Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
DonPepito
Posty: 7
Rejestracja: 29 lis 2016, 11:25
Płeć: Kobieta
Skąd: Gdańsk

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: DonPepito »

DonPepito pisze:
nmin pisze:Oba moje koty od samego początku uciekały z misek, to rozwiązanie na naprawdę krótką chwilę ;-))
Chyba zależy od Kotełka i jego upodobań, bo u nas zainteresowanie miską trwa od przeszło miesiąca i wcale nie słabnie <shock> <shock> <shock>
Przynajmniej kilka razy dziennie do niej wskakuje, a to posiedzieć, a to się zdrzemnąć. <lol>
A tu tak aby nie być gołosłownym

Obrazek
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: yamaha »

<rotfl> <rotfl> <rotfl> :ok: :kotek:
Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent
Posty: 3773
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:01
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Kamila »

jaki fajny Pepito w misce <serce> <serce> <serce> . No tak, niektóre ładują się do miski bezpardonowo, np Sońka od Elsy <lol>
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: nmin »

Bo wejść samemu to co innego, niż być włożonym. Do pudełka jeszcze ewentualnie tak, ale do chwiejnej miski nie chciały być wkładane, a wagę kuchenną mam małą, więc i podstawa miski musiała być mała.

Teraz najlepiej sprawdza się wzięcie kota na ręce i wejście na wagę łazienkową. Ewentualnie ręczna waga bagażowa (dużo latamy, więc mamy taką w domu) przyczepiona do torby zakupowej, takiej ze sztywniejszym dnem. Kot wchodzi, a ja wtedy hop, podnoszę i ważę ;-)) Ale to tak jak z miską. Kot musi wejść dobrowolnie, bo włożony do torby od razu spróbuje uciec, szkoda go stresować.
Awatar użytkownika
Iwonach
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2017, 15:08
Płeć: kobieta
Skąd: Toruń

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Iwonach »

Witam serdecznie! Na forum piszę po raz pierwszy,dopiero co się zarejestrowałam :) Postanowiłam skorzystać z wiedzy bardziej doświadczonych właścicieli brytyjczyków,zdaję sobie sprawę z tego, że zadaje banalne pytanie :) Otóż,martwi mnie waga mojego kocurka Kimiego, ma on obecnie 1,5 roku i waży 5,3 kg,czytając posty na różnych forach,portalach martwi mnie,że waży zbyt mało,jak na swój wiek..:( W wieku kocięcym zapowiadał się na sporego kota,myślałam,że będzie wiekszy i bardziej misiowy,a tymczasem Kimiego waga stoi i w miejscu juz o około 5 mcy,nic nie przybrał w tym czasie :( Jeśli chodzi o żywienie,to przerobiliśmy już wszystkie opcje,początkowo zaopatrzyłam go w mega zapas puszek power of nature-90 % mięsa,potem applawsa,cats finefood,annimoda itp dobrej jakości,ale wszystko to odrzucił,zjadł kilka razy ,a potem uparcie odmawiał,zatrzymał się na shebie i gourmet w saszetkach,zjada 2 dziennie i trochę suchej poskubie, którą ma cały czas w misce,do tego witaminy,jakieś przysmaki, dodam,że surowe i gotowane mięsko też b.szybko wyeliminował ze swojej diety,żadnego fileta nie ruszy już,sporadycznie zje wątróbkę drobiową..Suchą jadł najpierw orijen , teraz applawsa -bardziej mu smakuje,ale tej sucjej je niewiele . Ogólnie kocurek jest ładny,ma ładne futerko,jest żywy,ale nie lubi głaskania ,nie lubi być brany na ręce, gryzie czasem ,jak się go głaszcze :( Martwi mnie to,że nie jest przyjacielski w stosunku do mojego syna i do nas ,no i to,że jest trochę przy mały w stosunku do wieku .. Kupiłam go w hodowli,takiej niedużej,domowej..,ale ma rodowód, rodziców nie widziałam ,bo Pani przywiozła mi go z innego miasta . Będę wdzięczna za jakieś opinie odnośnie tej sytaucji..pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Mago »

Witaj :-)
proponuję abyś założyła wątek dla kotka w dziale "Pokaż nam swojego kota". Zdjęcia mile widziane. Trudno coś doradzić z samego opisu. Nie każdy kot brytyjski jest równie duży. Są i koty mniejsze. Podaj nazwę hodowli, podejrzymy co to za rodzice malucha :-)
Odnośnie jedzenia, tutaj tylko wspomnę że gourmet i sheba mają śmieciowy skład, naprawdę nie warto tym karmić kota.
Martwi mnie natomiast wzmianka, że kotek gryzie. Może być tak, że on nie akceptuje noszenia i czułości które oferujecie, i tak nauczył się bronić przed tym. Uwierz mi, kota głaskać też trzeba się nauczyć :-) Mam dwa koty i oba preferują bardzo różne głaskanie. Moja kotka akceptuje tylko mocne czochranie palcami, żadnego tam delikatnego głaskania. Kocur natomiast preferuje drapanie pod bródką. Żadne z nich nie przepada za klasycznym głaskaniem po grzbiecie ;-) W kazdym razie gryzienie to jego sposób komunikacji z Wami. Co masz na myśli pisząc, że nie jest przyjacielski? Rozwiń to proszę. To Wasz pierwszy kotek?
Jest wielce prawdopodobne, że trzeba będzie pomóc kotu dostosowując mieszkanie do jego potrzeb (aby mógł poruszać się powyżej podłogi).
Jeszcze raz namawiam do założenia wątku :kwiatek:
Awatar użytkownika
Iwonach
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2017, 15:08
Płeć: kobieta
Skąd: Toruń

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Iwonach »

[img]13490810_1052803418132792_2238703678792538295_o[/img]
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Mago »

Instrukcję wklejania zdjęć znajdziesz tutaj: >>> klik <<<
W tym miejscu trzymajmy się tematu wątku :-)
Awatar użytkownika
Iwonach
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2017, 15:08
Płeć: kobieta
Skąd: Toruń

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Iwonach »

dzieki
Awatar użytkownika
KasiaKasiula
Agilisowy Rezydent
Posty: 58
Rejestracja: 03 paź 2015, 13:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Krosno/Londyn

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: KasiaKasiula »

Witam zastanawiam się od pewnego czasu czy mój Gucio waży tyle ile powinien bo byliśmy u Weta w piątek na ważeniu i Pani wręcz mnie opieprzyła że Gucio jest za gruby i powinnam go koniecznie odchudzić :-/////
Gucio waży 5,5kg (ostatnie ważenie było w zeszłym roku w maju ważył wtedy 4,33kg) ja nie uważam że jest gruby,fałdki pod brzuszkiem prawie wcale nie ma,jest bardzo aktywnym kotkiem,apetycik mu w prawdzie dopisuje :-) dostaje mokre lub mięsko na wieczór,suchą karmę dostaje dobrej jakości PoN ma do niej dostęp cały czas.Pani wet kazała go odchudzić do 5kg i taka wagę utrzymywać,dodam tylko ze to jest Angielski weterynarz któremu tak do końca nie ufam jak i lekarzom tutaj :-///// :-/////
Zablokowany