Miot N: Arabica i IC Clearence von Macola 13*DE

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Miot N: Arabica i IC Clearence von Macola 13*DE

Post autor: Dorszka »

Miało być dopiero jutro, ale jesteście szybsi <lol>

Ja dziś tylko w telegraficznym skrócie - na razie ciągle jesteśmy w takim komplecie, jak na zdjęciu, ale dwa koteczki ciągle są z nami na kredyt. Arabica najpierw bardzo się zmęczyła pierwszym kociaczkiem, czarną szylkretką widoczną na zdjęciu po prawej, koteczka rodziła się "na sucho", i wydostała się na świat bez oddechu, ale dość szybko zaskoczyła. Niestety, bardzo długo bąbelkowała noskiem i furczało w klatce, zabezpieczyłyśmy ją z panią doktor antybiotykiem, ale ona ciągle ma słabsze napięcie mięśniowe, i słabo ssie, czyli ciągle z oddychaniem problemy. Potem szło dość dobrze, kremowy bikolor też dał nam do wiwatu, oczywiście stópki tylko wychynęły, więc moje ukochane ciągnięcie znów <lol> I tak do piątego w miarę sprawnie, potem się zatrzymało, ale wydawało mi się, że jeszcze coś czuję, i że nawet mnie kopnęło. Po pół godzinie już nie umiałam namacać maluszka, a nawet, jeśli coś namacałam, już się nie ruszało. Nie mieliśmy też kompletu łożysk, więc zabrałam Arabikę do transportera i do lekarza, na USG najpierw pusto i pusto, ale moja pani doktor uparta, też jakoś ten brzuch nie bardzo jej pasował, i w końcu pod jakimś kątem zobaczyłyśmy kociaka. Wydawał się, niestety, nieżywy, chociaż w pewnym momencie uznałyśmy, że chyba jednak jeszcze trochę dycha biedaczek. Więc wapno i oksytocyna, i szybko do domu, a w domu Arabica zaczęła pracować, ja pod ogon, a tam mój ulubiony widoczek, czyli jeszcze poruszające się nóżki... Wydusiłyśmy dosłownie z Agnieszką to ostatnie kocię, już na bezdechu i bardzo silnie niedotlenione, bo oddech był tylko na masaż pełnym pyszczkiem, jak rybka. Ale wytarmosiłam ostatnie kremowe dzieciątko na tę stronę, dobrze, że pojechałam, bo to ostatni dzwonek był. W każdym razie to kociątko (na zdjęciu jeszcze zupełnie mokre) też na kredyt, bardzo słabo ssie, bardzo słabe napięcie mięśni, nie wiem, czy nam się uda.

Jakby tego było mało, rudasek odmawia jedzeni, na razie nie spadł z wagą, ale stoi w miejscu, co doprowadza mnie do rozpaczy, bo pozostali mają już po 2-3 gramy do przodu. Rudasek też stoi, jego trudno się karmi, też oddech nieustabilizowany, ale on przynajmniej żywotniejszy się wydaje.

No nic, na razie jest nas dużo, może dobre duszki pozwolą nam zostać w takim zestawie.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mago »

O rany! I tutaj z serca gratuluję <serce> i mocne kciuki zaciskam, żeby wszystkie dzieciaczki dały radę :ok:
Awatar użytkownika
Gosia i Ira
Hodowca
Posty: 1683
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:49
Kontakt:

Post autor: Gosia i Ira »

ogromne gratulacje <klaszcze>
Ale nam Dorotko niespodziankę zrobiłaś
Kciuki mocno zaciskam za szkrabki :bobas: :bobas: :bobas: :bobas: :bobas: :bobas:
Miziaki dla dzielnej mamusi
Awatar użytkownika
Ula
Agilisowy Rezydent
Posty: 814
Rejestracja: 26 mar 2009, 22:10

Post autor: Ula »

I ja kciuki trzymam za Kolorowy Miocik <ok> i :kotek: dla Arabisi <serce>
Awatar użytkownika
Anka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1523
Rejestracja: 28 mar 2010, 20:41
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Post autor: Anka »

dzieciaki nie bąblowac mi tu! NA puszczanie baniek przyjdzie czas potem i to nie nosem, a przez słomkę. Do roboty i żrec solidnie!!
Awatar użytkownika
Julcik
Agilisowy Rezydent
Posty: 2483
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:48
Hodowla: ClarusCattus*PL
Płeć: k
Skąd: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Julcik »

Za maluszki <ok>
Awatar użytkownika
manita
Agilisowy Rezydent
Posty: 3446
Rejestracja: 26 lip 2010, 17:31
Kontakt:

Post autor: manita »

Wielkie kciuki za wszystkie malce <ok> . Dla Arabici ogromne głaski, pięknie się spisała.
Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent
Posty: 4857
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:16
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Post autor: AgnieszkaP »

Ale cuda <serce> Zaciskam z całych sił kciuki za wszystkie maluchy <ok>
Dzielna Arabica :kotek:
Awatar użytkownika
mila25
Hodowca
Posty: 95
Rejestracja: 12 maja 2009, 18:33
Płeć: Kobieta
Skąd: Lublin

Post autor: mila25 »

Dorotko jakie cuda u Ciebie. Piękny przekładaniec. Gratulujemy i trzymamy kciuki na maluszki <ok>
Awatar użytkownika
Joanna P.
Posty: 2644
Rejestracja: 08 wrz 2011, 21:05

Post autor: Joanna P. »

Gratuluję tej kolorowej gromadki i trzymam kciuki, żeby została w komplecie <ok> :kotek: :kotek: :kotek: :kotek: :kotek: :kotek: i dla dzielnej mamusi :kotek:
ODPOWIEDZ