Wielkość i waga brytyjczyków

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Limonka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1792
Rejestracja: 19 maja 2015, 15:43
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Limonka »

Ale to przecież bardzo ładna waga :-)
Weterynarze, przynajmniej niektórzy, patrzą na Brytki przez pryzmat dachowców, a to nie tak.
Patrząc tymi kryteriami, to duży Brytek po potężnych rodzicach, ważący 7 kg czy nawet więcej (a są takie przecież na wystawach często) podpadałby pod otyłość ;-))
Awatar użytkownika
Fusiu
Agilisowy Rezydent
Posty: 6671
Rejestracja: 04 sty 2014, 09:22
Płeć: kobieta
Skąd: Nowy Sacz

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Fusiu »

Oj tam na wystawach <mrgreen> Magnus waży 7 kilo, a nie ma nadwagi.

Limonka dobrze mowi. Weci często mają mylne opinie na temat brytków..
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Mago »

Najlepiej na kota popatrzeć z góry, jaki stoi albo idzie. Jak ma zaokrąglone boki to nadwaga jest.
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: nmin »

To raczej nie kwestia tutejszych weterynarzy, bo niejeden w Polsce teź powiedziałby, że kot do odchudzenia ;-)) A to przecież nieprawda, bo brytyjczyk ma prawo być pokaźny i liczy się, jak ogólnie wygląda. My chodzimy do weterynarza Anglika, któremu ufamy w pełni pod kątem zdrowia naszych kotów, a on przecież też kręcił początkowo nosem na wagę Eddiego. Ostatnio już mniej kręcił, bo przyrost przez rok był tylko o jakieś 0,2 kg, więc widocznie uznał, że tak już ma. Odchudzać nie kazał.
Awatar użytkownika
KasiaKasiula
Agilisowy Rezydent
Posty: 58
Rejestracja: 03 paź 2015, 13:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Krosno/Londyn

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: KasiaKasiula »

Dziękuje bardzo za odpowiedzi jestem już teraz spokojniejsza <ok>
Awatar użytkownika
Hades
Posty: 19
Rejestracja: 16 maja 2017, 16:07
Płeć: kocur
Skąd: Maszyce / Kraków

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Hades »

Witam,
nasz kotek Hades ma 13 tygodni i dzisiaj u weterynarza wyszła waga 1200g
przeczytałem cały ten wątek (trochę tego jest) i po takiej dawce informacji i przykładów nie jestem wstanie stwierdzić czy to mało czy ok :(
moim zdaniem trochę malutko, weterynarz też stwierdził że mógłby mieć troszczę więcej ALE nie koniecznie
możliwe że nowe otoczenie, stres, odrobaczenie (może wpłynąć delikatnie na przyrost wagi ) czy to prawda ?
naszego kotka mama to colorpoint a tata to niebieski kocur, czy to że ma mamę colorpoint może mieć wpływ na wagę ?
tak czy siak, jest najsłodszym stworzeniem na ziemi i jak tylko będzie zdrowy to będzie najważniejsze.
Zazulek
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2017, 20:58
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Zazulek »

Witam, właśnie stałam się właścicielką 12tyg brytka o imieniu Guffie. W hodowli oraz u mnie je wyłącznie BARF a jego waga wynosi w tej chwili 1800g. Czy to prawidłowa waga? Mógłby ważyć więcej?
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Dorszka »

Dzień dobry, to prawidłowa waga.
Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent
Posty: 3773
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:01
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Kamila »

A ja znowu w tym temacie😕 ale trochę mnie martwi waga mojego Lilucha. Dziś waga pokazała 3,8 kg a jeszcze parę m-cy temu było 4kg. Liluch je więcej a jakby chudnie. mam wrażenie ze patrząc z góry boki też ma zapadniete. Spojrzcie i powiedzcie czy mam racje? Karmie ja suchym ponem meadowland + fees favorite i puszka mokrego codziennie. liluszka to leniuch sama ja musze zmuszac do zabawy, pogania max 10 min. Obawiam się trochę tego spadku wagi powinnam zrobic jakies badania?
20171108_174320.jpg
20171108_174258.jpg
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Wielkość i waga brytyjczyków

Post autor: Luinloth »

Ostatnio zadałam pani doktor praktycznie to samo pytanie. Powiedziała, że jeśli wszystko inne jest OK, to 200-300g na takiej przestrzeni to nie jest dużo i mam się nie martwić na zapas. Tylko zwracać uwagę czy kocik nie zaczyna np. nagle dużo sikać.
Możesz dopytać swojego weta dla spokoju :)
Zablokowany