Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Fusiu
Agilisowy Rezydent
Posty: 6671
Rejestracja: 04 sty 2014, 09:22
Płeć: kobieta
Skąd: Nowy Sacz

Re: Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Post autor: Fusiu »

Filus98 pisze: 24 mar 2017, 16:02 Wątku musiałem nie zauważyć :/ Gdzie on się znajduje?
Tutaj :)

http://forum-agiliscattus.pl/viewforum.php?f=19
Awatar użytkownika
Filus98
Hodowca
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2017, 18:25
Hodowla: Bananowy raj
Płeć: Mężczyzna
Skąd: Dolnośląsk

Re: Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Post autor: Filus98 »

Brak uprawnień wyjaśnia dlaczego nie mogę widzieć ;) Gdzie mogę potwierdzić legalność hodowli? (Jeśli mogę to zrobić samą legitymacją i kartami rejestracyjnymi kotków bo na przydomek jeszcze czekamy)
Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Posty: 3486
Rejestracja: 22 paź 2009, 09:07
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków
Kontakt:

Re: Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Post autor: maga »

Proszę napisać do administratora forum maila.
Awatar użytkownika
Filus98
Hodowca
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2017, 18:25
Hodowla: Bananowy raj
Płeć: Mężczyzna
Skąd: Dolnośląsk

Re: Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Post autor: Filus98 »

Bardzo dziękuje za pomoc :milosc: E-mail już wysłany :D Teraz szybko czekać na odpowiedź bo dość prędko potrzebna pomoc :)
borys2001
Hodowca
Posty: 14
Rejestracja: 10 lut 2017, 20:06
Hodowla: Anivia PL
Płeć: mężczyzna
Skąd: Ogrodzieniec
Kontakt:

Re: Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Post autor: borys2001 »

Im więcej czytam tym mniej wiem, gubię się. Kocury w innych niz podstawowe umaszczenie, z jakich połączeń mogą się urodzić, i odwrotnie jakie maluchy będą po reproduktorze np a03 lub n33. Wszelkie tabele skojarzeń kolorystycznych nie uwzględniają takich reproduktorów.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Post autor: Dorszka »

Takie same jak w tabelach przy reproduktorach np. a czy n, tylko dodatkowo mogą być (choć nie muszą) z bielą :) Czyli trzeba dopisać do wyników 02, 03.

Trzeba tylko pamiętać, że tabele nie uwzględniają genotypu konkretnego kota, i w rzeczywistości wyniki dla danej pary mogą być znacznie skromniejsze niż zakłada tabela. Lepiej pouczyć się zasad dziedziczenia i poznać genotyp swojego kota:

https://agiliscattus.pl/podstawy-genetyki-kotow.html
Awatar użytkownika
Aki
Posty: 17
Rejestracja: 26 mar 2021, 18:59
Płeć: kobieta
Skąd: Kaszuby

Re: Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Post autor: Aki »

Dzień dobry. To mój pierwszy post na forum :) 10 dni temu zamieszkał z nami Jimi urodzony 17.11.2020.
Przeczytałam cały wątek o barwie sierści i mam pewne wątpliwości w kwestii koloru mojego malucha.
Imię z hodowli to Leon Fildan*Pl i podobno jest BSH a 22. W tej jego "niebieskości" jest bardzo dużo ciepłego koloru. Dziadek Jima był liliowy, zastanawiam się, czy ten ciepły odcień, to nie jego zasługa ;)
Obrazek

Jimi jest moim pierwszym w życiu kociakiem i jestem zakochana w tym futrzastym maleństwie :serce:
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Post autor: Dorszka »

Dzień dobry, Jimi na pewno nie jest 22 (czyli klasycznie pręgowany), jest 24 (czyli cętkowany). Pręgowanie zmienia ekspresję podstawowych kolorów :) Proszę zrobić zdjęcie Jimiego z przodu, żeby było widać całą twarz.
Awatar użytkownika
Aki
Posty: 17
Rejestracja: 26 mar 2021, 18:59
Płeć: kobieta
Skąd: Kaszuby

Re: Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Post autor: Aki »

Dziękuję za odpowiedź :)

Oto Jimi en face :

Obrazek
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Post autor: Dorszka »

Próbowałam znaleźć panu zdjęcia w tym kolorze, ale jest bardzo rzadki, w każdym razie z kolorem Jimiego jest wszystko w porządku, poza tym, że jest 24 (cętka) a nie 22. Gdyby był 22, pręgowanie wyglądałoby tak:
hamsini-22gru-02.jpg
To nie jest prawdziwie pręgowany kot, dlatego słabo widoczny rysunek (to "duszki", które z wiekiem zanikły), ale widać różnicę w układzie :)

Kolor niebieski przy pręgowaniu zostaje trochę zmodyfikowany, bo podszerstek ma wtedy kolor "kości słoniowej" (ivory), stąd całe futro ulega "ogrzaniu".
Zablokowany