi być aktywny!

Akceptujecie regulamin.

Pod tym formularzem znajduje się jeszcze porównanie trzech typów kont, wygląda to tak:

Obrazek

Najczęściej wybieracie Państwo konto darmowe, kolumna pierwsza z lewej strony, na dole jest przycisk "Zarejestruj darmowe konto", i na to przyciskacie. Pojawi się informacja o rejestracji, i prośba o odebranie poczty i potwierdzenie.

Odbieracie Państwo pocztę, w niej będzie link, na który trzeba kliknąć w celu potwierdzenia rejestracji. Po potwierdzeniu możecie już korzystać ze swojego konta :)

3. Teraz umieszczanie zdjęć na swoim koncie, można przez stronę fotosika, ale to bardziej żmudne. Tak czy inaczej, opiszę.

Trzeba zalogować się na swoim koncie - okienko w górnym lewym rogu głównej strony fotonika. Nazwa użytkownika, i obok hasło, i obok na zielonym tle ZALOGUJ.

Jesteśmy zalogowani, po lewej stronie panel z różnymi przyciskami - moje zdjęcia, moje albumy, itp., odszukujemy przycisk "Dodaj zdjęcia" i klikamy. (Jako ilustracja zdjęcia mojego profilu )

Obrazek

Po kliknięciu na przycisk "Dodaj zdjęcia", pojawi się strona:

Obrazek

Klikamy na przycisk "Przeglądaj", jest koloru pomarańczowego. Otworzy się dodatkowe okienko:

Obrazek

Jako przykład zawartość mojego komputera :). Tutaj już poruszamy się zwyczajnie, tzn. otwieramy katalog, w którym zapisaliśmy zdjęcia na twardym dysku, i zaznaczamy albo jedno, albo od razu kilka zdjęć. Możemy po jednym, chcąc dodać kolejne, znów przyciskamy pomarańczowy "Przeglądaj", i tak dalej. Jak już lista jest pełna, wygląda na przykład tak:

Obrazek

Klikamy na pomarańczowy przycisk WYŚLIJ, i gotowe :)

Po przesłaniu, niestety, na ogół nie pokazuje nam się od razu to zdjęcie, w każdym razie mi się nie pokazało :( Nie stresujcie się. Kliknijcie na napisane zieloną czcionką "Moje konto" w górnym prawym rogu, a potem ze znajomego już panelu po lewej stronie wybierzcie "Moje zdjęcia".

Klikacie na zdjęcie, które chcecie pokazać na forum, otworzy się powiększone na tak wyglądającej stronie:

Obrazek

Błędem najczęściej popełnianym jest skopiowanie linku znajdującego się pod zdjęciem - to link do strony ze zdjęciem, a nie do samego zdjęcia! Obok, na zielono, napisane jest najważniejsze: "Pobierz pozostałe kody" w typowo fotosikowym, zielonym kolorze. Klikamy w ten właśnie zielony napis. Otworzy nam się dodatkowe okienko, będzie wyglądało tak:

Obrazek

Z niego wybieramy odpowiedni kod, najczęściej chcecie Państwo pokazać całe zdjęcie, trzeba wtedy skopiować link pod napisem "Pełen rozmiar na forum", i wstawić do odpowiedzi na forum. Nie trzeba już dodawać Obrazek

Najpierw klikamy na "Ustawienia", otworzy się okienko, w którym trzeba będzie wpisać login i hasło, to samo, co na Fotosiku, i potwierdzić przyciskiem "Zapisz". Nie pamiętam już, ale możliwe, że o te dane zostaniemy poproszeni przy instalacji, wtedy nie trzeba ich powtarzać przy każdorazowym uruchamianiu Fotosik Managera. Wgrywanie zdjęć przez Managera jest szybsze, i od razu pokazują nam się wszystkie kody, łącznie z tymi na forum. Nie trzeba w ogóle wchodzić na stronę fotosika. Ja tylko tak wgrywam zdjęcia.

Mam nadzieję, że to wszystko do przebrnięcia ;)
Janusz
Posty: 22
Rejestracja: 29 lis 2008, 19:36

Post autor: Janusz »

Uff, przeszłam instrukcję wprowadzania zdjęć na forum,stąd to "Uff".Kochana Dorszeczko dzięki że jesteś taka mądra i uczynna i dla nas wszystkich przyjazna.
Zyczymy Tobie,najbliższym , Twojemu dziecku"forum"dzięki któremu nasze pupile żyją nie tylko w naszych domach,my natomiast możemy sobie poszusować po stronach miłych użtkowników,dowiedzieć się,co dzieje się poza naszym nosem. i dlatego że jesteś - przyjmij najszczersze,najcieplejsze(teraz akurat mróz),najowocniejsze życzenia Doooosiego Roku.Grażyna,Janusz i Dex. Z całym szacunkiem <pokłon> <pokłon> <pokłon>
Janusz
Posty: 22
Rejestracja: 29 lis 2008, 19:36

Post autor: Janusz »

<oops> na razie tylko instrukcję przeczytałam ale kiedy uda się wkleić zdjęcie na Forum? pewnie mina wieki ;-( ,ale postaram się nauczyć jeszcze w tym miesiącu. <hm> Wiem,że jak będzie problem to mogę gonić z prośbą o wsparcie. Dzięki za wprowadzenie zdjęć z wystawy z Blue City.Pozdrawiamy.G.J.
PS. Te ikonki są tak fajne,że nie mogę się oprzeć by ich nie użyć. <ok>
Awatar użytkownika
Monika
Hodowca
Posty: 356
Rejestracja: 15 cze 2009, 15:34
Kontakt:

Pytanie

Post autor: Monika »

Rozumiem, że nie da się wkleić tu zdjęcia tak po prostu z komputera? Trzeba założyć konto w Fotosiku, tak? Innego wyjścia nie ma?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Monika
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Niestety, nie mam opcji download, tzn. jest wyłączona - forum jest na moim serwerze, na razie nie za dużym, i muszę mądrze gospodarować miejscem :)
Awatar użytkownika
Monika
Hodowca
Posty: 356
Rejestracja: 15 cze 2009, 15:34
Kontakt:

Rozumiem

Post autor: Monika »

Dziękuję za odpowiedź. Już wszystko jasne :-)
Awatar użytkownika
bea
Posty: 603
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:00

Re: Rozumiem

Post autor: bea »

Witam milutko kocia rodzinke .
Czy aby na pewno zdjecia na tej stronce fotosik sie bezplatne tzn caly ten regulamin mnie wystraszyl .Mam dystans to tego typu regulaminow od czasu jak rzucilam sie na darmowe sms-y ( w niemczech) caly stres potem mialam , ze ho ho ...... czyli bez zadnych ukrytych hakow ta stronka?
Awatar użytkownika
Vanicca
Posty: 1020
Rejestracja: 18 wrz 2009, 19:15

Post autor: Vanicca »

Ja polecam www.photobucket.com jestem tam użytkownikiem od lat i wszystko jest 100% darmowe :)
Awatar użytkownika
Monika
Hodowca
Posty: 356
Rejestracja: 15 cze 2009, 15:34
Kontakt:

Post autor: Monika »

Stronka bez haków. Za więcej opcji zdjęciowych się płaci, ale to jest opisane "z góry" i potem nie ma jeszcze jakichś ukrytych kosztów.
Awatar użytkownika
bea
Posty: 603
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:00

Post autor: bea »

az mi glupio , wychodze na extra tluka :-P , ale bardzo bym chciala przedstawic mojego Baloo
dzis niedziela powalcze :-)
Zablokowany