System półek na ścianie dla kotów

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Jaskier »

Witam
Mam pytanie do osób, które mają półki dla kociastych.
Jakiej szerokości półki i na jakiej minimalnej wysokości pod sufitem mogę je zrobić?
Dwie półki, jedna długości 200 cm a druga ok 100 cm muszą być tak wysoko jak się tylko da, we wstępnym projekcie między półką a sufitem zostaje ok 26,4 cm, reszta półek będzie kilka/kilkanaście cm niżej. Czy te 26 cm to nie za mało?

Półki nie będą dookoła pokoju (jedną ścianę zabiera szafa) i stąd drugie moje pytanie. Jak szerokie powinny być "ostatnie" półki w ciągu, na których kot będzie musiał zawrócić gdy będzie chciał zejść i zniżyć się do poziomu swojej służby? ;-)
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Mago »

26 cm to wg mnie za mało. Ja u siebie mam od sufitu do półek 31cm i to jest "na styk" przy dużym, wyrośniętym 8kg kocurze. Dla mojej kotki która jest mniejsza od kocura to wysokość bardzo dobra.
Awatar użytkownika
woitek i ela
Posty: 240
Rejestracja: 04 lis 2012, 17:38

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: woitek i ela »

My mamy zrobione półki o szerokości 30 cm a podwieszone od sufitu 33 cm i faktycznie Kacper prawie grzbietem jeździ po suficie <lol>
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Jaskier »

To straszna szkoda. Liczyłem że półka służąca tylko do przechodzenia między legowiskami może być w nieco mniejszej odległości od sufitu :(
Po zmianach jedno legowisko będzie 31 cm poniżej sufitu, drugie dowolnie, pewnie koło pół metra pod sufitem a trzeciego nie zrobię bo półka prowadząca do niej byłaby na wysokości 16 cm pod sufitem a to stanowczo za mało :(
Oprócz tych rozet, o których piszę będzie jeszcze wysoki drapak więc powinno wystarczyć :)
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Miss_Monroe »

Planuję w przyszłym miesiącu kupić regał schodkowy. W Ikea kosztuje ok. 600 złotych, ktoś kiedyś w jakimś wątku pokazywał taki mebel i bardzo mi się spodobał. Znalazłam w internecie za 240 złotych i myślę, że fajnie sprawdzi się jako dodatkowa miejscówka dla Bentusia, bo na górę nic nie będę kłaść ;-)) , a mi się przyda jako dodatkowe miejsce na książki i szpargały :-)
Awatar użytkownika
Yolla
Agilisowy Rezydent
Posty: 2533
Rejestracja: 06 kwie 2013, 16:22
Płeć: kobieta
Skąd: Białystok

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Yolla »

Administrator nakazał zamieszczenie w tym wątku mojego mebla ;-))
PS. musiałam się namęczyć z przeniesieniem rysunku w pdf do photobucet ale w końcu sie udało :-)

Biblioteczka powstała pod wpływem inspiracji The Cat Library belgijskiego projektanta Corentina Dombrechta :-) . Zaprojektowana przez arch. Ewę Wiśniewską-Benedyczuk.
Od razu uprzedzam zarzuty kocioznawców, że mebel nie jest zgodny ze wszystkimi zasadami kociego "feng shui" ale moje koty się cieszą <mrgreen>.

Projekt
obrazek

Wykonanie
obrazek

Odbiór
obrazek
:-)
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Dorszka »

:kiss:

Moja córka w grudniu będzie się meblować "na swoim" <mrgreen>
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: yamaha »

Masz Dorszko pomysl "na prezent na parapetowe" gotowiuski :ok:
Awatar użytkownika
madziulam2
Agilisowy Rezydent
Posty: 2820
Rejestracja: 17 lis 2009, 18:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: madziulam2 »

Yolla cudnie to wygląda!!
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Jaskier »

Yolla pisze:Administrator nakazał zamieszczenie w tym wątku mojego mebla ;-))
PS. musiałam się namęczyć z przeniesieniem rysunku w pdf do photobucet ale w końcu sie udało :-)
A wystarczyło otworzyć .pdf u siebie, zrobić print screena, zapisać jako .jpg np w Paincie i wysłać do Photobucket ;-)
Zablokowany