System półek na ścianie dla kotów

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: yamaha »

Osobiscie zupełnie nie w moim stylu :oops:
Zdecydowanie wole kocie mebelki u Magi ;-))
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: MoniQ »

yamaha pisze: 15 kwie 2020, 17:11 Osobiscie zupełnie nie w moim stylu :oops:
Zdecydowanie wole kocie mebelki u Magi ;-))
Ja podobnie, zbyt sielskie to dla mnie...
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Jaskier »

Tu nie chodzi czy w stylu, czy nie w stylu, tylko o to, ile się trzeba napracować żeby to stworzyć.
Mój kolega się dziwił 3 lata temu, że robię 2 rozety. "Po co mu aż dwie? Przecież to tylko kot..." :-/////
A chodziło o głupi okrągły kawałek płyty meblowej obitej materiałem, jakbym mu wtedy pokazał ten film to by uznał że jestem ciężko psychicznie chory :brzydal:

To też nie jest w moim stylu, ale takie coś jako światełko nocne sprawdziłoby się znakomicie. A jeśli mam mieć jakiegoś nudnego leda, to może taki mouse house?
indeks168.jpg
Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Posty: 3486
Rejestracja: 22 paź 2009, 09:07
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków
Kontakt:

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: maga »

MoniQ pisze: 15 kwie 2020, 17:13
yamaha pisze: 15 kwie 2020, 17:11 Osobiscie zupełnie nie w moim stylu :oops:
Zdecydowanie wole kocie mebelki u Magi ;-))
Ja podobnie, zbyt sielskie to dla mnie...
A dziękuję... Też wolę w swoim stylu :mrgreen:
Ale zawsze kibicuje każdemu pomysłowi sprzyjającemu kotom.
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: MoniQ »

Czy ktoś poza Dorszką ma może te mebelki od Eco Cats Collection? Tak z ciekawości pytam bo kuszą mnie i półki, i drzewko, ceny trochę z czapy ale se la wi, co zrobić....
Więc albo niech mnie ktoś zachęci, albo zniechęci bo się biję z myślami :)
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Mago »

Ja się na pewno nie skuszę bo ceny wg mnie są z kosmosu. Trzy półeczki w formie drzewka i 900zł. No nie. Duże Nie. Ale to ja i mój portfel 😁
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: MoniQ »

Mago pisze: 05 maja 2020, 06:40 Ja się na pewno nie skuszę bo ceny wg mnie są z kosmosu. Trzy półeczki w formie drzewka i 900zł. No nie. Duże Nie. Ale to ja i mój portfel 😁
No właśnie.... :-///// Problem jest taki że sama takiego nie zrobię. Zaczęłam się zastanawiać teraz bardziej nad półkami z mostkiem, ale to też niewiele mniej wychodzi...
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Jaskier »

MoniQ pisze: 04 maja 2020, 22:20 ...ceny trochę z czapy ale se la wi, co zrobić....
Zrobić samemu :)
Oczywiście nie od początku do końca bo trzeba do tego precyzyjnego sprzętu ale na Alle jest firma z Opola, która robi wycinanki w sklejce na zamówienie https://allegro.pl/oferta/frezowanie-cn ... 7534971849. Oczywiście każda inna agencja reklamowa też się nada - byleby mieli ploter CNC lub laserowy (ale laser zostawia brzydkie spalone ślady na krawędziach i tuż przy nich).
W tym linku, który podałem max grubość sklejki to 5mm i moim zdaniem to za mało - trzeba by dowiedzieć się za ile tnie grubsze rzeczy.

Tobie zostaje zaprojektowanie kształtu w jakimś programie do grafiki wektorowej - Corel daje darmo swojego CorelDrawa na 14 dni i to wystarczający czas do zaprojektowania takiego drapaka czy drzewka. W ostateczności namaluj drzewo na kartce a oni zrobią z tego projekt (niestety nie za free).
Minusy? Trzeba poświęcić czas, czasami koszt może dorównać gotowcowi
Plusy? Masz na miarę drapak, który pasuje wysokością do parapetu/innych Twoich półek itd, jest Twój - niepowtarzalny

Co do mostków - podobają mi się takie, w stylu Indiany Jonesa i kiedyś taki popełnię :)
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: MoniQ »

