Bajeczka i Julian

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent
Posty: 10640
Rejestracja: 22 lut 2012, 09:28
Płeć: kobieta
Skąd: opolskie

Re: Bajeczka i Julian

Post autor: Becia »

Wszystkiego najlepszego :kwiatek: :tort: :winko: :tort: :kwiatek:
Awatar użytkownika
Beate
Agilisowy Rezydent
Posty: 6863
Rejestracja: 18 kwie 2013, 07:36
Płeć: kobieta
Skąd: Łódzkie

Re: Bajeczka i Julian

Post autor: Beate »

I ....... roczek minął, a Aneby nie ma :((((
Sto lat :tort: :winko: :kwiatek:
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Bajeczka i Julian

Post autor: MoniQ »

Nie traćmy nadziei.... :)

A sto lat i tak zaśpiewamy! :) :tort: :winko: :roza: :kwiatek:
Awatar użytkownika
fado123
Agilisowy Rezydent
Posty: 3093
Rejestracja: 24 wrz 2015, 19:59
Płeć: kobieta
Skąd: slask

Re: Bajeczka i Julian

Post autor: fado123 »

sto lat :tort: :redrose:
Awatar użytkownika
aneby
Posty: 479
Rejestracja: 07 sty 2012, 16:48
Płeć: K
Skąd: Kraków

Re: Bajeczka i Julian

Post autor: aneby »

Dziękuję za pamięć i za życzenia :redrose:
Tak się życie różnie toczy, że zawsze brak czasu. A od jakiegoś czasu dzielę kompa z TŻ bo mój padł, no i same wiecie - trudno się dopchać ;) Bo on pracuje, a mnie komp służy do rozrywki <zły>

Ale ja nie o tym chciałam.

Jest ich troje: Baja, Julian i ta trzecia - Znajda. Nie planowałam trzeciego kota, nie chciałam i nadal nie chcę. Tak się jednak złożyło, że Znajda mieszka z nami (tymczasowo mam nadzieję).
Przyplątało się to na naszą działkę, chude takie, że chyba 1/4 z Julka. Miałczące i miziaste i pchające się na kolana. Po oględzinach okazało się, że kotka jest zadziwiająco czysta, jak na bezdomniaka. Bez pcheł, bez świerzbu, bez kleszczy. Ucho nacięte i jeszcze nie zarośnięte futro na brzuchu świadczyły o bardzo niedawnej sterylizacji. Wydaje mi się, że jakaś fundacja ją podleczyła, odpchliła, wysterylizowała i wypuściła z powrotem n działki. W schronisku (zaledwie kilkaset metrów od naszej działki) powiedzieli, że to nie oni, w zaprzyjaźnionej fundacji też nie ... Wszyscy mówią, że oswojonych kotów nie wypuszczają, tylko szukają im domów.
To się tak ładnie mówi, ale wiem, że wszyscy - fundacje i schronisko, są zakoceni po uszy.

Przechowałam ją tydzień w pustym mieszkaniu mojej mamy, kotka spokojna, mrucząca, miziasta, kuwetkowa. Nic tam nie zniszczyła, a przecież zostawała sama na kilka lub kilkanaście godzin.
Trzeba ją było jednak stamtąd zabrać do nas. I tu się zaczynają schody, bo Znajda nasze koty bardzo źle znosi. Zamknięta jest w małym pokoju już tydzień i nie zanosi się na to żeby w najbliższym czasie bliżej sie zapoznała z Bają i Julem. Nam wchodzi na kolana i się tuli, na koty warczy i prycha, jak tylko któreś zbliży się do drzwi. Widzę, że jest zestresowana. Co gorsza zaczęła podgryzać po rękach. Ociera się pyszczkiem o rękę, a potem łapie zębami. Nie mocno, ale jednak.
Od paru dni jest feliway, od wczoraj obróżka feromonowa, daję też zylkene, które polecił wet.
Mnie ta sytuacja też bardzo stresuje, bo ona drapie po drzwiach, większość dnia jednak siedzi sama. Spędzamy z nią tylko po kilka godzin dziennie. Praca i obowiązki domowe nie pozwalają na więcej.
Bardzo chciałabym jej znaleźć dom, ale nikt nie chce dorosłej kotki :(((( Nikt ze znajomych, na wsi, w mieście, gdziekolwiek. Na fb cisza, na olx cisza ...
Wiem, że 2 tygodnie to bardzo mało czasu, ale tracę nadzieję powoli.
W ostateczności jest schronisko... Nie po to ją jednak brałam z działek, zeby zamknąć w schroniskowej klatce.

Oto Znajdka
Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Bajeczka i Julian

Post autor: yamaha »

<zakochana> Sliczna !
<ok> <ok> <ok> <ok> <ok> <ok> za nowy domek <ok> <ok> <ok> <ok> <ok> <ok> <ok>
Awatar użytkownika
ozon
Agilisowy Rezydent
Posty: 2239
Rejestracja: 18 lis 2013, 09:38
Płeć: kobieta
Skąd: Tajgówko Małe :)

Re: Bajeczka i Julian

Post autor: ozon »

Współczuję i przytulam, bo Wasza sytuacja jest jednak nieporównanie trudniejsza niż nasza. Całe szczęście, że Znajdka jest wysterylizowana, przynajmniej to macie z głowy.

Dwa tygodnie to jest naprawdę mało czasu na szukanie domu, trzymam kciuki, żeby znalazł się jak najszybciej. Na miau polecają jeszcze wrzucenie ogłoszeń na Lento i na Gumtree. Czy Znajdka ma swoje własne wydarzenie na fejsie? Podobno też warto zrobić.

Trzymajcie się :hug:
Awatar użytkownika
fado123
Agilisowy Rezydent
Posty: 3093
Rejestracja: 24 wrz 2015, 19:59
Płeć: kobieta
Skąd: slask

Re: Bajeczka i Julian

Post autor: fado123 »

śliczna kicia ,ja myślę że jeszcze kilka dni znajdzie domek <ok> <ok> <ok> <ok> <ok> <ok>
Awatar użytkownika
aneby
Posty: 479
Rejestracja: 07 sty 2012, 16:48
Płeć: K
Skąd: Kraków

Re: Bajeczka i Julian

Post autor: aneby »

Umieszczałam posta na fb, na swojej osi i w kocich grupach. Prosiłam też o udostepnienie zaprzyjaźnioną fundację.
Na gumtree też jest.
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Bajeczka i Julian

Post autor: atomeria »

Jaka ona kituniowa <zakochana> i podobnie miziasta i nakolankowa.
A jak Bajka i Julian reagują na nią?
Zablokowany