Szelki dla kota, brytka również :)

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: szelki dla kota

Post autor: nmin »

Gdzieś wyjść - w sensie, że na przykład do weterynarza? Bezwględnie transporter. Kot niesiony na rękach może się najzwyczajniej w świecie wyrwać i uciec. Tutaj jest obszerny wątek o polecanych transporterach: http://www.forum.agiliscattus.pl/viewto ... f=116&t=49

Na szelkach wychodzi się z kotem wyłącznie rekreacyjnie, a nie dlatego, że trzeba. Wielu z nas jednak wcale nie wyprowadza kotów na spacery, ja osobiście też nie.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: szelki dla kota

Post autor: Miss_Monroe »

Z kotem nie polecam wychodzić m.in ze względu na psy, które często biegają luzem, bądź kotek może przynieść coś na łapkach co mu zaszkodzi. Ludzie różne rzeczy wyrzucają i wylewają przez okna.
Kot wychowany w domu i nie znający tego co jest poza nim nie ma potrzeby wychodzenia na dwór, to Nam się wydaje, że jest to rodzaj rozrywki dla zwierzaka. Dla wielu kotów jest to dodatkowy, ogromny stres.
Aby myśleć o jakimś wychodzeniu (co według mnie mieszkając w bloku jest całkowicie bezsensowne) należy kota bezwzględnie zaszczepić jako kota wychodzącego.

Do weterynarza tylko i wyłączenie podróż w transporterze, który przez cały czas podróży jest zamknięty. W aucie kota z transportera oczywiscie również nigdy nie wypuszczamy.
Reade11
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2016, 15:05
Płeć: kobieta
Skąd: Racibórz

Re: szelki dla kota

Post autor: Reade11 »

sandra pisze:Koty niewychodzace nie potrzebują takich spacerów, wyjście na zewnątrz to dla zdecydowanej większości z nich ogromny, zbędny stres. Szczególnie na osiedlu, gdzie łatwo spotkać innego kota czy psa, jest to tez bardzo niebezpieczne. Na wizyty u weterynarza czy podróże autem najlepiej kupic transporter
bardzo dziękuje za odpowiedź, ulżyło mi
Zablokowany