Uznanie BLH

Dla posiadaczy przepięknej długowłosej odmiany kota brytyjskiego.
Awatar użytkownika
Mały Lew
Hodowca
Posty: 370
Rejestracja: 23 lis 2008, 21:30
Hodowla: MAŁY LEW*PL (zamknięta)
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mały Lew »

Popieram i nasze wszystkie łapki i ogonki są gotowe do tej małej Rewolucji w FIFE <diabeł>
Zaznajamiam się z papiórami...
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mago »

Mój głos co prawda nic nie znaczący, bo długowłosego brytka nie mam a i hodowcą nie jestem ale pomysł bardzo mi się podoba. Będę kibicować i wspierać moralnie <mrgreen>
Jak będzie możliwość żeby pomóc bardziej to pomogę. Na razie napisałam maila do Małego Lwa i podałam linka do tego wątku. Agnieszka ostatnio nie zagląda na forum a myślę, że temat ją zainteresuje.

EDIT:
Agnieszka jak widzę już przeczytała :kiss:
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Post autor: kinus »

dam znac Ani, ona troche dzialala z tym w PZF
sama chetnie pomoge, ale kociakami raczej nie bede sluzyc, zaden nie niesie LH
Awatar użytkownika
Vanicca
Posty: 1020
Rejestracja: 18 wrz 2009, 19:15

Post autor: Vanicca »

Wszyscy hodowcy LH zostali powiadomieni :-) . Z Panią Anią mam się spotkać w mieście, w najbliższym czasie i porozmawiać :-D .

Tutaj chodzi mi głównie o poparcie ze strony hodowców BRI, w szczególności tych, u których rodzą się LH :-) . Im więcej ludzi na tak, tym większe szanse na powodzenie.

Napiszę też oczywiście oficjalnie do Klubu Hodowców Kotów Brytyjskich, ale najpierw chciałabym zebrać trochę rąk tutaj w "rodzinnym" gronie :-) .
Awatar użytkownika
Kamiko
Hodowca
Posty: 3390
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:29
Hodowla: Mazuria*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Dobra Wola k/Nasielska
Kontakt:

Post autor: Kamiko »

Moje LH eleczki są z ciotką Vaniccą :-)
Awatar użytkownika
lakshmi
Hodowca
Posty: 162
Rejestracja: 09 mar 2009, 10:55
Hodowla: Underleyhall*PL
Kontakt:

Post autor: lakshmi »

Jak mi się coś LH urodzi - chętnie wezmę na recognition show, a jak nie - zapędzę na wystawę długowłosych bryciarzy z mojego wcfowskiego klubu :-)
Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Posty: 3486
Rejestracja: 22 paź 2009, 09:07
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków
Kontakt:

Post autor: maga »

jestem za ... i moje przyszłe LH :)
Awatar użytkownika
kizior
Hodowca
Posty: 1337
Rejestracja: 09 mar 2009, 08:39
Płeć: k
Skąd: Szczecin

Post autor: kizior »

i my popieramy wszystkimi łapkami. póki co nie wiemy czy jest szansa na blh u nas, będziemy wiedzieć za 2 tygodnie, bo czekamy na Majkowy wynik z krwi. ale za to mamy całego blh w domu. spróbuję skontaktować się z hodowlą Iskierki. co do recognition show to postaramy się stawić.
Awatar użytkownika
Yola
Posty: 480
Rejestracja: 03 sie 2010, 09:32
Kontakt:

Post autor: Yola »

I my popieramy -tzn ja i moja wlochata Alicia <mrgreen> .

Alicia jest trzecim pokoleniem BLH, tzn. i rodzice i wszyscy dziadkowie byli LH. Chyba trudno bedzie znalezc koty bedace 5 pokoleniem LH, poogladalam kilka stron niemieckich hodowli i udostepniane tam czasem do wgladu rodowody, nie znalazlam zadnego kota o tak dlugim, dlugowlosym rodowodzie :-(
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Dotarłam <mrgreen>

To nie polega na tym, żeby się skrzyknąć, i zrobić wystawę. Trzeba:

- Być zarejestrowanym hodowcą w FIFe, który hoduje LH. Nie chodzi o "wypadki przy pracy", jak to ma miejsce do tej pory.Nie musi być w rodowodzie aż 5 pokoleń, każfdy wie, że o to trudno - ale niechby tych kotów była choć połowa.

- Uważam, że trzeba w takim wypadku nawiązać współprace z hodowlami zagranicznymi, na przykład niemieckimi - tam już się trafią koty, które mają na przykład trzy pokolenia LH, takie koty trzeba ściągnąć - wystawa nie musi odbyć się w Polsce.

Ale najważniejsze - zanim coś takiego się zrobi, trzeba najpierw:
  • - Utworzyć kod EMS - nie może mieć w nazwie brytyjski, jakoś tę rasę trzeba nazwać
  • - Stworzyć i opisać standard, to nie może być rasa siostrzana, NEM i SIB są tu złym przykładem - trzeba się oprzeć na przykładzie PER i EXO. Rasa siostrzana oznaczałaby, że LH i SH można krzyżować, a tego nikt rozsądny by nie chciał. Moim kolejnym krokiem w hodowli będzie wyselekcjonowanie kotów hodowlanych bez genu długiego włosa - inne będą "na kolanka", chyba, że będą miały jakieś inne cechy istotne dla programu hodowlanego, i będą one ważniejsze od genu LH. Standard musi być dokładnie opisany, łącznie z propozycją punktacji
  • - Dopiero wtedy jest czas na składanie podań, próśb, itp, o wstępne uznanie rasy i kodu EMS
  • - Potem czas na spełnienie wymagań, jeśli chodzi o wystawy, w terminie wyznaczonym przez FIFe, zdobycie dokumentacji zdrowotnej (że rasa nie jest obciążona żadnymi chorobami kośćca, itp), i wystąpienie o pełne uznanie rasy
To tak na szybko :)
ODPOWIEDZ