Mój Brono i nasza Izar od Tymabri*PL

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Mój Brono i nasza Izar od Tymabri*PL

Post autor: asiak »

Margitko, odezwij się :)
Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent
Posty: 5350
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:49
Płeć: kobieta
Skąd: Szczecin

Re: Mój Brono i nasza Izar od Tymabri*PL

Post autor: Kasik »

No właśnie Margitko, chociaż napisz, czy wsio u Was OK? :kiss: :kotek: :kotek:
Awatar użytkownika
margita
Agilisowy Rezydent
Posty: 5567
Rejestracja: 17 lut 2012, 14:04
Płeć: kobieta
Skąd: zachodniopomorskie

Re: Mój Brono i nasza Izar od Tymabri*PL

Post autor: margita »

Sama nie wiem jak zacząć ...
Przepraszam, przepraszam, przepraszam ... :oops:
Na wstępie ... żyjemy ... w tym samym składzie i wszystko u nas OK :mrgreen:
Stęskniłam się za Wami bardzo ... bardzo ... :serce: :mrgreen:
Ciekawa jestem co u Was? czy coś się zmieniło? czy o czymś nie wiem?
Mam nadzieję, że wszystko u Was dobrze ...
A teraz krótko o nas ...
No cóż ... jak wiecie od dwóch lat żyjemy z cukrzycą u Bronusia ... niestety cukrzyca nie odpuszcza i cały czas z nami jest ...
Ale dajemy radę, chociaż rytm codzienny (posiłki na czas, w odpowiedniej ilości, podawanie insuliny) troszkę męczy na dłuższą metę, ale wchodzi w krew i staje się naturalnym obowiązkiem ... jestem bardzo uwiązana ale sobie radzę ... :)
Po dwóch latach udało mi się w końcu wyjechać na wakacje ... na całe 10 dni !!!!!!!!!!!!!!! hurrrrrra ... nawet nie wiecie jak się cieszyłam tymi wakacjami ... nowe siły we mnie wstąpiły, nowa radość, nowy uśmiech itd ... :mrgreen: oj ... było mi to potrzebne ... :mrgreen:
Udało mi się przyuczyć mojego synusia do opieki nad Broniem. Wziął urlop, przyjechał do mamuni i zaopiekował się kotuchami w pełnym zakresie.
Zastrzyki, posiłki na czas + masa witaminek. Dał radę i to rewelacyjnie ...
A teraz troszkę się usprawiedliwię dlaczego się nie odzywałam ...
Równy rok po odkryciu cukrzycy czyli dokładnie rok temu spadła na nas następna zła wiadomość ...
Teraz już mogę o tym pisać, ale było ciężko ...
Pewnego dnia głaszcząc Bronusia wyczułam gulkę pod bródką, na dolnej szczęce ... przestraszyłam się ...
Łudziłam się, że to od ząbków ... szybko udałam się do Vetki ... obejrzała, pomacała i stwierdziła, że faktycznie to od ząbka ... wyrwaliśmy dolny kieł, antybiotyk i do kontroli ...
Niestety gulka nie zniknęła ... Decyzja o RTG ... No i wstępna diagnoza która dosłownie wbiła mnie w ziemię ...
Nowotwór kości ... no i bardzo złe rokowania ... od 3 do 5 miesięcy ...
Nie chcę nawet sobie przypominać mojej reakcji, łez, nieprzespanych nocy i rozpaczliwego szukania pomocy po całej Polsce ...
Wszystkie diagnozy najlepszych kocich onkologów były zgodne ... nowotwór i tylko leczenie paliatywne ...
Nikt przecież nie będzie się decydował na usunięcie kotu szczęki w 3/4 ... a na pewno nie ja ...
Jedna jedyna pani doktor (nie onkolog) powiedziała, że jest szansa że to nie rak, że może jakiś kostniak, poradziła sposób leczenia.
Moja wetka oczywiście na to poszła, choć na cud nie liczyliśmy ...
Dodatkowo zdecydowałyśmy się na leki wzmacniające neurologicznie (bo i tu pokazały się problemy) , opóźniające rozwój komórek rakowych itp, itd ...
Niestety gulka nie zniknęła, ale i też nie powiększyła się ... a diagnoza była że wzrost będzie błyskawiczny ... po cichu oswajałam się z myślą, że do maja pewnie Bronusia z nami nie będzie ...
Ale uparcie podawałam wszystkie leki, chodziliśmy na kontrole ... i po ciągłej panice, łzach, codziennych sprawdzaniach bródki - zaczęłam się uspokajać, wracać pomalutku do poprzedniego rytmu życia, przestawać tak obsesyjnie o tym myśleć i o tym czytać, czytać, czytać ...
Maj minął, wakacje minęły ... odpuściłam ... troszkę odetchnęłam i zdecydowałam się na zostawienie Bronusia w dobrych synusiowych rękach i w końcu odpoczęłam ... :taniec: wyjechaliśmy na wakacje z drugim synusiem i jego rodzinką ... :serce:
Bronuś tęsknił, ale wszystko było dobrze :mrgreen: i jest <!> <!> <!> Może śpimy na bombie, ale póki co jest dobrze ... nic się nie dzieje ...
Wiadomość o tej bródce zbiegła się z urodzinami mojego wnusia Leonka ... więc płacz był przeplatany radością ... dzieciaki mnie pocieszały a Leonek tyle dawał radości ... Asiak doskonale wie o czym piszę ... :mrgreen: Leon ma już 10 miesięcy, a wakacje z nim były cudowne :serce:
Nie chcę pisać więcej bo Was zanudzę ...
Najważniejsze, że teraz jest już OK ... cukrzyca czy podawanie leków to nie problem :mrgreen: a co przyniesie przyszłość ... czas pokaże ...
Pozdrawiam Was bardzo, bardzo mocno i piszcie co u Was chociaż w skrócie ... bo ja w życiu po takiej przerwie wszystkiego nie ogarnę ...
buziaków milion :serce: :serce: :serce: :serce:

