Miot M - Ino i Fado

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Miot M - Ino i Fado

Post autor: Dorszka »

Ja tylko na szybko, bo bardzo tu pracujemy, żeby zachować status quo. Wczoraj późną nocą Ino urodziła swoje pierwsze dzieci. Kociąt jest siedem <strach> Piątka już zaczyna po gramiku ruszać do przodu, ale dwójka jest jeszcze niezdecydowana, czy chce z nami zostać. Jedno z zagrożonych to kremowy chłopczyk (chyba), urodził się bez oddechu, po reanimacji zaskoczył, ale nie wiem, jak długo był niedotleniony - cofnął się minimalnie z wagą, i stoi. Ja wiem, że nawet doba jeszcze nie minęła i ma prawo, ale ma bardzo słaby odruch ssania i zwyczajnie niewiele woli walki o życie. Dostał koktajl wzmacniający i antybiotyk, bo bardzo był zalany, troszkę udało mi się go podkarmić. Zobaczymy.

Drugą niewiadomą jest szylkretowa dziewczynka, urodziła się wagowo odstająca od reszty (kocięta bardzo wyrównane, w przedziale 89-95 gramów, teraz już wszystkie powyżej 90, a Mr Einstein przekroczył setkę). Ona z wagą 72 gramy wygląda jak uboga krewna. W przeciwieństwie do brata jest bardzo ruchliwa, ale traci energię na łazikowanie i nie bardzo potrafi się przyssać. Wszystko jest więc bezproduktywne, i nie ma przyrostu, a przy takiej wadze to już od razu strach.

Zdjęcie tylko jedno, zbiorowe, za kilka dni, jak już sytuacja się wyklaruje porobię wszystkim indywidualne. Na razie siedzę w kotniku i przysypiam nad całą ósemką pilnując, żeby Ino nikogo nie przygniotła - jestem i tak pod wrażeniem, jak sprawnie się w tym gąszczu małych ciałek porusza, to jej pierwsze macierzyństwo, ale już jedno dziecko spod przerażonej mamy wyciągaliśmy :kotek:

Obrazek
Awatar użytkownika
Gosia i Ira
Hodowca
Posty: 1683
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:49
Kontakt:

Post autor: Gosia i Ira »

wow ogromne gratulacje
Trzymam kciuki za maluszki <ok>
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Szok, tak od razu i tyle kuleczek. Gratuluję Dorszko i przesyłam głaski dla Ino i wielkie kciuki trzymam żeby dwa wątpliwe kociaczki jednak zdecydowały się zostać z nami :kotek: <ok>
Awatar użytkownika
Dorota
Agilisowy Rezydent
Posty: 1291
Rejestracja: 04 maja 2009, 20:47
Płeć: Kobieta
Skąd: Kamień Pomorski

Post autor: Dorota »

<shock> <shock> ale wysyp ..... <klaszcze> suprer wieści i w końcu upragniony
niebieski maluszek <mrgreen>
głaski dla dzielnej mamusi <serce> :kotek:
Awatar użytkownika
mevik
Posty: 124
Rejestracja: 25 sty 2011, 17:40

Post autor: mevik »

Ale ich dużo <shock> Głaski dla wszystkich :hug: zwłaszcza dla mamusi <serce>
Filipa
Posty: 5
Rejestracja: 30 mar 2011, 18:55

Post autor: Filipa »

<klaszcze> Gratulacje i głaski dla wszystkich.
Awatar użytkownika
Renia
Posty: 1142
Rejestracja: 11 cze 2009, 17:18

Post autor: Renia »

Mam nadzieję, że chłopczyk zobaczy, jak tu u nas fajnie i zechce zostać na dłużej :)

Głaski dla pięknej Mamusi :kwiatek:
Rośnijcie zdrowo myszeczki :kotek: :kotek: :kotek: :kotek: :kotek: :kotek: :kotek:
Awatar użytkownika
kizior
Hodowca
Posty: 1337
Rejestracja: 09 mar 2009, 08:39
Płeć: k
Skąd: Szczecin

Post autor: kizior »

gratulacje i trzymamy kciuki za rodzinkę :kotek:
Awatar użytkownika
Montana
Hodowca
Posty: 67
Rejestracja: 29 gru 2009, 19:09
Hodowla: Legatówka*PL
Kontakt:

Post autor: Montana »

Trzymam kciuki za kremaczka i szylkrecie - miejmy nadzieje, że kremak nie był za długo na bezdechu i da radę!
Ślicznie się para spisała :-)
Nie było mnie tak długo (wreszcie zasłużony odpoczynek), a tu takie radosne wieści - gratulacje <klaszcze>
Awatar użytkownika
mimbla
Posty: 2179
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:17
Kontakt:

Post autor: mimbla »

Duże kciuki i masę pozytywnych fluidów. Ino sama jest takim dzieckiem szczęścia, mam nadzieję, że wszystkie maluchy z nami zostaną <zakochana>
Zablokowany