Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Annakarlinskiy
Posty: 8
Rejestracja: 13 lis 2016, 17:26
Płeć: Kobieta
Skąd: Gdańsk

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Annakarlinskiy »

Witam jestem tu nowa, mam kocura brytyjskiego krótkowłosego urodzonego w lutym ma 9 msc. I waży 7 kg. Mimo wagi jest zdrowy, zwinny, żeberka są wyczuwalne. On jest poprostu cały duży. Jeszcze go nie kastrowałam, dietę ma wyważoną. Weterynarz mówi że wszystko jest dobrze, jest zdrowy, poprostu to kawałkota( taka budowa)
Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent
Posty: 3773
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:01
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Kamila »

o kurczę 7kg <shock> to jaki on będzie docelowo <strach> Musisz nam pokazać tego giganta <lol>
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: nmin »

Ja zważyłam dziś wreszcie Edka, biorąc go na ręce na wadze, i wyszło mi 6.6 kg. Nie jest najgorzej, bo kto do nas przychodzi, woła od progu, że Eddie taki wielki! I myślałam, że ma z 7.5 ;-)) Jest troszkę okrągły, ale można wyczuć żebra. Arya waży jakieś 4.1 kg.
Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent
Posty: 3773
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:01
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Kamila »

Ja nie wiem, czy nie popadam znowu w jakąś paranoję, ale wczoraj zwazyłam Lilucha i stoi nadal na wadze 4,100. jeszcze m-c temu, było 4,300 i myślałam, że waga idzie w górę, bo i sam Liluch jakiś większy i grubszy sie wydaje a tu taka niespodzianka :-| Czy półtoraroczna kotka nie powinna ważyć więcej? Boczków zapadniętych nie ma, wydętych też nie. Wydaje się być proporcjonalna ale też mam takie wrażenie, że ona nie rośnie.
Karmię ją mieszanką PON-a Farm Mix i Orijena Cat&Kitten. Wieczorem dostaje tez pół puszki (albo cała jak ma apetyt) Renske tuńczyk i krewetki lub Moonlight dinner 2,3,4. Do mokrego dodaję drożdże piwowarskie dla zwierząt.
Może powinnam wprowadzić bardziej kaloryczne jedzenie, jakąś suplementację?
Tak wygląda teraz:
Obrazek
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Luinloth »

Pańcia nie panikuj i daj żyć temu kotu! :axe:
Liluch dobrze wygląda, brzuszek zaokrąglony, boczki fajne. Widać po jej budowie, że jest kompaktowa. Nie każdy kot musi ważyć ponad 5 kilo by dobrze wyglądać :hammer:
Awatar użytkownika
sandra
Agilisowy Rezydent
Posty: 1535
Rejestracja: 21 sty 2016, 21:14
Płeć: K
Skąd: Krakow

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: sandra »

Nigdy nie zrozumiem tego pędu, zeby kot ważył ileś tam, bo jak wazy mniej, to za chudy :hidden: sama mówisz, ze wyglada ok i wydaje sie zaokrąglona :) jesli nie dzieje sie nic ze zdrowiem, wyniki krwi w normie, to po co tuczyć? odchudzic pozniej to jednak spory problem... a jedzenie Liluszka je dobrej jakości, dla podwyższenia kaloryczności musiałabyś chyba włączyć ziemniaki lub zboża, ekspertem nie jestem, ale rozsądek podpowiada, ze nie ma to za wiele sensu <mrgreen>
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Dorszka »

Jeszcze ma Pani Renske, o jak zazdroszczę, u mnie już ostatnie puszeczki... Liluch pięknie wygląda, moja Raya 4 kg dobija jedynie tuż przed rozwiązaniem, a i tego nie jestem pewna <lol>
Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent
Posty: 3773
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:01
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Kamila »

Dorszka pisze:Jeszcze ma Pani Renske, o jak zazdroszczę,
no niestety, ostatnie renske wczoraj zostało pożarte :(((( , ale szukałam i są dostępne w zwierzakowo.pl i na allegro :-)
Czyli mówicie, że niepotrzebnie się tu udzielam <suchy> :-) świruję :mimbla: i mam przestać się czepiać Liluszki :hammer:
No dooobra :hidden:
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: agniecha »

Paniusia czepia się kotka <lol> Ja też chciałabym żeby Tosia ważyła więcej , bo jest krucha i delikatna ( ma 4,200 ) ale ona za nic nie tyje , a karmy nie zmienię , bo orka o imieniu Cleo waży 6,100 i nie powinna ważyć ani grama więcej <oops> . Tosia je puszki , wołowinkę , suszonego tuńczyka Cosma i nic , a Cleo jak zaczęłam dawać regularnie puszki od razu zaczęła tyć <strach> Pogodziłam się z tym , że są idealne każda w swoim rodzaju :-) ale swoją drogą to identyczny materiał genetyczny , a tak różny metabolizm :-|
Awatar użytkownika
Limonka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1792
Rejestracja: 19 maja 2015, 15:43
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Limonka »

Kamila, Sissi też nie waży 5kg, a już 2 latka ;-))
Zablokowany