ze zdjęciami może być problem bo już zapomniałam jak się to robi ....
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Mój Brono i nasza Izar od Tymabri*PL

Post autor: asiak »

Po pierwsze bardzo się cieszę, że się odezwałaś :)
Co ja czytam o Bronusiu :(((( mam nadzieję, że nic złego się nie wydarzy i za to trzymam ogromne kciuki :kciuki:
Wymiziaj futerka od cioci Asi :kotek: :kotek:

Ps. U nas wszystko po staremu :)
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Mój Brono i nasza Izar od Tymabri*PL

Post autor: asiak »

Po pierwsze bardzo się cieszę, że się odezwałaś :)
Co ja czytam o Bronusiu :(((( mam nadzieję, że nic złego się nie wydarzy i za to trzymam ogromne kciuki :kciuki:
Wymiziaj futerka od cioci Asi :kotek: :kotek:

Ps. U nas wszystko po staremu :)
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Mój Brono i nasza Izar od Tymabri*PL

Post autor: yamaha »

O rany, kogo ja widze ? :radocha: :radocha: :radocha: :radocha:
Margitko, jak cudnie znow Cie "czytac" :ok: :mrgreen: :ok:

Ojojojojoj, no oc to sie tam przypaletalo Bronusiowi mojemu najslodszemu ? :((((
SIO wszystkie klopoty, SIO ! :devil:

:kotek: :kotek: i WITAJ Z POWROTEM :kwiatek:
(sporo zmian na forum, niestety, paru "starych super forumowiczow" juz tu nie zaglada ;-( Ale sa tez nowi :mrgreen: )
Awatar użytkownika
margita
Agilisowy Rezydent
Posty: 5567
Rejestracja: 17 lut 2012, 14:04
Płeć: kobieta
Skąd: zachodniopomorskie

Re: Mój Brono i nasza Izar od Tymabri*PL

Post autor: margita »

Cieszę się, że u Was bez zmian :mrgreen: :kiss:

muszę sobie trochę poprzypominać ... zwłaszcza jak zdjęcia wrzucać ... bo już troszkę zapomniałam i nie wiem czy coś się zmieniło ...
jak opanuję to wrzucę fotki Bronia, Izarki i Leona :)
buziaki
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Mój Brono i nasza Izar od Tymabri*PL

Post autor: Mago »

Jesteś! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Mój Brono i nasza Izar od Tymabri*PL

Post autor: Sonia »

Margitko cieszę się, że się pojawiłaś :)
Współczuję bardzo tych wszystkich strasznych przeżyć, ale mam nadzieję, że to się zatrzymało i Bronuś będzie jeszcze długo, długo z Wami :kotek: Trzymam mocno kciuki za to :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki:
Wyściskaj ode mnie oba futerka i wymiziaj tak, jak lubią najbardziej :kotek: :kotek:
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Mój Brono i nasza Izar od Tymabri*PL

Post autor: jasminka »

Witaj :mrgreen: u nas zmiany synuś się ożenił ,wyprowadził teraz ''młodzi'' są w trakcie budowy domku ,kotki raz lepiej raz gorzej ,opanowaliśmy sytuację z Misią to Loli się pogorszyło ,Leonek nasz łysol rozrabia jak zawsze :mrgreen: ,gratulacje dla babci :kwiatek: trzymam kciuki za Bronusia :kotek:
Zablokowany