Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent
Posty: 10640
Rejestracja: 22 lut 2012, 09:28
Płeć: kobieta
Skąd: opolskie

Re: Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Post autor: Becia »

Bo to bardzo mądra kobietka jest <mrgreen>
Awatar użytkownika
malab
Posty: 21
Rejestracja: 09 lut 2016, 02:33
Płeć: kobieta
Skąd: UK

Re: Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Post autor: malab »

Kasik pisze:Ciezko to wszystko ocenic, nie ma co chyba wydawac pochopnych opinii ;-)) Pewnie, ze klatki wygladaja przerazajaco
(przynajmniej dla mnie, ja chowu klatkowego nie popieram absolutnie, ale jesli kotki faktycznie tam nie przebywaja
i cale dnie sa poza nimi) to chyba nie jest tak zle...
Co do osobnych nocy, nie wiem jak jest w rzeczywistosci, ale podejrzewam, ze czesc hodowcow tez nie spi z maluchami,
ja tam bym spala ze wszystkimi, wiadomo <roll> <mrgreen>
Malab, musisz polegac na sobie i tym co Ci rozum podpowiada, przede wszystkim zobacz jak sie koty w hodowli
zachowuja w stosunku do Ciebie, czy lgna do hodowczyni, a takze same maluchy, czy odwazne, rozbrykane, nie uciekaja
przed odwiedzajacymi, daja sie glaskac. Moze sie przeciez okazac, ze ta Pani nie pracuje zawodowo i caly dzien poswieca kotom,
co znaczyloby, ze jest z nimi wiecej czasu niz pracujacy zawodowo hodowcy prowadzacy hodowle w domu... Powodzenia :-) <ok>
Jesli o to chodzi to akurat nie pracuje. :) Co do kotkow to lgnely do ludzi, mojego akurat ja nie dotykalam. Maluszek niedawno sie urodzil i akurat pil mleko matki i powiedziala mi, ze nie zna kotka mojego zapachu wiec na razie sie z tym wstrzymalam. Za jakies 2 tygodnie go odwiedze ponownie to zobaczymy. :)
Jego tata natomiast lubil sie przymilac i byl pieknym kocurem, coz, mam nadzieje, ze moj bedzie rownie piekny i zdrowy :)
Awatar użytkownika
MartaNys
Hodowca
Posty: 172
Rejestracja: 10 lut 2009, 22:29
Hodowla: S*BriSavanti's
Kontakt:

Re: Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Post autor: MartaNys »

Na Wyspach Brytyjskich koty hodowlane mieszkają w klatkach :((((
to standard, niestety
Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent
Posty: 3773
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:01
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Post autor: Kamila »

a ja tak z czystej ciekawości, chciałabym się dowiedzieć, jaka jest różnica między kolorem liliowym i płowym <roll> . Moja Liluszka w rodowodzie ma c, ale patrząc na zdjęcia lilaczków, zauważam, że ona ma szarawe futerko, owszem w słońcu mozna sie dopatrzeć różowego odcienia, ale zazwyczaj jest to taki szarawy srebrzysty kolor. Rodzice byli niebiescy, ale już w dalszym pokoleniu były szylkrety liliowe, bikolory i nawet czekoladki.
Czytając forum dowiedziałam się, że jest też płowy kolor, ale niewiele jest informacji na ten temat, więc zastanawiam się, czy Liluszka przypadkiem nie jest płowa :-|
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Post autor: Dorszka »

Jest liliowa :) Płowy ma odcień lekko beżowy, jest "cieplejszy", nie wpada w róż.
aurora80
Posty: 648
Rejestracja: 12 cze 2015, 23:41
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa/Marki

Re: Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Post autor: aurora80 »

Liluszka ma z tego co widzę kolor bardzo podobny do mojego Bunia. On też jest liliowy ale szary <mrgreen> i raczej wiele mu brakuje do koloru, który się widuje na wystawach. Rzadko kiedy dostrzegam u niego ten różowawy odcień. Siostry Bunia, które zostały w hodowli też był "c" ale miały zdecydowanie jaśniejszy kolor futerka. Płowy to jednak w zauważalny sposób odmienne umaszczenie, na pewno byś zauważyła. Moim zdaniem to bardzo piękny kolorek np. http://catsvandoro.pl/galeriacredo.html
Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent
Posty: 3773
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:01
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Post autor: Kamila »

Dziękuję za odpowiedzi :roza: :roza: . faktycznie patrząc na zdjęcia płowych kotków to to jest zdecydowanie jaśniejszy odcień, bardzo ładny zresztą <roll>
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Post autor: Luinloth »

Płowy to chyba taki szarobeżowy :) Mnie się bardziej myli z kremusiami, ale chyba najlepiej by było, gdyby ktoś zrobił fotki kociaków we wszystkich rozjaśnionych kolorach (niebieski, lila, płowy, kremowy) i wstawił obok siebie dla porównania <mrgreen>
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Post autor: Sonia »

Luinloth pisze:Płowy to chyba taki szarobeżowy :) Mnie się bardziej myli z kremusiami, ale chyba najlepiej by było, gdyby ktoś zrobił fotki kociaków we wszystkich rozjaśnionych kolorach (niebieski, lila, płowy, kremowy) i wstawił obok siebie dla porównania <mrgreen>
Tylko taki zestaw pokazałby tylko przegląd kolorów jako takich, bo w obrębie jednego koloru są bardzo duże różnice. Sam niebieski kolor jest przecież spotykany od bardzo ciemnego szarego, do bardzo jaśniutkiego, a to nadal cały czas jeden kolor jest.
turmalinka
Posty: 469
Rejestracja: 13 sty 2016, 04:56
Płeć: kobieta
Skąd: Tipton UK

Re: Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Post autor: turmalinka »

MartaNys pisze:Na Wyspach Brytyjskich koty hodowlane mieszkają w klatkach :((((
to standard, niestety
o karmach tez niestety maja srednie pojecie :/ wczesna kastracja - pojecie nie istnieje :/ dlatego nie moglam sie zdecydowac na zadna hodowle u nas
Zablokowany