System półek na ścianie dla kotów

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1027
Rejestracja: 22 mar 2019, 15:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Karioka »

A takie coś? Tylko to mi do głowy przyszło.
Tylko trzebaby użyć odwrotnie niż zwykle. Jedna część do rozety przykręcić drugą do podstawy.
Pozostaje kwestia estetyki...
Obrazek
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Miss_Monroe »

Chodzi o to, że nie chcę śrub, które by mogły przebić rozetę, bądź przebić się przez materiał od ciężaru nacisku jakby Bentley tam wskoczył. Wydaje mi się, że tak może się stać... Myślę czy nie przykleić tego na jakiś bardzo silny klej - tak na stałe. Tylko nawet nie wiem jaki by się nadawał :hm:
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Mago »

Lena, klej raczej nie będzie dobrym rozwiązaniem. Pokusiłabym się o przymocowanie małych kątowników, tak ze 3, no może 4szt po obwodzie półki, od strony gdzie rozeta ma możliwość zsunięcia się z półki. Rozeta byłaby wyjmowana od góry ale nie miałaby możliwości przesuwania się w poziomie. Kątowniki byłyby wkręcone w drewnianą półkę. Wieczorem naszkicuję o co mi chodzi i Ci podeślę. Generalnie chodzi mi o takie mocowanie jak są mocowane kamienie w pierścionku, tylko bez zaciskania góry 😁 To nie muszą być wielkie kątowniczki.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Miss_Monroe »

Czytałam i czytałam... a jak przeczytałam o mocowaniu pierścionka to troszkę zrozumiałam o co chodzi :mrgreen: Mój tata bardzo się ucieszy jak usłyszy co musi zrobić :lol:

Mago pisze: 27 lip 2020, 07:32Wieczorem naszkicuję o co mi chodzi i Ci podeślę.
Dzięki Małgosiu :kwiatek:
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Jaskier »

A jak jest teraz przymocowana obecna rozeta? Nie można tak samo?
Zmierz wysokość pionowej obręczy rozety wewnątrz i na zewnątrz. Dowiesz się jak grube jest dno rozety.
Jeśli materiał się zdejmuje, to skręć wkrętami od strony dna, do drewnianej podstawy.
Jeśli materiał się nie zdejmuje z rozety, to skręcić wkrętami od strony podstawy. W obu przypadkach oczywiście użyć wkrętów nieco krótszych niż suma grubości dna rozety i deski podstawy.
Jeśli już konkretnie klej, to polecam klej Mamut, do kupienia w Casto i innych podobnych sklepach ale materiałowe obicie trzebaby​ zdjąć z dna - żaden klej nie sklei drewna ze szmatką.
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Jaskier »

Luinloth pisze: 26 lip 2020, 12:37 W zasadzie to, o co chcę spytać, to przeciwieństwo półki, ale co tam :mrgreen:
A ja właśnie wykorzystałbym półki :) Gotowe są w Casto itp a dąb sodoma ;-)) to popularny "wzór" i na pewno takie znajdziesz.
Plusem zakupu w Casto lub LM j jest to, że mają piłę i przytną półkę na długość i ewentualnie zwężą po długości.
Do boków szafki, od tyłu, przykręciłbym takie kątowniki, jakie zaproponowała Karioka a do nich przykręciłbym półki. Done :)
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Miss_Monroe »

Już dostałam instrukcję od Mago :kwiatek: Nic nie będę kleić - szkoda rozety ;-))
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Luinloth »

Chcemy kotom zrobić przejście z mostków tego typu:
Obrazek
No i generalnie ponieważ ofert jest zatrzęsienie od wielu różnych producentów, to chcę się zorientować, gdzie jest najlepszy stosunek jakości do ceny - co jest polecane, co jest odradzane, itp :)
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 634
Rejestracja: 11 sie 2020, 16:07
Płeć: mężczyzna
Skąd: Poznań

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Dynastia »

I jak sondaż rynku ?
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 634
Rejestracja: 11 sie 2020, 16:07
Płeć: mężczyzna
Skąd: Poznań

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Dynastia »

Jaskier pisze: 05 maja 2020, 10:14
MoniQ pisze: 04 maja 2020, 22:20 ...ceny trochę z czapy ale se la wi, co zrobić....
Zrobić samemu :)
Oczywiście nie od początku do końca bo trzeba do tego precyzyjnego sprzętu ale na Alle jest firma z Opola, która robi wycinanki w sklejce na zamówienie https://allegro.pl/oferta/frezowanie-cn ... 7534971849. Oczywiście każda inna agencja reklamowa też się nada - byleby mieli ploter CNC lub laserowy (ale laser zostawia brzydkie spalone ślady na krawędziach i tuż przy nich).
W tym linku, który podałem max grubość sklejki to 5mm i moim zdaniem to za mało - trzeba by dowiedzieć się za ile tnie grubsze rzeczy.

Tobie zostaje zaprojektowanie kształtu w jakimś programie do grafiki wektorowej - Corel daje darmo swojego CorelDrawa na 14 dni i to wystarczający czas do zaprojektowania takiego drapaka czy drzewka. W ostateczności namaluj drzewo na kartce a oni zrobią z tego projekt (niestety nie za free).
Minusy? Trzeba poświęcić czas, czasami koszt może dorównać gotowcowi
Plusy? Masz na miarę drapak, który pasuje wysokością do parapetu/innych Twoich półek itd, jest Twój - niepowtarzalny

Co do mostków - podobają mi się takie, w stylu Indiany Jonesa i kiedyś taki popełnię :)
[/quot/]

Jak Twoje mosty ? Zaczynam w tym sezonie ambitnie :mrgreen: nad czymś takim :
BD02DB5A-DA28-4538-A7CF-0BEA7A35B205.png
Zablokowany