czym kierować sie przy wyborze klubu ?

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Duśka
Hodowca
Posty: 107
Rejestracja: 07 maja 2011, 15:42
Hodowla: MagicCattus*PL

czym kierować sie przy wyborze klubu ?

Post autor: Duśka »

witam :-) chciałabym zarejestrować naszą kotkę brytyjską i tu zastanawiam sie czympowinnam kierować się w wyborze klubu ? może jakieś sugestie z Waszej strony ? Chciałabym ją wkrótce poddać ocenie sędziów. :kotek:
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Według mnie, dobrze jest, żeby było do klubu blisko, jeśli jest to możliwe, to dobrze jest wybrać klub, który ma siedzibę w lub bardzo blisko naszego miejsca zamieszkania. Oczywiście to przy założeniu, że klub tworzą ludzie-pasjonaci, bo ta bliskość ma służyć temu, żeby można było podejść i porozmawiać. W dzisiejszych czasach komunikacja jest na ogół bezproblemowa, więc fizyczna odległość schodzi na plan dalszy. Tak naprawdę najważniejsi są ludzie tworzący klub, bo klub to społeczność. Tyle, że ludzi poznajemy, jak się już zapiszemy, więc to trochę błędne koło.

Dla mnie na dziś jedną z najważniejszych spraw przy wyborze klubu byłoby też to, czy mogę różne sprawy załatwić mailowo. Są kluby, które przyjmują już zgłoszenia miotów via e-mail, i to jest dla mnie sprawa fantastyczna - mój klub, niestety, jeszcze tak nie robi, więc gdyby był daleko, miałabym problem. No i ludzie - dziś zapisałabym się do klubu, w którym są ludzie nadający podobnie do mnie. Niestety, ludzi poznaje się dopiero z czasem, gdy proces zapisania się mamy już za sobą <lol> W każdym razie nawet przy nie najszczęśliwszym wyborze klubu nie ma się co stresować, bo zawsze można go zmienić na ten, który nam odpowiada :)

Krótko mówiąc, gdybym dziś wybierała klub, to według takiego klucza:

- LUDZIE go tworzący, to dla mnie absolutny priorytet;
- "obsługa", że tak się brzydko wyrażę, czyli szybkość komunikacji i porozumiewania się, wszystko jedno, czy telefonicznie czy mailowo
- miejsce (siedziba) przesuwa się w tym układzie na ostatnią pozycję <mrgreen>

Jak rozpoznać w internecie, czy klub jest przyjazny dla swoich członków? To oczywiście trudne, ale jest tu jednak pewna prawidłowość - zauważyłam, że fajne kluby nie boją się bezpośredniej komunikacji, mają "strefę klubowicza", własne forum, które na pewno ułatwia kontakt. I oczywiście trzeba dzwonić - to jak z wyborem hodowli, z której bierze się kociaka, musi być nić porozumienia i poczucie, że nie rozmawiamy z panią/panem z banku, który interesował się będzie nami tylko do momentu podpisania umowy :)
Awatar użytkownika
Duśka
Hodowca
Posty: 107
Rejestracja: 07 maja 2011, 15:42
Hodowla: MagicCattus*PL

Post autor: Duśka »

dziękuję bardzo :) muszę więc pod tym katem przepatrzyć kluby - a może klubowicze tu z forum wypowiedzielibyście się na temat tego co podoba się Wam w klubach do których należycie a co byście zmienili - dzięki temu nie tylko ja ale i inne osoby miałyby większe rozeznanie a co za tym idzie łatwiejszy wybór bo informacje byłyby z pierwszej ręki i to takie wlaśnie jakich nie uzyskamy na stronie klubu a więc między innymi - jak Wam się współpracuje z ludżmi należącymi do klubu i czy można liczyć na pomoc .
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

To jak z hodowlami - każdy ma swoje priorytety, i różni ludzie z różnych pobudek wybierają różne kluby. Proponuję, jak napisałam, kontakt z klubami, rozmowę - nie da się za kogoś podjąć decyzji.
Awatar użytkownika
Duśka
Hodowca
Posty: 107
Rejestracja: 07 maja 2011, 15:42
Hodowla: MagicCattus*PL

Post autor: Duśka »

Mam pytanie - czy należy ktoś może do klubu DCC ?
http://www.dcclub.pl/o_klubie.php

chciałabym wiedzieć jeśli są osoby które do niego należą czy są zadowolone z członkostwa ? A może inne osoby mogą coś na jego temat powiedzieć ?
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Post autor: kinus »

ten klub juz nie jest klubem czynnym
zostal wykluczony z FPL
Awatar użytkownika
Duśka
Hodowca
Posty: 107
Rejestracja: 07 maja 2011, 15:42
Hodowla: MagicCattus*PL

Post autor: Duśka »

bardzo dziękuję za informacje -nie wyczytałam tego na ich stronie
Awatar użytkownika
Duśka
Hodowca
Posty: 107
Rejestracja: 07 maja 2011, 15:42
Hodowla: MagicCattus*PL

Post autor: Duśka »

tak przeglądam te strony klubowe , czytam i mój wybór rozgrywa się między Felis Posnania a Klub Felinologiczny PFA - Warszawa, a PKKB " Britania" ( tu jeszcze nie wiem wszystkiego co chciałabym wiedzieć ) . Nie ukrywam że bardzo zależy mi na kontakcie z ludżmi należącymi do klubu , zależy mi na tym żeby hodowcy należący do klubu byli życzliwi i chcieli służyć radą i pomocą . W sumie to na żadnej przeglądanej stronie internetowej klubu nie znalazłam czynnego forum - oprócz tego ;) a zwracałam na to uwagę . Przyznam szczerze że wybór nie jest łatwy i długo już męczę się z tym tematem bo nie chciałabym zrobić czegoś pochopnie.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Britania jest tylko klubem rasy, więc jako propozycja w tym przypadku odpada. Spis klubów znajduje się na stronie Felis Polonia, jeśli chodzi o kluby FIFe, oprócz tego mamy inne organizacje felinologiczne (np. PZF).
Awatar użytkownika
Duśka
Hodowca
Posty: 107
Rejestracja: 07 maja 2011, 15:42
Hodowla: MagicCattus*PL

Post autor: Duśka »

Dorszka pisze:Britania jest tylko klubem rasy, więc jako propozycja w tym przypadku odpada.
;-)) tak myślałam <lol>
co do klubu to oczywiście wybór padnie na którys z FIFe - tak spis już przejrzałam i wszystkie regulaminy i mniej wiecej członków (jacy hodowcy należą do danego klubu )
Zablokowany