Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
beatus
Posty: 36
Rejestracja: 04 sty 2017, 21:25
Płeć: k
Skąd: SOPOT

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: beatus »

DonPepito pisze:
bell pisze:Zwazylam moja Emme wczoraj wieczorem i wazy 1800g-czy jak na 3,5 m-ca ta waga jest odpowiednia?Je saszetne RC(podzielona na trzy pory dnia) i ma oczywiscie staly dostep do suchej karmy RC.

Nasz 3,5 miesięczny kawaler waży 2600g <shock>
<shock> <shock> <shock>
beatus pisze:Ja wczoraj wsadziłam Toma do miski i siup na wagę kuchenną, o dziwo mu się spodobało w misce :-D
waga pokazała prawie 1900g. Tom ma w tej chwili 15 tygodni, mam nadzieję że jego waga jest adekwatna do wieku <?> <roll>


Teraz to się zestresowałam... <shock> <shock> <shock> <shock> wychodzi na to, że Tom jest w tym samym wieku a waży tak malutko?? <strach>
Może Twój jest z tych większych brytków. Z tego co mówiła Pani w hodowli to kocury różne wielkości osiągają.. niektóre ważą w dorosłym życiu 5-6kg a czytałam, że inne nawet pod 10, ale to już chyba jakieś giganty :-D bo widziałam w hodowli takiego co waży pod 6 i był wielki
Awatar użytkownika
sandra
Agilisowy Rezydent
Posty: 1535
Rejestracja: 21 sty 2016, 21:14
Płeć: K
Skąd: Krakow

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: sandra »

Waga Toma jest calkowicie ok :)
Moj kremuś jak miał 15 tyg to ważył tylko 1440g ;)
A teraz ma nieco ponad rok i wazy 5 kg
Różnie koty rosną :)
Awatar użytkownika
beatus
Posty: 36
Rejestracja: 04 sty 2017, 21:25
Płeć: k
Skąd: SOPOT

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: beatus »

No to mi ulżyło. Po prostu jak zobaczyłam że inny ma prawie raz tyle w tym samym wieku to się lekko zaniepokoiłam.. że może Tom chodzi głodny, ale w sumie patrząc na niego nie wygląda na głodnego :-)
Awatar użytkownika
DonPepito
Posty: 7
Rejestracja: 29 lis 2016, 11:25
Płeć: Kobieta
Skąd: Gdańsk

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: DonPepito »

beatus pisze:No to mi ulżyło. Po prostu jak zobaczyłam że inny ma prawie raz tyle w tym samym wieku to się lekko zaniepokoiłam.. że może Tom chodzi głodny, ale w sumie patrząc na niego nie wygląda na głodnego :-)

Myślę, że to kwestia indywidualna u puszków ;-)) Na początku też czytałam sporo i się martwiłam czy wszystko ok, bo jedni piszą, że ich brzdące ważą mniej innych więcej niż mój, aż stwierdziłam, że widocznie jest taki jak ma być! <tańczy> Biega, bawi się, je ze smakiem otłuszczony nie jest więc rozwija się w prządku :-)
Awatar użytkownika
DonPepito
Posty: 7
Rejestracja: 29 lis 2016, 11:25
Płeć: Kobieta
Skąd: Gdańsk

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: DonPepito »

beatus pisze:Ja wczoraj wsadziłam Toma do miski i siup na wagę kuchenną, o dziwo mu się spodobało w misce :-D
waga pokazała prawie 1900g. Tom ma w tej chwili 15 tygodni, mam nadzieję że jego waga jest adekwatna do wieku <?> <roll>
U nas miska jest na stałym wyposażeniu "kociego kącika zabaw" <mrgreen> Pepito uwielbia siedzieć w misce, wrzucać do niej myszki, jeździć nią po mieszkaniu, a najlepiej to i w niej spać <święty>
Istny fan misek! Tom widać podziela jego zdanie skoro mu się spodobało 8-)
Awatar użytkownika
beatus
Posty: 36
Rejestracja: 04 sty 2017, 21:25
Płeć: k
Skąd: SOPOT

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: beatus »

Dzisiaj zaczął się 16tydzień jego żywotu i wybiło równe 2kg na wadze :D ps. ale dzisiaj uciekał z miski <lol> <lol>
Awatar użytkownika
agipica
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2017, 15:29
Płeć: K
Skąd: Starachowice

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: agipica »

Hoho, to przybiera na wadzę kłębuszek :D A czemuż to uciekał? :-D :-D :-D
Awatar użytkownika
beatus
Posty: 36
Rejestracja: 04 sty 2017, 21:25
Płeć: k
Skąd: SOPOT

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: beatus »

agipica pisze:Hoho, to przybiera na wadzę kłębuszek :D A czemuż to uciekał? :-D :-D :-D
Nie mam pojęcia <lol> może za pierwszym razem chciał sprawdzić jak to jest być ważonym w misce i się mu nie spodobało <roll> <shock> ja wogóle mam wrażenie, że on myśli ze ze mną jest czasami coś nie tak <shock> <lol>
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: nmin »

Oba moje koty od samego początku uciekały z misek, to rozwiązanie na naprawdę krótką chwilę ;-))
Awatar użytkownika
DonPepito
Posty: 7
Rejestracja: 29 lis 2016, 11:25
Płeć: Kobieta
Skąd: Gdańsk

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: DonPepito »

nmin pisze:Oba moje koty od samego początku uciekały z misek, to rozwiązanie na naprawdę krótką chwilę ;-))
Chyba zależy od Kotełka i jego upodobań, bo u nas zainteresowanie miską trwa od przeszło miesiąca i wcale nie słabnie <shock> <shock> <shock>
Przynajmniej kilka razy dziennie do niej wskakuje, a to posiedzieć, a to się zdrzemnąć. <lol>
Zablokowany