Hodowle długowłose

Dla posiadaczy przepięknej długowłosej odmiany kota brytyjskiego.
bebeluna
Posty: 95
Rejestracja: 30 paź 2011, 20:06

Hodowle długowłose

Post autor: bebeluna »

Jestem początkującą osobą na tym forum w związku z tym z góry przepraszam jak piszę w złym miejscu...moje pytanie dotyczy głównie tego czy w Polsce są związki felinologiczne uznające koty brytyjskie długowłose za prawdziwie rasowe? wiem, że w Niemczech jest ogrom takich hodowli? Czy można łączyć kocurka krótkowłosego colour point z długowłosą kotką tri colour?

Pytania zadaję czysto teoretycznie, moim marzeniem jest taka hodowla właśnie, ale są to pewnie plany długoterminowe, bo wiem z czym wiąże się hodowla, chciałabym miec pewność że poświęcę 100% swojego czasu kotom :)

Będę wdzięczna za informację
Awatar użytkownika
lakshmi
Hodowca
Posty: 162
Rejestracja: 09 mar 2009, 10:55
Hodowla: Underleyhall*PL
Kontakt:

Post autor: lakshmi »

WCF uznaje brytyjczyki długowłose za pełnoprawną rasę. Jednak łączyć BRI z BLH można tylko do końca 2011 roku, później już tylko BLH + BLH i BRI + BRI.

W Polsce mamy kilka świetnych hodowli brytyjczyków długowłosych i utytułowane koty w nich.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

PZF uznaje brytki długowłose, trzeba tam szukać bliższych informacji. Forumowa Grażyna może napisze coś więcej, jeśli chodzi o przepisy :)
Awatar użytkownika
lakshmi
Hodowca
Posty: 162
Rejestracja: 09 mar 2009, 10:55
Hodowla: Underleyhall*PL
Kontakt:

Post autor: lakshmi »

Dorszko, normalnie cię uduszę. WCF w przeciwieństwie do FIFe nie ma 1 kraj=1 federacja, więc nie jest reprezentowany wyłącznie przez PZF (w Polsce sa 2 pełnoprawne kluby i 3 patronackie, z czego na dwa z nich spuszczę zasłonę milczenia).
Tak się dziwnie składa, że IBSCC też jest klubem WCFowskim, a ja siedzę w jego zarządzie i również posiadam stosowną wiedzę...
bebeluna
Posty: 95
Rejestracja: 30 paź 2011, 20:06

Post autor: bebeluna »

Ślicznie dziękuję za odzew na mój temat, poczytam jeszcze trochę, a może jest jakaś literatura na ten temat? chodzi mi o pozycję odnośnie hodowli, co i jak jest punktowane itp...?
bebeluna
Posty: 95
Rejestracja: 30 paź 2011, 20:06

Post autor: bebeluna »

Doroszko właśnie poczytałam na Twojej stronie jak wyglądają wystawy i już nie potrzebuję książek :D, takie głupie pytanie laika, ex to jest ta najniższa ocena? I żeby kotka/kocur zostały hodowlane to muszą mieć ex 1 tak?
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

lakshmi pisze:Dorszko, normalnie cię uduszę. WCF w przeciwieństwie do FIFe nie ma 1 kraj=1 federacja, więc nie jest reprezentowany wyłącznie przez PZF
Nie masz co dusić, ja nie napisałam, że to wyłączny przedstawiciel. Podałam największą organizację w PL uznającą brytki długowłose - WCF jest pojemny, normalny śmiertelnik zapisuje się do klubu felinologicznego pod jego patronatem. Podałam, jak proszono, przykład klubu felinologicznego, który uznaje LH. To wszystko. Nie napisałam, że jest jedyny.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

bebeluna pisze:takie głupie pytanie laika, ex to jest ta najniższa ocena? I żeby kotka/kocur zostały hodowlane to muszą mieć ex 1 tak
"Podczas oględzin na stoliku sędziowskim, sędzia oprócz opisu, wystawia kotu również ocenę. Oceny, które kot może zdobyć na wystawie:

- ocena doskonała Ex/V
- ocena bardzo dobra VG/SG
- ocena dobra G"


Najniższą oceną jest ocena dobra - Good "G". To system oceniania w FIFe.

W wielu kubach nie ma wymogu licencji hodowlanej, co znaczy, że kot jest hodowlany, jeśli jako taki zostanie sprzedany przez hodowcę. Jeśli klub wymaga licencji, to wtedy jest właśnie tak, jedna ocena Ex w klasie otwartej to licencja na 2 lata (najczęściej, bo może być różnie w różnych klubach), dwie oceny Ex to licencja dożywotnia.

Znów podkreślam, że to najczęściej stosowane zasady w klubach FIFe.
bebeluna
Posty: 95
Rejestracja: 30 paź 2011, 20:06

Post autor: bebeluna »

Dziękuję Dorszko rozumiem... <pokłon>
Nana
Posty: 2
Rejestracja: 26 sie 2016, 20:22
Płeć: kobieta
Skąd: Myszków

BLH ns 11 33 brytyjski długowłosy srebrzysty cieniowany

Post autor: Nana »

Witam ;) to mój pierwszy post i nie do końca wiem czy mogę tutaj ale spróbuje. Szukam hodowli w której znajdę BLH 11 33 wymarzyłam sobie takiego , zakochałam się i muszę mieć *.* Czy znacie dobra hodowle specjalizującą się w tym kolorze? może być hodowla zagraniczna ;) Z góry dziękuje za odpowiedzi ;) Pozdrawiam
ODPOWIEDZ