Kocie drzwi - klapka w drzwiach dla kota

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
asiek
Agilisowy Rezydent
Posty: 1200
Rejestracja: 19 cze 2009, 20:38

Kocie drzwi - klapka w drzwiach dla kota

Post autor: asiek »

Czy ktoś z was ma doświadczenie z funkcjonowaniem drzwiczek dla kotka zamontowanych w mieszkaniu? My kupiliśmy i założyliśmy takie drzwiczki, aby Feliks mógł bez problemu dostać się do swej kuwety w łazience. Dziwne jak taki maluch szybko połapał o co chodzi. Troszkę ma problem z pchnięciem tej klapki bo ona zamyka się na magnes więc na razie ją przyklejam, ale powoli nauczę kociaka jak sobie z nią radzić. Śmiesznie wygląda jak maluch pcha się do swoich drzwiczek nawet wtedy gdy drzwi z łazienki są otwarte na oścież. <roll>
Awatar użytkownika
kesja
Hodowca
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:08

Post autor: kesja »

Mam drzwiczki od wielu lat, ale bez magnesu bo córka spsuła od razu
spisują się świetnie
e_
Posty: 9
Rejestracja: 11 sty 2010, 14:23

Post autor: e_ »

Czy dzwiczki, które mają otwór 14,5x14,8 cm nie będą za małe dla kotka brytyjskiego (Ferplast Swing 1)
Awatar użytkownika
asiek
Agilisowy Rezydent
Posty: 1200
Rejestracja: 19 cze 2009, 20:38

Post autor: asiek »

Będą dobre-właśnie sprawdziłam i mam ten sam rozmiar.
Awatar użytkownika
Silvia_pl
Posty: 71
Rejestracja: 18 lip 2009, 18:25
Kontakt:

Re: Drzwiczki dla kota

Post autor: Silvia_pl »

asiek pisze: Śmiesznie wygląda jak maluch pcha się do swoich drzwiczek nawet wtedy gdy drzwi z łazienki są otwarte na oścież. <roll>
<lol> dokładnie, moje robią to samo.
Ja mam drzwiczki bez magnesu. Super sprawa. Kuweta jest w WC która znajduje się centralnie naprzeciwko drzwi wejściowych. Musiałam zostawiać uchylone drzwi, przez co zapachy prznosiły się na całe mieszkanie... Teraz problemu nie ma
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Post autor: jasminka »

Czyli takie z otworem 14 *14 wystarczą dla dorosłego kota?,jakie drzwiczki polecacie w przystępnej cenie?
Awatar użytkownika
bea
Posty: 603
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:00

Post autor: bea »

sluchajcie skonczylam wlasnie czytac madra ksiazke pt Jak kot z kotem i tam pani zaleca posiadanie kuwety calkiem otwartej . Zastanawialam sie tez na wstawianiem tej klapki , ale jednak pozostane tylko przy budce :)
Awatar użytkownika
Silvia_pl
Posty: 71
Rejestracja: 18 lip 2009, 18:25
Kontakt:

Post autor: Silvia_pl »

bea pisze:sluchajcie skonczylam wlasnie czytac madra ksiazke pt Jak kot z kotem i tam pani zaleca posiadanie kuwety calkiem otwartej . Zastanawialam sie tez na wstawianiem tej klapki , ale jednak pozostane tylko przy budce :)
a czym to Pani uzasadnia?
Awatar użytkownika
bea
Posty: 603
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:00

Post autor: bea »

cytuje:
uzywanie krytej kuwety jest z jednym z najsczesciej popelnianinych bledow i nie nalezy go lekcewazyc.Po pierwsze zastanowmy sie dlaczego takiego kuwety sa nieodpowiednie? kuweta kryta zatrzymuje w srodku zapach .Wlascicielom moze sie to podobac, ale koty tego nienawidza.Wieko uniemozliwia wlasciwa cyrkulacje powietrza, wiec zwir schniedluzej.Wyobraz sobie jakie noeprzyjemne jest wchodzenie do ciemnego pudla wypelnionego wilgotnym smierdzacym zwirem.....aha i z takiej kuwety brak mozliwosci ucieczki co jest ogromnym stresem.


i co wy na to???
wg mnie lekka przesada .Autorka Pam Johnson bennet tytlul jak kot z kotem .
Kupilam w M-piku
kasia z gdyni
Posty: 492
Rejestracja: 30 cze 2009, 16:34
Kontakt:

Post autor: kasia z gdyni »

z mikch świeżych obserwacji,że kotyn mając wybór preferują odktytą kuwete <diabeł>
Zablokowany