zapisanie kota do EKKR

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
viejita
Posty: 65
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:49

zapisanie kota do EKKR

Post autor: viejita »

Witam,
mam pytanie odnośnie rejestracji Kleofasa w Elitarnym Klubie Kota rasowego.
Chciałabym wreszcie wybrać sie z Kleofasem na jakąś wystawę a do tego muszę Kleofasa zarejestrować. Wybrałam EKKR i teraz mam pytanie:
1) jeżeli Kleofas jest kastratem to czy potrzebuje zaświadczenie od weta o tym, że mu równo zeszły jąderka?

"Uwagi: W przypadku rejestracji kocurów powyżej 10 m-ca życia (które mają być reproduktorami) wymagane jest zaświadczenie lekarza weterynarii stwierdzające, że oba jądra są normalne i zstąpiły do worka mosznowego (Reg. hod. FIFe - 2.2)
W przypadku kotów domowych przy rejestracji wymagana jest jedynie karta rejestracyjna kota"

2) czy mając rodowód wystawiony przez IBSCC należącego do WCF czy muszę dokonywać nostryfikacji rodowodu, kiedy jest na tym rodowodzie informacja o kolorach kotów?

"Jeśli rodowód kota wystawiony jest przez inna organizację niż Polska Federacja Felinologiczna FPL należy wypełnić: wniosek o nostryfikację

Uwagi: Rodowód z innej organizacji niż FIFe, nie posiadający w oryginale oznaczeń kolorów kodem EMS, musi być przetłumaczony. Należy zawsze w takich przypadkach dołączyć kopię rodowodu z wpisanymi odręcznie kodami EMS obok imion kotów."

3) czy zaczipować kota mogę u każdego weterynarza na miejscu czy jest jakaś inna procedura?


4) do rejestracji życzą sobie oryginał i kopie rodowodu - to ja mam sie pozbyc oryginału czy jest on tylko do wglądu? a co jeśli wysyłam zgłoszenie pocztą? i np. rodowód zaginie?

"W celu zarejestrowania kota należy wypełnic poniższe dokumenty oraz dołączyć oryginał i kopie rodowodu kota."
Awatar użytkownika
viejita
Posty: 65
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:49

Post autor: viejita »

ewentualnie proszę o podpowiedź jakie kluby należą do WCF i są z warszawy badź lublina,
to obędzie się bez nostryfikacji rodowodu, a też chyba mniej wystaw jest organizowanych czy też będąc w WCF można jeżdzić też na wystawy z FiFE ??
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Post autor: kinus »

Odpowiedzi w sumie zawieraja sie w przytoczonych tekstach ;)
"Uwagi: W przypadku rejestracji kocurów powyżej 10 m-ca życia (które mają być reproduktorami) wymagane jest zaświadczenie lekarza weterynarii stwierdzające, że oba jądra są normalne i zstąpiły do worka mosznowego (Reg. hod. FIFe - 2.2)
W przypadku kotów domowych przy rejestracji wymagana jest jedynie karta rejestracyjna kota

kastraty nie stana sie nigdy reproduktorami, czyli nie potrzebujesz zaswiadczenia

2. "Jeśli rodowód kota wystawiony jest przez inna organizację niż Polska Federacja Felinologiczna FPL należy wypełnić: wniosek o nostryfikację
IBCC nie nalezy do FPL, wiec trzeba wypelnic wniosek o nostryfikację, natomiast nie trzeba tlumaczyc rodowodu, skoro ma kolory wpisane.
3. zachipowac mozna u kazdego weterynarza, ktory posiada chipy
4. Trzeba wyslac oryginal, ktory pozniej wraca wraz z naklejka informujaca o nostryfikacji i numerem rodowodu kota nadanym przez FPL.

i odpowiadajac na dopisek - mozna wystawiac koty z innych organizacji na wystawach FIFE, ale tylko do uzyskania tytulu Premior (w przypadku kastratow). Kluby nalezace do WCF to m.in. IBCC wlasnie, jak tez PZF np.
Zablokowany