Jak podać tabletkę kotu

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
animru
Posty: 792
Rejestracja: 16 lis 2010, 21:04

Post autor: animru »

Anka pisze:psssssssssssssssssssssssss!!!
Tabletka?? Psssssssssssssssssssssssssssssss!
Zapewne mu jakiegoś kociego cukiera dałas, a nam ściemniasz, że tabletkę!! Psssssssssssss!!!!!

<mrgreen>
PUDŁO!
nieważne CO podajesz kotu, ważne GDZIE i JAK!

NA STOLE I ŚWIEZY MANICURE!! <lol> <lol>

gdyby był obrus, byłyby 2 sekundy a nie 5 <lol> <lol>
Awatar użytkownika
lakshmi
Hodowca
Posty: 162
Rejestracja: 09 mar 2009, 10:55
Hodowla: Underleyhall*PL
Kontakt:

Post autor: lakshmi »

Ojej!
Uwarunkowanie jeszcze działa <mrgreen>
Awatar użytkownika
CarolineWhite
Posty: 49
Rejestracja: 13 sty 2012, 17:14

Post autor: CarolineWhite »

Ja nie meczylam swojego kocurka i dostał zastrzyk :) raz sprowbowalam z tabletka i mi się nie udało mimo wykształcenia t.wet :) wolę sobie nie utrudniać
Awatar użytkownika
Griffe
Posty: 16
Rejestracja: 19 mar 2012, 18:35

Post autor: Griffe »

A my mamy sukces:)
Dzis po raz pierwszy w życiu podawałam tabletki kocicom (3,5m-ca). Josie wetknelam do gardła i poszło w dół zanim się zorientowała że o coś chodzi (wyrwałam ją barbarzyńsko ze snu), a Jenny sama z podłogi zjadła ku mojemu zdziwieniu <ok>
A był to odrobaczacz.

Może parę lat praktyki odrobaczania wijącego się jak piskorz yorka zrobiły swoje ;)
Awatar użytkownika
Betuś
Posty: 4042
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:44
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź

Re: Jak podać tabletkę kotu

Post autor: Betuś »

Ja sie boje włożyć tabletkę małemu kotkowi do gardla. Nie chce, zeby sie zadławił. Podaje mu Immunodol, ktorego nie cierpi. Rozkruszam tabletkę na drobny proszek, przesypując na małą, plastikową łyżeczkę. Biorę kotka miedzy nogi, otwieram jego mala paszczę i szybko wsypuję najgłębiej jak sie da. Kotek czasami i tak cos wypluje, ale większość jest polykana.
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Jak podać tabletkę kotu

Post autor: jasminka »

Łatwiej i bardziej komfortowa dla kota bedzie podanie w całości,otwórz pyszczek włóż tabletkę jak najdalej i zamknij pyszczek :-) przytrzymaj delikatnie zamkniętą paszczę ;-))
Awatar użytkownika
aneby
Posty: 479
Rejestracja: 07 sty 2012, 16:48
Płeć: K
Skąd: Kraków

Re: Jak podać tabletkę kotu

Post autor: aneby »

Nie wiem, dlaczego dopiero niedawno wpadłam na pomysł, że skoro lubią pastę gimpet, to posmaruję nią tabletkę. Bingo ! Immunodol zjadają same <ok>
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Jak podać tabletkę kotu

Post autor: atomeria »

To jest jednak duża tabletka, a kotek malutki :(((( Ale podobno niektóre koty zjadają Immunodol jak przysmak, próbowałaś?

A jeśli kotek nie chce tego jeść sam, to może by ją jednak kruszyć i mieszać z jakimś mokrym jedzonkiem? Ja tak robię, do tego celu specjalnie kupuję takie kremiki Miamor, pół porcji do jednej aplikacji wystarczy. Nie jest to może nic super zdrowego, ale nie zaszkodzi, a koty chętnie to wcinają nawet z tabletkami.

Można też spróbować innego środka, który w moim odczuciu jest łatwiejszy w aplikacji. Np. VetoMune. Jest w kapsułkach twist off (tak to się chyba nazywa), łatwo to wycisnąć i albo można bezpośrednio do pyszczka, albo wymieszać z jedzeniem (ma konsystencję kremowo oleistą). Ma jednak jedną wadę - jest droższy od Immunodolu.
Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Posty: 3486
Rejestracja: 22 paź 2009, 09:07
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków
Kontakt:

Re: Jak podać tabletkę kotu

Post autor: maga »

Betuś pisze:Ja sie boje włożyć tabletkę małemu kotkowi do gardla. Nie chce, zeby sie zadławił. Podaje mu Immunodol, ktorego nie cierpi. Rozkruszam tabletkę na drobny proszek, przesypując na małą, plastikową łyżeczkę. Biorę kotka miedzy nogi, otwieram jego mala paszczę i szybko wsypuję najgłębiej jak sie da. Kotek czasami i tak cos wypluje, ale większość jest polykana.

Błagam nie rozkruszaj bo się dławi tym pyłemi.
Jak juz to rozpuść w wodzie i podaj po trochu strzykawką.

KOtek nie taki mały poradzi sobie i z całą tabletką, kotka na ręce, otwieramy pyszczek, tabletkę umieszczamy z boku pyszczka głęboko. przytrzymujemy by łyknął , gładząc gardziołko.
Awatar użytkownika
Betuś
Posty: 4042
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:44
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź

Re: Jak podać tabletkę kotu

Post autor: Betuś »

Nie na szans. Wlasnie próbowałam włożyć tabletkę głęboko do pyska. Pogryzł, wypluł, wyrywał sie i miauczał ;-(
Wiem, ze to straszne, ale nie widze innego wyjscia. Musze pokruszyć i wsypać do pyska :((((
Zablokowany