System półek na ścianie dla kotów

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
yohjia
Posty: 377
Rejestracja: 02 wrz 2011, 19:46
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

System półek na ścianie dla kotów

Post autor: yohjia »

ponieważ w niedługim czasie będziemy montowali na ścianach kilka półek dla kociastych mamy niemały dylemat <oops> Nasze koty przyjęły sobie za honor przeczyć wszystkim opisom rasy brytyjskiej i są kotami typowo wysokościowymi, nie naziemnymi - w związku z tym planujemy na jednej ścianie dać półkę umiejscowioną maksymalnie wysoko, ile się da. Pytanie tylko jaki odstęp od sufitu zachować, aby koty każdorazowo wskakując na nią nie obijały się łepetyną o sufit? ja myślę o 30 cm, TŻ twierdzi, że to zdecydowanie za mało, że musimy dać min. 50 cm. Dodam, że mieszkanie nie jest zbyt wysokie, ot takie standardowe w bloku więc nie mamy do dyspozycji nie wiadomo ile metrów... Na ścianie tej koty nie mają żadnej szafy/regału, po której mogłyby chodzić stąd decyzja o półce prawie na całą szerokość ściany, maksymalnie wysoko. A wiadomo, że jak już raz wywiercimy dziury w ścianie to nie chciałabym później wiercić drugi raz jeśli z wysokością coś będzie nie halo ;-))
Jeśli któraś z Was montowała takie półeczki będę wdzięczna za wszelką pomoc, uwagi, sugestie :-)
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

WSZYSTKIE koty lubią wysokości, brytki po prostu są mniej kłopotliwe w ich zdobywaniu <lol> Przychylam się do 50 cm, jeśli jest to możliwe - 30 to faktycznie takie minimum minimorum.
bebeluna
Posty: 95
Rejestracja: 30 paź 2011, 20:06

Post autor: bebeluna »

no to czyli moje też nie odbiegają od innych :D jak rano wchodzę do kuchni to przy suficie witają mnie moje łobuzy :P, starsza to już ma z tym problemy, bo coraz słyszę łubudu i lecę ratować tą kluchę, dlatego jak tylko się wyprowadzimy mąż zaplanował zrobienie mi drapaka na całą ścianę pod sam sufit i jak się uda to w salonie właśnie półeczki :d i myślę, ze dobrze te 50 cm zachować i chwalę pomysł!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
yohjia
Posty: 377
Rejestracja: 02 wrz 2011, 19:46
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Post autor: yohjia »

Dorszko, bardzo dziękuję - półki będą więc 50 cm od sufitu <pokłon>
Soniu, Ty chyba nie pomyślałaś, że to TŻ będzie montował półki? no coś ty! No w sumie to on już je montuje jakieś 8 miesięcy... <gwiżdże> Ktoś musiał więc wziąć sprawy w swoje łapy i do bojowego zadania zaangażowałam brata, TŻ jedynie wyrysował gdzie i na jakiej wysokości mają być półki, pozostała tylko nierozwiązana kawestia tej najwyższej, na całej długości ściany. Się chłop mój napracował nie ma co. A tak brat zadziałał błyskawicznie, płyty kupione, czekamy jedynie za dywanem na obicie
Awatar użytkownika
astra
Posty: 13
Rejestracja: 15 mar 2010, 08:10
Kontakt:

Post autor: astra »

To ja zapraszam na oglądanie systemu pólek u siebie. Pomysł, projekt i wykonanie małżonek. Półki jeszcze ciepłe, montowane w tym tygodniu. Prace jeszcze nieskończone ale już coś widać a na pewno koty korzystające. Zdjęcia do obejrzenia w picasie. Odległość między półkami 40 cm. Chcę jeszcze dorzucić pomiędzy co niektóre półki kołki z drapaka.
IMG_0223.JPG
IMG_0231.JPG
IMG_0232.JPG
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Super półki, a kontrolerów jakości to się cały sztab zebrał <klaszcze>
adabellqa
Posty: 148
Rejestracja: 07 gru 2011, 15:50

Post autor: adabellqa »

jeszcze ktoś jakieśfajne popmysły widział??
moja kociasta to istny suficiarz! a nie ma u mnie w mieszkaniu jak podróżówać po wyżynach ;)
Awatar użytkownika
Agnieszka7714
Posty: 2450
Rejestracja: 25 paź 2010, 09:42
Płeć: kobieta
Skąd: Wrocław

Post autor: Agnieszka7714 »

Fajowe, może dzięki takim półkom koty przestaną biegać po karniszach. Teraz jeszcze tylko wolną ścianę znaleźć w domu.
adabellqa
Posty: 148
Rejestracja: 07 gru 2011, 15:50

Post autor: adabellqa »

hej
u nas półeczki wyglądają tak, zrobione z tydzień temu. teraz postanowiliśmy dorobić trzecią wyżej. czyli tak jakby 4 bo maja parapet nad kaloryferem.
niestety kociaste nie są stałymi bywalcami na półkach, szczególnie Stefan, ale wiem że on ma problem z wysokościami ;) i nie doskakuje do parapetu jak nie ma możliwości po czymś. Natomiast Kita i w sumie dla niej tak naprawdę były te półki wchodzi na nie ale czasami...częściej korzysta z hamaka wiszącego na kaloryferze lub telewizora który wisi obok po prawej stronie od półek . zastanawiam się co może być powodem??? może je obić?

pozdrawiam serdecznie!! :)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Bartolka
Posty: 1956
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:51
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Post autor: Bartolka »

Super rozwiązanie <pokłon>
Adabellqa U Was półki własnoręcznie wykonane czy zamówione? :-)
Zablokowany