Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Witam na forum :)

Blokowanie przed pierwszą ciążą na pewno wszyscy tu odradzą. Oczywiście są niekiedy sytuacje, kiedy nie da się inaczej, ale to naprawdę ostateczność. Zatrzymanie przyrostu wagi na pewno nie jest wystarczającym powodem.

Może się tak zdarzyć, że przez te 1,5 miesiąca kondycja kotki się pogorszy, i na przykład nie pozwoli na wybitne występy na wystawach. Ale na pewno nie przeszkodzi w uzyskaniu licencji hodowlanej :)

Wypadanie sierści to w tej chwili bolączka ogólna. Po pierwsze sezon na zmianę sierści, po drugie to taki efekt uboczny rujki. Ale o sierści mamy osobny wątek :)

Nie ma, niestety, sposobu na przyspieszenie przyrostu masy, w każdym razie nie u tych kotów, które nie należą do jedzących dużo i łapczywie. Jeśli kotki nie jedzą dużo, to przybierać będą bardzo powoli. To nie jest nic złego, wymaga tylko więcej cierpliwości od właścicieli :) Tak, jak pisze Kesja, jeśli w rujce kotka nie traci na wadze, to tylko się trzeba cieszyć :)
miki
Posty: 8
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:11
Kontakt:

Post autor: miki »

Rozumiem.Dzięki.Jestem juz spokojniejsza. :-)
polianna
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2009, 22:20

Post autor: polianna »

Witam wszystkich, już od jakiegoś czasu zaglądam tu i skrupulatnie czytam wszelkie newsy na temat brytyjczyków, powiem tylko tyle że sama oszalałam na punkcie mojego Mohera i nigdy nie podejrzewałam siebie o takie zachowanie :) co do wagi to ja mam wrażenie że moja włochata kuleczka rośnie szybciej niż powinna bo ma dopiero 4 miesiące a waży już 3,1 kg ale wygląda zdrowo i proporcjonalnie i jest bardzo ruchliwy ( o co też nie podejrzewałam tej rasy :)) tylko jak na wagę stanie to jestem zdziwiona, może przesadzam ale jak tak dalej pójdzie to przed rokiem dobije do 6 kg :)
bariii
Posty: 30
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:38

Post autor: bariii »

Nie ma sie czego obawiac, jak szybko rosnie to dobrze, nasz urodzony 31 października w tej chwili waży 4,7kg tak ze tez jest z niego kawał kocóra, zbieramy sie powoli do decyzji o kastracji
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

4,7 to na 7 miesięcy to sporo, nawet jak na kocura. Ja bym jednakowoż uważała, bo nie zawsze szybko znaczy dobrze :) A nadwagę u kota bardzo trudno zgubić :-(

Ale może kocury inaczej nabierają masy, ja mam okazję obserwować stale dopiero pierwszego, jest duży i łopatki mu bynajmniej nie wystają, a waży kilogram mniej przy różnicy wieku tylko miesiąca. Pola będzie wiedziała lepiej, bo ona swojego chłopaka już odchowała :)
Pola
Hodowca
Posty: 866
Rejestracja: 24 lis 2008, 09:51
Kontakt:

Post autor: Pola »

Waga faktycznie słuszna, Tymek aż tyle w wieku 7 miesięcy nie ważył, ale on znów nie jest wielkim kocurem, poza tym zawsze grymasił z jedzeniem. Trzeba obserwować kota, proporcje itp.
Awatar użytkownika
Kamiko
Hodowca
Posty: 3390
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:29
Hodowla: Mazuria*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Dobra Wola k/Nasielska
Kontakt:

Post autor: Kamiko »

Dwa dni temu River był ważony u weta, wiek 10 miesięcy i 8 dni - waga 4100kg.
wcale tego po nim specjalnie nie widać, tylko jak chce się go podnieść,
to się robi człowiekowi cóś takiego <shock> <lol>
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Post autor: kinus »

Devil wazyl w sierpniu zeszlego roku niecale 4 kg, a miot po nim i Uszce w wieku 3 miesiecy dobil spokojnie do 2 kg, w 4 miesiacu mialy po 2,5 kg

nie ma regul na te koty, ale co wazne - Dorszka juz o tym pisala - aby nie doprowadzac do przetluszczenia, bo to dla nikogo zdrowe nie jest
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

polianna pisze:Witam wszystkich, już od jakiegoś czasu zaglądam tu i skrupulatnie czytam wszelkie newsy na temat brytyjczyków, powiem tylko tyle że sama oszalałam na punkcie mojego Mohera i nigdy nie podejrzewałam siebie o takie zachowanie :)
Tutaj wszyscy tak mają... Ja jeszcze tylko nieśmiało poproszę o wątek i zdjęcia Mohera :)
bariii
Posty: 30
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:38

Post autor: bariii »

nasz zajada praktycznie tylko royal canin kitten suche, czasami raz na miesiac dostaje mokre, generalnie to nie jest gruby, jest po prostu duzy, wszystko ma proporcjonalne, wet mowi ze zebra wyczuwalne itp.
Zablokowany