Jaskier pisze: 05 maja 2020, 10:14
MoniQ pisze: 04 maja 2020, 22:20 ...ceny trochę z czapy ale se la wi, co zrobić....
Zrobić samemu :)
Oczywiście nie od początku do końca bo trzeba do tego precyzyjnego sprzętu ale na Alle jest firma z Opola, która robi wycinanki w sklejce na zamówienie https://allegro.pl/oferta/frezowanie-cn ... 7534971849. Oczywiście każda inna agencja reklamowa też się nada - byleby mieli ploter CNC lub laserowy (ale laser zostawia brzydkie spalone ślady na krawędziach i tuż przy nich).
W tym linku, który podałem max grubość sklejki to 5mm i moim zdaniem to za mało - trzeba by dowiedzieć się za ile tnie grubsze rzeczy.

Tobie zostaje zaprojektowanie kształtu w jakimś programie do grafiki wektorowej - Corel daje darmo swojego CorelDrawa na 14 dni i to wystarczający czas do zaprojektowania takiego drapaka czy drzewka. W ostateczności namaluj drzewo na kartce a oni zrobią z tego projekt (niestety nie za free).
Minusy? Trzeba poświęcić czas, czasami koszt może dorównać gotowcowi
Plusy? Masz na miarę drapak, który pasuje wysokością do parapetu/innych Twoich półek itd, jest Twój - niepowtarzalny
No właśnie, poświęcę kupę czasu na coś, na czym w ogóle się nie znam. Ja jestem techniczne totalnie lewa, musiałabym i tak to komuś zlecić.
Ale pomysł jest dobry, dzięki! W sumie to mi przypomniało, że mam koleżankę, która zajmuje się takimi rzeczami, w mniejszej skali, ale pracuje z firmą, która wycina różne rzeczy z różnych materiałów...
:roll:
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Dorszka »

MoniQ pisze: 05 maja 2020, 10:33
Jaskier pisze: 05 maja 2020, 10:14
MoniQ pisze: 04 maja 2020, 22:20 ...ceny trochę z czapy ale se la wi, co zrobić....
Zrobić samemu :)
Oczywiście nie od początku do końca bo trzeba do tego precyzyjnego sprzętu ale na Alle jest firma z Opola, która robi wycinanki w sklejce na zamówienie https://allegro.pl/oferta/frezowanie-cn ... 7534971849. Oczywiście każda inna agencja reklamowa też się nada - byleby mieli ploter CNC lub laserowy (ale laser zostawia brzydkie spalone ślady na krawędziach i tuż przy nich).
W tym linku, który podałem max grubość sklejki to 5mm i moim zdaniem to za mało - trzeba by dowiedzieć się za ile tnie grubsze rzeczy.

Tobie zostaje zaprojektowanie kształtu w jakimś programie do grafiki wektorowej - Corel daje darmo swojego CorelDrawa na 14 dni i to wystarczający czas do zaprojektowania takiego drapaka czy drzewka. W ostateczności namaluj drzewo na kartce a oni zrobią z tego projekt (niestety nie za free).
Minusy? Trzeba poświęcić czas, czasami koszt może dorównać gotowcowi
Plusy? Masz na miarę drapak, który pasuje wysokością do parapetu/innych Twoich półek itd, jest Twój - niepowtarzalny
No właśnie, poświęcę kupę czasu na coś, na czym w ogóle się nie znam. Ja jestem techniczne totalnie lewa, musiałabym i tak to komuś zlecić.
Ale pomysł jest dobry, dzięki! W sumie to mi przypomniało, że mam koleżankę, która zajmuje się takimi rzeczami, w mniejszej skali, ale pracuje z firmą, która wycina różne rzeczy z różnych materiałów...
:roll:
I to jest właśnie to, za co se płaci, ja nie bronię cen EcoCats, bo też muszę uzbierać, ale płaci się nie za tę sklejkę, tylko za te wszystkie dodatkowe atrybuty, o których pisze Jaskier. Prawda jest taka, że ta "oszczędność" wynika z tego, że sobie za własny poświęcony na pracę czas nie płacimy, więc to jest ta nasza oszczędność, dłubanie z w domu zamiast przeczytania książki lub przejażdżki rowerem - ciężko wycenić, a może jednak nie?

Więcej napiszę w innym watki, bo tutaj nie chcę bałaganu wprowadzać, tutaj tylko półeczki :)
Zablokowany