Szelki dla kota, brytka również :)

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Amaroso
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2016, 17:49
Płeć: M
Skąd: Katowice

Re: Szelki dla brytka

Post autor: Amaroso »

Witam,

Jako ze to mój pierwszy post to witam wszystkich :)

Niestety zoopaja już nie istnieje w związku z czym chciałbym zapytać gdzie jeszcze można kopic dobre i porządne skórzane szelki?
Awatar użytkownika
Truskawka
Agilisowy Rezydent
Posty: 453
Rejestracja: 16 mar 2014, 14:06
Płeć: kobieta
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Re: Szelki dla brytka

Post autor: Truskawka »

Nie wiem czy to Ci pomoże, ale ja mam taką wizję... jesteśmy w Strzemieszycach przed naszym małym drewnianym domkiem, na kocyku z Wojtkiem i jego ukochaną Kremówką, którą ubrałabym w szelki PUPPIA - koniecznie zielone <mrgreen> . Ta nasza koteczka jest bardzo ciekawska, zwiedza korytarz zawsze kiedy otwieram drzwi. Wizytuje sąsiadkę, która mieszka naprzeciwko z wielką ochotą. Dla Choco, która co prawda wychodzić nie lubi wybrałabym czerwone :hidden: . Tak, żeby nie była zazdrosna.
Awatar użytkownika
nistra
Posty: 25
Rejestracja: 28 mar 2016, 20:05
Płeć: K
Skąd: Zielona Góra

Re: Szelki dla brytka

Post autor: nistra »

Witam,

w tym tygodniu mam zamiar zakupić szeleczki dla mojej Koty i chyba wybór rzeczywiście padnie na Puppia.

Takie szeleczki dostałam gratis do wyprawki:
http://imged.pl/smycz-szelki-dla-psa-ko ... 32589.html
i mogę je sobie.... powiesić na haku dla ozdoby. Kota z gracją bez pospiechu po prostu z nich wylazła i poszła sobie dalej....

Takie oglądałam/obmacałam w ten weekend:
http://www.zooplus.pl/shop/koty/transpo ... ota/475895
i jakoś nie przekonuje mnie ten rzep pod brzuchem. Już widzę tam kępy sierści uniemożliwiające zapięcie. Poza tym przód jest bardzo sztywny i mam wrażenie, ze będzie na Kocie odstawał.

Natomiast kuszą mnie te szelki firmy Puppia... wyglądają bardzo funkcjonalnie i elegancko. Ale nie mam nigdzie okazji ich pomacać czy przymierzyć (na kota ma się rozumieć):
https://www.puppystar.pl/pl/p/Puppia-Sz ... -Grey/1803

Czy ktoś miał to w rękach? Na kocie? Może coś powiedzieć na temat tych szeleczek.... czy jako to nazwać... ;)
Będę wdzięczna... <rotfl>
Awatar użytkownika
Limonka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1792
Rejestracja: 19 maja 2015, 15:43
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Szelki dla brytka

Post autor: Limonka »

nistra, zobacz w wątku Alvina w "Pokaż swojego kota". Alvin właśnie ma szelki Puppia od niedawna.
Awatar użytkownika
nistra
Posty: 25
Rejestracja: 28 mar 2016, 20:05
Płeć: K
Skąd: Zielona Góra

Re: Szelki dla brytka

Post autor: nistra »

Limonka pisze:nistra, zobacz w wątku Alvina w "Pokaż swojego kota". Alvin właśnie ma szelki Puppia od niedawna.
Dzięki Limonka !
Lecę tam zajrzeć :)
Pozdrowionka
Awatar użytkownika
nistra
Posty: 25
Rejestracja: 28 mar 2016, 20:05
Płeć: K
Skąd: Zielona Góra

Re: Szelki dla brytka

Post autor: nistra »

nistra pisze:
Limonka pisze:nistra, zobacz w wątku Alvina w "Pokaż swojego kota". Alvin właśnie ma szelki Puppia od niedawna.
Dzięki Limonka !
Lecę tam zajrzeć :)
Pozdrowionka
Witam,

chciałam tylko zakomunikować, ze ów szelki Puppia są prześliczne i bardzo eleganckie, jednakże - z racji ich elastyczności - niepraktyczne. Kota w nich chodzi do momentu, kiedy wszyscy (ja, Kota i smycz) podążamy w tym samym kierunku. W sytuacji kiedy Kota postanawia udać się w kierunku przeciwnym do narzuconego przeze mnie, robi fikołka i zostawia mnie wraz ze smyczą i szelkami a ona niczym niewzruszona idzie sobie w swoją stronę.
W związku z tym, że strach mi tak puszczać ją samopas, zakupiłam jej najzwyklejsze szelki jak poniżej:

http://www.zoocentrum24.pl/obroze-szelk ... -kota.html

...i skończyły się problemy z konfliktem pt: "w którym kierunku idziemy". Szelki trzymają solidnie i żaden przewrót w przód czy w tył nie pomoże. Kota pogodziła się już z faktem, że w tychże szelkach idziemy tam gdzie planowaliśmy na początku :)

Pozdrawiam
Sylwia
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Szelki dla brytka

Post autor: Sonia »

<lol> <lol> <lol>
Też takie szelki mamy, ale rozciągnięte już na maksa. Tobinek nie może już przytyć ani urosnąć, bo więcej się nie da popuścić nigdzie.
Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent
Posty: 3773
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:01
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Szelki dla brytka

Post autor: Kamila »

nistra pisze: Kota pogodziła się już z faktem, że w tychże szelkach idziemy tam gdzie planowaliśmy na początku
chyba Ty planowałaś ;-)) :haha: :haha: :haha: :haha:
Reade11
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2016, 15:05
Płeć: kobieta
Skąd: Racibórz

szelki dla kota

Post autor: Reade11 »

Witam wszystkich forumowiczów. Proszę powiedźcie mi czy muszę zaopatrzyć się w jakąś smycz dla kota czy szelki? Mam kota od niedawna, ale zauważyłam, że niektórzy właściciele prowadzają swoje zwierzaki na smyczach. Dość śmiesznie to wygląda. Mieszkam w bloku no i faktycznie co zrobić gdy trzeba będzie z kotkiem gdzieś wyjść. Znalazłam coś takiego Obrazek
jak będzie to konieczne to kupię ale wolałabym nie używać. Może jakiś transporter będzie lepszy.
Awatar użytkownika
sandra
Agilisowy Rezydent
Posty: 1535
Rejestracja: 21 sty 2016, 21:14
Płeć: K
Skąd: Krakow

Re: szelki dla kota

Post autor: sandra »

Koty niewychodzace nie potrzebują takich spacerów, wyjście na zewnątrz to dla zdecydowanej większości z nich ogromny, zbędny stres. Szczególnie na osiedlu, gdzie łatwo spotkać innego kota czy psa, jest to tez bardzo niebezpieczne. Na wizyty u weterynarza czy podróże autem najlepiej kupic transporter
Zablokowany