Jak podać tabletkę kotu

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Posty: 3486
Rejestracja: 22 paź 2009, 09:07
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków
Kontakt:

Re: Jak podać tabletkę kotu

Post autor: maga »

Podaj rozpuszczone w wodzie strzykawka po odrobinie.

Kup podajnik i przy jego pomocy raz dwa sprawnie podaj tabletke, jak będzie gryzł to tylko plastik podajnika .
Nie wszystko będziesz mogła rokruszyc czy podać w wodzie, sa leki które musisz podac szybko sprawnie w całości.
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Jak podać tabletkę kotu

Post autor: atomeria »

Wsypywanie do pyszczka rozkruszonej tabletki to naprawdę bardzo zły problem.
To może ten VetoMune? Dość łatwo wycisnąć zawartość kapsułki do pyszczka.
Awatar użytkownika
ozon
Agilisowy Rezydent
Posty: 2239
Rejestracja: 18 lis 2013, 09:38
Płeć: kobieta
Skąd: Tajgówko Małe :)

Re: Jak podać tabletkę kotu

Post autor: ozon »

Tajga za Chiny nie chciała zjeść provery, do momentu kiedy nie zaczęłam wrzucać jej do przysmaków Sanabelle :-D Po półgodzinie, kiedy już przeszła zapachem, dawałam ją kotu razem z kilkoma przysmakami i wszystko znikało w mgnieniu oka. Tylko że provera malutka, a immunodol spory :(((( Przysmaki też niezdrowe, ale raz na jakiś czas... W każdym razie pytałam o to ostatnio wetkę i stwierdziła, że to jest dobry sposób.
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Jak podać tabletkę kotu

Post autor: atomeria »

ozon pisze:Tajga za Chiny nie chciała zjeść provery, do momentu kiedy nie zaczęłam wrzucać jej do przysmaków Sanabelle :-D Po półgodzinie, kiedy już przeszła zapachem, dawałam ją kotu razem z kilkoma przysmakami i wszystko znikało w mgnieniu oka.
<lol> proste i genialne! Może i u mnie zadziała, koniecznie muszę przetestować na Bajzleku, bo z nim niestety nadal słabo sobie radzę <suchy>
Po ostatnim podawaniu milbemaxu (dopiero co) postanowiłam sobie, że następnym razem dla niego kupię spot on (zapomniałam jak się nazywa), szkoda i jego nerwów, i moich.
jolik_oi
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2013, 22:24
Płeć: kobieta
Skąd: Rabka Zdrój

Re: Jak podać tabletkę kotu

Post autor: jolik_oi »

Kiedy podawałam antybiotyk (też był dość duży) swojej Pelce "zawijałam" go w odrobinę masełka , później na chwilę do mrażarki, wkładałam do pycholka, zamykałam go, przechylałam łebek do tyłu i głaskałam po gardziołku. Szło jak z płatka.:))) Kiedy próbowałam bez masła, efekt był taki, że kot dostawał takiego ślinotoku, że piana była dosłownie w całym domu.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Jak podać tabletkę kotu

Post autor: Miss_Monroe »

Ja codziennie podaję mojemu Bentleyowi tabletkę (Urinodol) , to jest naprawdę bardzo łatwe i zajmuje kilka sekund :-) . Warto przy najbliższej wizycie poprosić weterynarza, aby nauczył podawania tabletek. Ta "wiedza" bardzo się przydaje, szczególnie, gdy kot zachoruje i trzeba mu podawać antybiotyk itp. Mój Bentley jedynie zje tabletkę na odrobaczanie, wszystkie inne tabletki trzeba mu podawać prosto do pyszczka.
Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent
Posty: 4857
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:16
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Jak podać tabletkę kotu

Post autor: AgnieszkaP »

Mojej Belli nie smakują żadne tabletki, nawet te, które wg producentów są kocimi smakołykami. Gdy kotka dostawała tabletki dwa razy do roku (na odrobaczanie), jedyną stosowaną przeze mnie metodą było włożenie leku do przysmaku-kiełbaski. Gdy próbowałam podać lek prosto do pyszczka, wiła się okrutnie. Podanie leku było i dla mnie, i dla kota strasznym stresem.
Dziś jestem pewna, że każdego kota można nauczyć połykania leków podawanych prosto do pyszczka. Jak się już kot przyzwyczai, nauczy, o co chodzi, pojmie, że to nie jest nic strasznego, że trwa chwilę, podanie leku nie stanowi żadnego problemu.
Robię jak wiele osób, sadzam kota przed sobą tyłem, między nogi, głaszczę chwilę i lewą ręką delikatnie rozchylam szczęki, a prawą wkładam głęboko tabletkę. Po całej procedurze głaszczę kota.
Wg mnie kot musi się przyzwyczaić do podawania lekarstw. Za pierwszym, drugim, nawet trzecim razem może nie wyjść super, ale nie wolno się poddawać. Teraz Bella jest tak spokojna, że mogę jej podać lek, gdy leży, siedzi, stoi, nawet gdy jest pobudzona podczas zabawy. Wie po prostu, że nic jej nie grozi.
Awatar użytkownika
ozon
Agilisowy Rezydent
Posty: 2239
Rejestracja: 18 lis 2013, 09:38
Płeć: kobieta
Skąd: Tajgówko Małe :)

Re: Jak podać tabletkę kotu

Post autor: ozon »

Miss_Monroe, Agnieszko na pewno macie rację, ale niestety my z Tajgą nie jesteśmy jeszcze na tym etapie znajomości. Ale przy uszach już mogę "grzebać", więc mam nadzieję, że i do manewrów przy szczękach dojdziemy :-)
Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent
Posty: 4857
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:16
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Jak podać tabletkę kotu

Post autor: AgnieszkaP »

Asiu, pomalutku i Wy dacie radę <ok> :kotek:
Awatar użytkownika
ozon
Agilisowy Rezydent
Posty: 2239
Rejestracja: 18 lis 2013, 09:38
Płeć: kobieta
Skąd: Tajgówko Małe :)

Re: Jak podać tabletkę kotu

Post autor: ozon »

Agnieszko :kiss:
Zablokowany