Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: otyłość

Post autor: Sonia »

Ja z moim Tamisiem przerobiłam bardzo dużo karm bezzbożowych, bo on niestety miał po nich miękkie kupy. Musiałam z nich rezygnować, dostawał RC Gastro, a potem próbowałam znowu inną bezzbożową, bo na Gastro znów tył. Po wielu próbach udało mi się kiedyś wprowadzić mu Brit Care Cat Coco I am Gourmand i po niej nic mu nie było i wreszcie trochę ciałka zrzucił. Niestety po dłuższym czasie, jak kupiłam nowe opakowanie oba koty zaczęły mieć miękkie kupy więc zrezygnowałam z tej karmy, ale nie wiem czy po prostu trafiłam na taką partię tej karmy, czy na stałe zmienili coś w składzie. Znowu potem było Gastro i teraz od dłuższego czasu daję mu pół na pół Gastro z Orijenem. W kuwecie jest różnie i nie wiem od czego to zależy, raz zrobi normalnie, raz dość miękko. Nie kombinuję już za bardzo z jedzeniem. Kupuję tylko 3 rodzaje puszek Gussto i w weekend daję surową wołowinę. Waga przez zimę troszeczkę spadła i teraz stoi w miejscu, więc dla mnie to wystarczy, byle by nie przybierał.
Jak Twój kot nie bardzo chce się przekonać do mokrej karmy to może spróbuj bardzo powolutku wprowadzić mu tego Brita, choćby miał jeść go razem z Gastro pół na pół kiedyś, to zawsze to będzie mniej węglowodanów i kot będzie rzadziej zaglądał do miseczki, bo nie będzie wciąż głodny, jak na samym Gastro.
marcin_k
Posty: 32
Rejestracja: 10 gru 2015, 22:36
Płeć: facet
Skąd: gdańsk

Re: otyłość

Post autor: marcin_k »

Dorszka pisze: 04 cze 2019, 22:56 Czy próbował Pan Taste of the Wild? Albo Canagan? To nadal bezzbożówki, tyle że z batatami, Canagan moim kotom bardzo dobrze służy w przerwach gdy nie ma PoN czy Orijena. Ku mojej radości koteczka Una, która ma w tej chwili dwa miesiące zaczyna suche właśnie od Canagana, zdecydowanie cieszę się, że już całkowicie mogłam zrezygnować z RC. Może to? Nie przeliczałam węglowodanów, ale żadna z moich kastratek nie powiększyła się z powodu tej zmiany. Tyle że u mnie głównie mokre :( Szkoda że Muflon nie jest zainteresowany mokrym jedzeniem.
Patrzę teraz na tego Canagana - może taką karmę do czasu aż trochę spadnie z wagi ? Canagan Cat Light Senior&Sterilised
Akurat dla kota z nadwagą i kastrowanego
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Miss_Monroe »

Proszę nie wierzyć w coś takiego jak karma dla kotów kastrowanych- coś takiego nie istnieje. Kastracja kota nie powoduje, że po zabiegu mamy kota z innym żołądkiem, bądź kot musi ;-)) zacząć tyć, bo miał ten zabieg ;-)) Kot ma jeść pełnowartościową karmę o dobrym składzie, a karmy dla kotów kastrowanych mają mniej mięsa i mniej wartości odżywczych niż te „tradycyjne”. To są dość ubogie karmy. Polecam dobrą karmę bez zbóż i spróbować zmotywować kotka do większej ilości ruchu.
marcin_k
Posty: 32
Rejestracja: 10 gru 2015, 22:36
Płeć: facet
Skąd: gdańsk

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: marcin_k »

Dzięki Miss za wyjaśnienia, a jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia - porównuję 'składniki analityczne' to i Royal i Canagan czy Taste of the wild są bardzo podobne - czy powinienem patrzeć na te składniki analityczne, czy na zwykłe składniki - bo te znacząco się różnią.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Miss_Monroe »

Royal przede wszystkim nie ma mięsa w składzie tylko białko pochodzenia zwierzęcego - co oznacza odpadki typu pióra itp. O czym zresztą kilka lat temu sam RC pisał co wchodzi w skład ich „białka”.
Jeśli kot jest kotem chorym (a takie na forum biedaki mamy) i nie mamy wyjścia, bo karma z linii weterynaryjnej leczniczej RC kotu służy oczywiście nią karmimy. Tu nawet nie ma co dyskutować ;-)) Natomiast kota otyłego warto spróbować odchudzić karmą z dużą ilością mięsa- jakąś bezzbożówką. Kot nie będzie się zapychał zbożami, tylko będzie się najadał. Nie znam karmy dla kotów kastrowanych która miałaby dobry skład. Taka karma chyba jeszcze nie powstała ;)

Patrz na skład karmy- na którym „miejscu” jest mięso, na pierwsze powiedzmy 5 składników- tego w danej karmie jest najwięcej. Patrz czy nie ma zbóż, pulpy buraczanej, ziemniaków- to są zapychacze, które stosuje się „w zamian” za mięso. To taki tani zamiennik ;-)) Kota na karmie z kiepskim składzie nie odchudzisz, a jak go jakimś cudem odchudzisz to może odbić się to na jego zdrowiu, bo jak wspomniałam taka karma jest bardzo słabo suplementowana.
marcin_k
Posty: 32
Rejestracja: 10 gru 2015, 22:36
Płeć: facet
Skąd: gdańsk

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: marcin_k »

Mam tylko wielkie obawy o to, że powrócą problemy :/ - ale spróbujemy z tyn canaganem
Jak długie zrobić przejście z jednej karmy na drugą? 2 tygodnie ? miesiąc ?
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Miss_Monroe »

Niestety nikt nigdy nie zagwarantuje Ci jak kot zareaguje na daną karmę. Im krótszy, bardziej treściwy i „zdrowy” skład tym większa szansa, że kotek zmianę karmy przyjmie łagodnie i obędzie się to bez komplikacji. Odchudzanie zwierzaków do łatwych niestety nie należy.
marcin_k
Posty: 32
Rejestracja: 10 gru 2015, 22:36
Płeć: facet
Skąd: gdańsk

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: marcin_k »

Próbowaliśmy wcześniej z PoNem i Orijenem więc chyba jedne z lepszy karm. I tu i tu był problem...
Bo skoro przy tych dwóch był, to dlaczego przy Canaganie czy Tascie ma go nie być :|
marcin_k
Posty: 32
Rejestracja: 10 gru 2015, 22:36
Płeć: facet
Skąd: gdańsk

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: marcin_k »

OK, jednak spróbujemy Tasta. I ostatnia szansa dla mokrych - czy możecie coś polecić z mokrych, ale nie z takiej mielonki totalnej tylko z kawałkami mięsa - z tego co pamiętam to kiedyś taką coś tam dziobnął Cosme Thai chyba. Pytanie czy według Was jest ok ?
marcin_k
Posty: 32
Rejestracja: 10 gru 2015, 22:36
Płeć: facet
Skąd: gdańsk

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: marcin_k »

marcin_k pisze: 06 cze 2019, 22:12 OK, jednak spróbujemy Tasta. I ostatnia szansa dla mokrych - czy możecie coś polecić z mokrych, ale nie z takiej mielonki totalnej tylko z kawałkami mięsa - z tego co pamiętam to kiedyś taką coś tam dziobnął Cosme Thai chyba. Pytanie czy według Was jest ok ?
znalazłem cosma nature i taste zamówiony... trzymajcie za grubego kciuki ;)
Zablokowany