Brytyjczyki - barwa sierści i oczu

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Nic nie wiemy o Zuli, nie wiemy, jakiego koloru są rodzice. Może to bardzo jasny niebieski. Trudno cokolwiek powiedzieć z takiego opisu :)
dagmara-b
Posty: 11
Rejestracja: 05 lip 2009, 09:31

Post autor: dagmara-b »

Zula faktycznie jest jasna, a jej rodzice to "BRI a". Na ogonie ma ciemniejsze pręgi - to chyba są "duchy" o których wcześniej pisałaś na forum o innym kocie.
Jaki kolor BRI a jest bardziej preferowany na wystawach jasny czy ciemny?
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Uff.. Skoro jest jakiś powód, dla którego nie możesz przedstawić koteczki normalnie, z imienia i nazwiska, to trudno.

Po niebieskich rodzicach też może urodzić się kocię liliowe. Bardzo jasny niebieski może niekiedy zostać na kociaku oceniony jako ciemno liliowy, i odwrotnie. O kolorze decydują poduszeczki łap i nos. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, bezpieczniej jest zgłosić kotkę przed wystawą do ustalenia koloru.
dagmara-b
Posty: 11
Rejestracja: 05 lip 2009, 09:31

Post autor: dagmara-b »

Oczywiście, ze mogę ja przedstawić- jestem "świeża" i nie wiedziałam, że tak to należy zrobić , ale już się poprawiam. Moja kicia to KRYZA z M7 - jeśli jeszcze coś należy podać to zaraz dopiszę tylko proszę napisać co by to miało jeszcze być. Zula jest strasznym łobuzem, mamy też od 5 lat kocura PERSA, który jest kastratem i to jemu mała najbardziej dokucza.
Do zobaczenia w Cieszynie.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Dziękuję :) Byłam na stronie, jedyna niebieska kotka to Baja, czy to mama? Nie ma jej rodowodu, wiec nie wiem, czy niesie rozjaśnienie, to samo jeśli chodzi o ojca. Cały czas niepokoi mnie, jak postrzegasz poduszki Zuli. Popatrz na zdjęcie Bai, na jej nos. Jeśli nosek Twojej Zuli nie wygląda tak, jeśli jest różowy-siny, nie granatowy, naprawdę doradzam zgłosić organizatorom ustalenie koloru. Trzeba to zrobić PRZED wystawą. Albo jeśli masz zdjęcia Zuli, takie zrobione w naturalnym świetle, to wstaw chociaż jedno :)

Jutro zrobię zdjęcie nosa i łap mojej Clary. Nie mam już niestety "pod ręką" żadnego liliowego kotka, pozostaje pooglądać wątki miotu C i E, i zdjęcia liliowych kociaków, jakie tam są :)

W Cieszynie na pewno się spotkamy :)
dagmara-b
Posty: 11
Rejestracja: 05 lip 2009, 09:31

Post autor: dagmara-b »

Zuli mama to właśnie Baja i od jej strony mama jest "c", a tata "a". Rodzice od taty Zuli są "a". Zrobię tak jak mi doradzasz tz. zgłoszę to ustalenie koloru i wtedy wszystko już będzie wiadomo.
Bardzo, bardzo dziękuję za pomoc i wszystkie odpowiedzi na moje pytania.
Spróbuję dodać foto KRYZY (Zuli), ale muszę poczytać jak to zrobić.
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mago »

Dorszka pisze:Nie mam już niestety "pod ręką" żadnego liliowego kotka...
Pod ręką może i nie ;-)) ale pomożemy z Lunką, jak umiemy :-)

Nosek kotki liliowej:
Obrazek
łapka przednia:
Obrazek
łapka tylnia:
Obrazek
Jak widać na zdjęciach jest różnica w kolorze poduszeczek między łapkami przednimi i tylnimi. Sprawdziłam, faktycznie tak jest :-)
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Nos Clary:

Obrazek

Przepraszam, że nie mam obiecanych łapek, nie było kiedy zrobić... <oops>
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Clara niestety niechętna do współpracy, bo właśnie teraz, kiedy jeszcze resztki światła a ja mam chwilkę, ona CHCE SPAĆ :-x

Ale ją PRZEKONALIŚMY, tyle, że przednie łapki w geście buntu pozwijała, i słabiej je widać. Przy okazji dokładniej przyjrzałam się temu granatowemu - nie jest na całej poduszce, poduszka jest tym granatem jak gdyby "ubrudzona", nigdy dotąd tak dokładnie się nie przyglądałam, i jeśli się wie, jak to ma wyglądać, po prostu rzut oka i jakoś nigdy nie było wątpliwości.

Może niepotrzebnie się martwię, może Zula jest po prostu jaśniutka. Po mamie na pewno niesie rozjaśnienie (do liliowego), w rodowód ojca musisz popatrzeć głębiej, czy są tam jakieś lilaki. Ale jeśli nos jest granatowy, to na pewno jest niebieska. Może uda Ci się wstawić zdjęcia :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
caresse
Posty: 7
Rejestracja: 20 cze 2009, 16:53

pregusy

Post autor: caresse »

a jak to jest z kolorem sierci u pregusow? moja kotka, teraz prawie 5-miesieczna bri ns 62 22, miala jako kociak idealnie czarne pregi, teraz jednak troche pojasnialy w niektorych miejscach, zwlaszcza na tej "lezce" po boku.
Zablokowany