rozwój i waga długowłosego brysia

Dla posiadaczy przepięknej długowłosej odmiany kota brytyjskiego.
effendi
Hodowca
Posty: 25
Rejestracja: 21 sie 2009, 13:04
Hodowla: Effendi * PL
Płeć: kobieta
Skąd: Toruń
Kontakt:

rozwój i waga długowłosego brysia

Post autor: effendi »

Juz od jakiegos czasu obserwuje u siebie dziwną zależnośc miedzy waga a długowłosymi brysiami. Otóż wszystkie (no może prawie wszystkie) LH urodzone u mnie bardzo długo odstawały wagowo od reszty rodzeństwa. Różnica była naprawde spora, do tego stopnia, że tym maluszkom bardzo długo było czuc kosteczki kregosłupa i żeberka. wyglądały jak zabiedzone i głodzone kociaki, choć apetety miały i przybierały na wadze ale znacznie wolniej. Takie róznice wagoweo utrzymywały sie do ok. 5 miesiąca a potem nagle kociaki te ruszały z waga by w wieku 7-8 miesięcy przegonic rodzeństwo i wazyc po 6 kg <shock>
teraz malutki Savage równiez wygląda na zabiedzonego kotka, choc go specjalnie karmimy częściej i bardziej o niego dbamy to i tak znacznie odstaej wagowo od reszty. I od kilu dni zaczynam sie zastanawiac czy on nie jest LH czasem.

Macie podobne doświadczenia czy to tylko u mnie takie przypadki się zdarzają??
Awatar użytkownika
tymabri
Hodowca
Posty: 1135
Rejestracja: 18 paź 2010, 19:18
Hodowla: Tymabri*PL
Kontakt:

Post autor: tymabri »

Wlasnie tak mi kazali porownywac kociaki szukajac dlugowlosego w miocie. Juz przy porodzie blh sa dluzsze i chudsze irozczochrane. Rosna dokladnie tak jak piszesz. Znajoma dlugowlose futra puszcza do hodowli nie wczesniej niz w 5-6mies wlasnie z tego powodu. Jak cos od ur jest chude to ciezko uwierzyc ze przytyje :) ale potem takie cudne kluski wyrastaja.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

tymabri pisze:Wlasnie tak mi kazali porownywac kociaki szukajac dlugowlosego w miocie. Juz przy porodzie blh sa dluzsze i chudsze irozczochrane.
To jedyne, z czym się nie zgodzę - Miko jest tak wzorcowo krótka, że popłakałam się, jak porosła włosiem, podobnie zresztą Harita, że na pewno nie jest to regułą. Natomiast waga i wyczuwalność kostek, jak to fajnie określiłyście, to rzeczywiście element stały. Jak się je podnosi, to jakby powietrzem były nadmuchane <lol>
Awatar użytkownika
nataniela
Hodowca
Posty: 170
Rejestracja: 21 wrz 2009, 11:41
Hodowla: Britabby*PL
Kontakt:

Post autor: nataniela »

Frigga była po urodzeniu rozczochrana, długa, przylizana. Teraz wagowo nie odstaje ale kręgosłup czuć, jest długa, z urodą u Niej średnio. Co mnie zaskakuje, może to śmieszne ma takie duże łapki - stopy - w stosunku do rodzeństwa. Ona albo długowłosa albo jakaś koszmarna będzie hihihihi
effendi
Hodowca
Posty: 25
Rejestracja: 21 sie 2009, 13:04
Hodowla: Effendi * PL
Płeć: kobieta
Skąd: Toruń
Kontakt:

Post autor: effendi »

Dorszka pisze:
tymabri pisze:Wlasnie tak mi kazali porownywac kociaki szukajac dlugowlosego w miocie. Juz przy porodzie blh sa dluzsze i chudsze irozczochrane.
To jedyne, z czym się nie zgodzę - Miko jest tak wzorcowo krótka, że popłakałam się, jak porosła włosiem, podobnie zresztą Harita, że na pewno nie jest to regułą. Natomiast waga i wyczuwalność kostek, jak to fajnie określiłyście, to rzeczywiście element stały. Jak się je podnosi, to jakby powietrzem były nadmuchane <lol>
ja podobnie - one nie sa jakoś dłuższe, a poczochrany był od urodzenia tylko Jamal. one sa poprostu drobniutkie, chudziutkie. Savage wyglada jakby był duzo młodszy od rodzeństwa i jest leciutki jak piórki. rodzeństwo waży jakies 500 gram a on połowe tego. Tak samo było z lucy, Jamalem i Enigma (co do reszty to wydaje mi sie że były ok, ale musiałabym odgrzebac stare wątki, żeby sie upewnić. I u mnie długi wlos wychodzi zwykle ok. 5-6 tygodnia. Po porodzie byłam pewna tylko Jamala. A swoja drogą jeśli Savage jest LH to znaczy ze Vinn niesie dlugi wlos co mnie raczej zaskakuje :-o
ODPOWIEDZ