System półek na ścianie dla kotów

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Jaskier »

MoniQ pisze: 05 maja 2020, 10:33 No właśnie, poświęcę kupę czasu na coś, na czym w ogóle się nie znam. Ja jestem techniczne totalnie lewa, musiałabym i tak to komuś zlecić.
Ale pomysł jest dobry, dzięki! W sumie to mi przypomniało, że mam koleżankę, która zajmuje się takimi rzeczami, w mniejszej skali, ale pracuje z firmą, która wycina różne rzeczy z różnych materiałów...
:roll:
Zlecenie komuś roboty to nie przestępstwo... Yyyy... Czasem jednak tak ;-))
Pogadaj z nią czy nie przeniesie "do komputera" Twojego odręcznego projektu, reszta pójdzie jak po maśle.
Narysowanie kształtu drzewka nie zajmie więcej niż 2 godziny i to gdy będziesz latać z miarką i mierzyć jakie ma mieć wymiary.
Samodzielne zrobienie czegokolwiek daje masę frajdy. Pamiętam jak z 10 lat temu postanowiłem zrobić samodzielnie żyrandol. Wydałem 1000PLN a on ani nie wisiał, ani nie świecił. Ale i tak warto było :lol:
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Dorszka »

Jaskier, dziękuję i ja za namiar na tę firmę tnącą "pod wymiar". Pomyślę i ja, chociaż akurat drzewa projektować nie będę, tutaj wolę mieć wszystko dopasowane, poduszki, zaczepy, itp. Mam jednak inne plany też!
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Jaskier »

Dorszka pisze: 05 maja 2020, 12:26 Jaskier, dziękuję i ja za namiar na tę firmę tnącą "pod wymiar". Pomyślę i ja, chociaż akurat drzewa projektować nie będę, tutaj wolę mieć wszystko dopasowane, poduszki, zaczepy, itp. Mam jednak inne plany też!
To akurat był namiar na Opole bo stamtad Moniq, w Breslau pewnie takich firm mnogo. Szukać firm po hasłach "cięcie CNC" jeśli sklejka, wiórówka lub "cięcie laserem" - blachy, "cięcie wodą" - np metale, glazura :serce:
Kafelki z otworami wyciętymi wodą:
IMG_20161114_152026.jpg
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Dorszka »

Dziękuję! :serce:
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Luinloth »

W zasadzie to, o co chcę spytać, to przeciwieństwo półki, ale co tam :mrgreen:
Szukam inspiracji na zagospodarowanie tego:
IMG_20200726_102545120.jpg
Ta szafka musi być tak odsunięta, bo pod TV jest konsola, ona potrzebuje sporo przewiewu z tyłu, inaczej się mocno grzeje. Takie odsunięcie tworzy tunel idealnie na kota, więc uwielbiają się za nią gonić. I to jest ok. Co nie jest ok, to koty plączące się w tych kablach, czasami ktoś odłączy wieżę od TV, czasem ktoś zrzuci głośnik. Nie ma tam na tyle miejsca, by wcisnąć klasyczny tunel np. z zooplusa. Nie możemy też odsunąć bardziej, bo będzie stała na środku salonu :lol: Szukam pomysłów na tunel, może być gotowy do kupienia, może być jakiś prosty DIY (ale serio prosty :oops: )
Karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1027
Rejestracja: 22 mar 2019, 15:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Karioka »

Na kable polecam organizer np taki
Obrazek

A ile tam centymetrów jest od ściany do półki?
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Luinloth »

14 cm.
Myślałam o czymś takim na kable, ale trochę jako ostatnia opcja, bo wolałabym to jakoś estetycznie obudować, zwłaszcza że z "sufitem" byłaby to dodatkowa atrakcja dla łobuziaków :)

Jeszcze korzystając z okazji, jakie piękne drzewka ma Eco Cats Collection! Poleciłam już znajomym, którzy nie mają miejsca na rozłożysty drapak, a zazdrościli naszym wysokich półek, i sama kombinuję, czy dałoby się taki wcisnąć gdzieś w naszej sypialni :-D
Karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1027
Rejestracja: 22 mar 2019, 15:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Karioka »

A gdyby zrobić ze sklejki o odpowiednim kolorze taką wąską, długą półkę np. z trzech poziomów?
I w losowych miejscach zrobić wyjścia dla kota?
Mogłyby mieć np 3 długie tunele z wyjściami na zewnątrz. Można by też w środku zrobić jakieś dziury żeby mogły przechodzić między piętrami nie wychodząc na zewnątrz.
Karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1027
Rejestracja: 22 mar 2019, 15:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Karioka »

Ja bym zrobiła jeszcze inaczej. Nie wiem ile masz miejsca, ale możnaby kupić dwie najwęższe półki schodkowe i ustawić je najwyższymi bokami do siebie żeby stworzyły piramidę. Ty byś miała kilka półek i koty też. Są takie co mają 20 cm głębokości.
Takie cos:
Obrazek
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Miss_Monroe »

Potrzebuję porady. Lata temu kupiłam legowisko W Zooplusie, które od nowości jest całkowitym niewypałem ze względu pewnie na materiał, z którego jest uszyte. Jedyny plus legowiska jest taki, że podstawa jest wykonana z drewna i to dość solidnego.

Ze względu na to, że legowisko już wisi tak od lat ;) to mam pomysł aby kupić nową rozetę do drapaka, a obecną przymocować do tego legowiska. Pytanie tylko- Jak to zrobić? Czy ktoś ma pomysł? Stare „legowisko” było przyczepione kilkoma rzepami, ale to cienki materiał. Rozeta swoją wagę ma i nie ma możliwości aby trzymała się na te „marne rzepy”.

Rozeta odstaje tylko kilka centymetrów spod drewnianego stelażu - więc będzie się trzymać na ścianie, sam drewniany stelaż jest przymocowany na kołki, a ściana jest betonowa. Jak przyłożyłam „rozetę” do legowiska Bentley od razu do niej wskoczył- obstawiam, że będzie korzystał.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany