Kocie drzwi - klapka w drzwiach dla kota

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
ANA
Posty: 27
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:53

Post autor: ANA »

Mam podobne drzwiczki w drzwiach łazienki. Super sprawa. Nie muszę myśleć, by drzwi od łazienki były otwarte. A wiecie - czasem nawet przeciąg może je zamknąć. Koty błyskawicznie pojęły o co chodzi :)
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Ja kupiłam wersję dla dużego kota, w wersji brązowej, jestem bardzo zadowolona. Trochę się bałam, że dziewczyny do magnesu się nie przyzwyczają, ale poszło dobrze, nawet Ino przechodzi, chociaż ona urodziła się już w czasie, kiedy drzwiczki ze wszystkich kuwet zostały pozdejmowane.

http://www.zooplus.pl/shop/koty/drzwi_s ... ate/146397
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Post autor: jasminka »

Dorszka pisze:Ja kupiłam wersję dla dużego kota, w wersji brązowej, jestem bardzo zadowolona. Trochę się bałam, że dziewczyny do magnesu się nie przyzwyczają, ale poszło dobrze, nawet Ino przechodzi, chociaż ona urodziła się już w czasie, kiedy drzwiczki ze wszystkich kuwet zostały pozdejmowane.

http://www.zooplus.pl/shop/koty/drzwi_s ... ate/146397
Mam te same tylko białe :-) mąż jak je montował to oczywiście jak czarnowidz że teraz to będę cały dom wycierać bo koty sobie nie poradzą i co... one przechodzą przez nie jak burza ;-)) :kotek:
Kasia
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2011, 11:11

Post autor: Kasia »

http://www.zooplus.pl/shop/koty/drzwi_s ... ate/146397
Kupiłam te same co Dorszka.
Jestem bardzo zadowolona. U mnie są białe drzwi więc i kot ma drzwiczki w tym samym kolorze. Klapka jest "przydymiona".
Chester próbował wziąć mnie na litość i miauczał pod zamkniętymi drzwiami. W końcu skapitulował i zaczął korzystać ze swojego wejścia. Zajęło mu to dwa dni.
Drzwiczki zamontowane są w mojej sypialni.
Czesio lubi leżeć na podłodze i patrzeć przez nie na to, co dzieje się w przedpokoju.
W chwilach euforii przelatuje przez nie niczym przez obręcz w cyrku:)
Awatar użytkownika
zuzuzanta
Posty: 438
Rejestracja: 19 lis 2011, 12:53

Post autor: zuzuzanta »

Czy montował ktoś może takie drzwiczki w szklanych drzwiach? Chodzi mi mniej więcej o taki rodzaj drzwi http://www.google.pl/imgres?q=drzwi&hl= ... BCA&zoom=1
Awatar użytkownika
MaTosia
Posty: 102
Rejestracja: 23 paź 2011, 12:17
Hodowla: IDOL*PL

Post autor: MaTosia »

zastanawiam się nad montażem drzwiczek w drzwiach bo do tej pory Tosia ma kuwetę w naszej sypialni, powoli chciałabym ją nauczyć że kuweta stoi w łazience, zastanawiam się jak to będzie bo do sforsowania będzie miała 2 otwory w drzwiach sypialni i do łazienki, nie mam drzwiczek w kuwecie bo Tośka jakoś dziwnie chodzi dookoła kiedy je tylko zamontuję jakby nie poznawała kuwety, kupiłam drugą kuwetę i postawiłam w łazience, Tosia owszem wchodziła do niej ale nie załatwiała się tam, czy jestem skazana na zapachy z kuwety czy dam radę moje futro nauczyć że gdzie indziej nie znaczy gorzej?
Awatar użytkownika
Alicja
Hodowca
Posty: 605
Rejestracja: 07 cze 2011, 12:09
Hodowla: BRITALISE*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Rumia / Pomorze
Kontakt:

Post autor: Alicja »

MaTosia pisze:zastanawiam się nad montażem drzwiczek w drzwiach bo do tej pory Tosia ma kuwetę w naszej sypialni, powoli chciałabym ją nauczyć że kuweta stoi w łazience, zastanawiam się jak to będzie bo do sforsowania będzie miała 2 otwory w drzwiach sypialni i do łazienki, nie mam drzwiczek w kuwecie bo Tośka jakoś dziwnie chodzi dookoła kiedy je tylko zamontuję jakby nie poznawała kuwety, kupiłam drugą kuwetę i postawiłam w łazience, Tosia owszem wchodziła do niej ale nie załatwiała się tam, czy jestem skazana na zapachy z kuwety czy dam radę moje futro nauczyć że gdzie indziej nie znaczy gorzej?
Skoro od razu się nie da, przesuwaj kuwetę po kawałku drogi do łazienki.
zuzuzanta pisze:Czy montował ktoś może takie drzwiczki w szklanych drzwiach? Chodzi mi mniej więcej o taki rodzaj drzwi http://www.google.pl/imgres?q=drzwi&hl= ... BCA&zoom=1
Co do drzwiczek w drzwiach z szybkami, wydaje mi się, że tą dolną szybę trzeba by było wymienić na płytę taką jak drzwi i w tym zamontować klapkę. Do dogadania ze stolarzem :-)
Awatar użytkownika
zuzuzanta
Posty: 438
Rejestracja: 19 lis 2011, 12:53

Post autor: zuzuzanta »

Właśnie tego się obawiam, że trzeba będzie dolną szybkę zastąpić deską
An_M
Posty: 22
Rejestracja: 28 kwie 2011, 14:22

Post autor: An_M »

My także mamy takie drzwiczki dla naszych kociastych. Jedne są w domu i prowadzą przez ścianę z kuchni na balkon... Nasze kociaste uwielbiają wylegiwać się na balkonie... zwłaszcza jak słoneczko przyświeci. Kolejne mamy na działce.
Uważam, że jest to super sprawa i wszystkim gorąco polecam. My mamy duże.. ze względy na maine coona... ale nasza najmłodsza pannica doskonale daje sobie z nimi radę.
Awatar użytkownika
Urssa
Posty: 54
Rejestracja: 03 cze 2011, 09:23

Post autor: Urssa »

Witam, chciałabym kupić drzwiczki dla kotów w pokoju, aby mogły wejść do korytarzu, gdzie jest kuweta. Bo ostatnio zawsze zamkniemy drzwi i koty nie mają dostępu do kuwety (korytarz jest chłodniejsze). Chciałabym zapewnić moim kotom bezproblemowe wejście do drugiego pokoju, korytarzu itp. Mój kot jest duży (około waży 5 kg i ciągle urośnie), a druga kota jest jeszcze młoda. Jakie wymiary powinien mieć otwór?
Są sporo rożnych drzwiczek do wyboru w ZOOPLUSie i nie wiem które mam kupić? Mam drzwi wykonane z drewna. Które drzwiczki polecacie? Będę wdzięczna za poradę.
Pozdrawiam.
Zablokowany