SZKOCKI KOCIAK Z UKRAINY POMOC

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
foolijka
Posty: 6
Rejestracja: 22 mar 2012, 16:47

SZKOCKI KOCIAK Z UKRAINY POMOC

Post autor: foolijka »

Witam!
Chciałabym prosić o poradę. Otóż marzy mi się kot szkocki fold, jednak w Polsce jest on prawie w ogóle nie dostępny. Pozostaje zagranica. Na zachodzie są bardzo drogie, zainteresowałam się więc Ukrainą. Tam na forach i portalach aukcjowych można znaleść mnóstwo ogłoszeń o sprzedaży pięknych kociąt. Czy ktoś z Państwa ma może doświadczenie i mógłby mi poradzić?
bebeluna
Posty: 95
Rejestracja: 30 paź 2011, 20:06

Post autor: bebeluna »

Moje doświadczenia z zagranicą, jak nie znasz języka, lepiej się w too nie bawić :/ jestem na etapie kupowania kotki hodowlanej z Białorusi i ogrom komplikacji i tragedia z językiem (fakt, ze mną motywowało, aby mieć inne geny niż w Polsce, bo to kotka hodowlana), mam na szczęście dobrą koleżankę, która mi pomaga, ale na chwilę obecną to nie wiem czy się nie poddam, kotka miała być u mnie dzisiaj ;-( ja jeszcze poczekam, ale ogrom stresu, a i zapomniałabym dodać, jak chcesz mieć piękne i zdrowe zwierzę to lepiej odłożyć, niż później płakać, bo niestety, ale koty w dobrym typie muszą kosztować, nauczyłam się tego na forum obserwując koty, jak i po swoim nieprzemyślanym zakupie kotki "brytyjskiej", która przypomina zachowaniem czasami rozwścieczonego tygrysa hehehhe <lol> a moje kostki zakrwawione zwierzę :haha:
Awatar użytkownika
tymabri
Hodowca
Posty: 1135
Rejestracja: 18 paź 2010, 19:18
Hodowla: Tymabri*PL
Kontakt:

Post autor: tymabri »

Proponuje poczytac o obciazeniach jakie niesie ze soba ta rasa - nie bez powodu tak malo jest hodowli tych kotow. Zwrocic uwage na rodowody i sposob krycia foldow. Dobrze byloby znalesc jakas polecana "zaprzyjazniona" hodowle. Swego czasu bywaly te kcoiaste na wystawach PZFu i nie powiem, piekne sa :)

a propos, w czw-pt za tydz moge przewertowac katalogi i poszukac nazw hodowli... ale wczesniej si enie wyrobie a i obiecac nie moge ze zdaze za tydzien...
foolijka
Posty: 6
Rejestracja: 22 mar 2012, 16:47

Post autor: foolijka »

do tymabri : Dziekuję :)

do bebeluna: Ja właśnie tez usiłowałam kupić kociaka, ale w ostatniej chwili chyba się zniechecili i napisali mi że już nieaktualne :(. a jak ty się zabezpieczasz przed oszustwem? Czy można płacic połowę ceny, a drugą po dowozie? Czy jakaś umowa przez internet? Jak można się upewnić, że nie oszukają? Jak przebiega transakcja i transport? Pytam bo mimo wszystko zalezy mi bardzo, tam są takie piekne kociaki... :)
Awatar użytkownika
tymabri
Hodowca
Posty: 1135
Rejestracja: 18 paź 2010, 19:18
Hodowla: Tymabri*PL
Kontakt:

Post autor: tymabri »

za kota placisz zaliczke i czekasz az rosnie, potem placisz przed wysylka cala kwote plus koszty wysylki... kazda hodowla moze miec inne warunki, trzeba pytac

wysylka - jak to starsznie brzmi,ale tak jestem zmeczona ze nie moge innego slowa znalesc...

oczywiscie mozesz probowac negocjowac ze np 10% placisz w momencie odbioru kota,ale
1. potrzebna jest wiza jesli chces zjechac po kota
2. specjalne swiadectwo wet dla kota ze wschodu
3. firma kurierska to koszt ok 500euro (czasme leca 2 koty, czasem hodowca jedzie an wystawe i kota zabiera)

Niestety nic nie zastapi odwiedzin w hodowli, obejrzenia stada , pomacania kotow itd. Nie masz zadnej gwarancji na to w jakiej kondycji kota dostaniesz... roznie z tym bywa. Najlepiej jest poptytac o firme kurierska PL i jelsi samolot-to w kabinie pasazera ma leciec kotek a nie w luku bagazowym (huk, przeciagi, zimno)
bebeluna
Posty: 95
Rejestracja: 30 paź 2011, 20:06

Post autor: bebeluna »

Moim zabezpieczeniem były papiery hodowli, dokładne dane rodziców ich papiery otrzymałam zeskanowane (dla hodowcy to też ryzyko, bo wiedzą, ze jeśli będą kłamać to spadnie ich renoma, a jak mają np. kotki z dobrymi tytułami to zależy im na dobrej opinii), zaliczkę wpłaciłam i czekam, bo z tym jest dużo roboty, paszporty, załatwianie tego w urzędzie celnym (to oczywiście robią hodowcy).

A i muszę pochwalić Tymabri bo to taka dobra osóbka, która wysłuchiwała moje wątpliwości i pomagała zrozumieć o co chodzi z wybarwianiem oka <pokłon>
foolijka
Posty: 6
Rejestracja: 22 mar 2012, 16:47

Post autor: foolijka »

Dziękuję bardzo za pomoc :kwiatek: :)
Awatar użytkownika
MartaNys
Hodowca
Posty: 172
Rejestracja: 10 lut 2009, 22:29
Hodowla: S*BriSavanti's
Kontakt:

Post autor: MartaNys »

O jejku, jest tyle pięknych ras :-) dlaczego właśnie, szkocki zwisłouchy <zły>
Poczytaj trochę o tej rasie!
Ja postaram się co w mojej mocy aby koty z moim przydomkiem nigdy nie brały udziału w szerzeniu tej rasy!!!
Awatar użytkownika
Grażyna
Hodowca
Posty: 60
Rejestracja: 05 cze 2010, 00:01
Hodowla: NAGADA*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa/Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

tymabri pisze: 1. potrzebna jest wiza jesli chces zjechac po kota
Na Ukrainę akurat wizy nie trzeba ;-))

Co do szkockich foldów - rasa piękna, ale pod warunkiem, że mądrze hodowana i nie krzyżowana z brytkami (chociaż jeszcze można chyba do 2015 roku - jeśli się mylę, proszę mnie poprawić <pokłon> ).
A nie myślałaś o hodowlach łotewskich na przykład?
foolijka
Posty: 6
Rejestracja: 22 mar 2012, 16:47

Post autor: foolijka »

Te kotki najbardziej mi się podobają... Dla czego nie będzie można ich krzyzować z brytyjskimi? To z jakimi taka krzyżówka będzie dozwolona?
Zablokowany