Wacuś czyli Masada Wulkan

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
chmurkanadwulka
Posty: 9
Rejestracja: 04 sie 2012, 18:47

Wacuś czyli Masada Wulkan

Post autor: chmurkanadwulka »

Witam Was serdecznie.
To mój pierwszy post tutaj.
Może kilka słów- skąd tu się przyplątałam, kim jestem.
Nie posiadam brytyjczyka. Mam jednak radość i szczęście od ponad pięciu lat dzielić życie z pewną piękną i niezwykle uroczą brytyjką. Moja panienka bardzo odbiega od znanego Wam wzorca. Po pierwsze jest tricolorką ( to ponoć się zdarza i jest uznawane za normę). Po drugie- jej wielkie uszy nie potrafią same stać i radośnie majtają dookoła pyszczka. Ogonek , wyprostowany niczym szabla gotowa do boju jest zakończony białą latarenką. Po trzecie- charakter torpedy- uwielbia galopować aż do horyzontu i z powrotem. Potrafi się jednak skupić i przytknąwszy nos do ziemi podążać za tropem przez las. Po czwarte- jest modrodziorem, łakomczuchem.
I nie jest bynajmniej zwykłą ulicznicą, tylko damą z baaardzo arystokratycznym pochodzeniem.
Czy wiecie kim jest?
Tak, to beagle.
Na temat kociego rodu miała zawsze określone zdanie- ,,Koty są po to, żeby kotu pogonić kota"
Aż w naszym życiu pojawił się On. Zielonooki rudzielec zwany przez nas Rudolfem. I okazało się, że kot służy do : dotrzymywania towarzystwa, spania w jednym łóżku, wspólnego wyglądanie przez okno, wspónego sępienia w kuchni, wspólnego picia wody z jednej miski. Do przyjaźni po prostu.
Aż nadszedł ten dzień, że Rudolfa zabrakło. Zginął pod rozpędzonym samochodem . I bardzo nam brak kociej obecności.
I decyzja- adoptujemy kota. Niewychodzącego.
Ponieważ do brytyjki najbardziej pasuje brytyjczyk , trafiłam także tutaj.
A jednak, życie swoje scenariusze pisze.
Nie dane nam zamieszkać z misiem. Serce skradł taki jeden, o niebieskim spojrzeniu.
Przyjedzie do nas w następny poniedziałek. Nie jest brytem, jest tonkijczykiem. Czy mimo to, możemy u Was zakotwiczyć? Bo jakoś z tych kocich for najsympatyczniej mi się u Was wydaje.
I jeszcze się ośmielę zadać kilka pytań, bom w kocich sprawach totalnie zielona.
Czy lepiej , żeby Kot zastał w domu Psa? czy może lepiej aby Sunię wysłac na kolonię do przyjaciół i dać Błękitnookiemu czas na aklimatyzację, poznanie domu i jego zapachów?
Co będzie mniejszym stresem?
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Witam na forum, mamy dość bogaty wątek o sposobach zaprzyjaźniania kota z psem, zapraszam do poczytania
tutaj >>>>>>>>> . :)
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Post autor: yamaha »

Witaj, chmurko ! <ok>
Wybralas dobre forum, z brytyjczykiem czy bez <tańczy>
Na pewno sie tu zadomowisz, a my zadbamy, zeby Ci bylo z nami dobrze ;-))
KONIECZNIE przedstaw nam "fotograficznie" - najpierw dlugoucha, a od poniedzialku - niebieskookiego (no chyba ze juz masz jakies fotki kici) !
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Witam na forum :-)
Tutaj są wszyscy mile widziani, byle kochali futerka, a brytyjskie to ono koniecznie nie musi być, mamy tu przeróżne kociaki i nie tylko kociaki <mrgreen>
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Post autor: Danusia »

Witaj na forum :-)

my pieski też mamy i tez je bardzo kochamy :ok:

:pies: :pies:
Awatar użytkownika
margita
Agilisowy Rezydent
Posty: 5567
Rejestracja: 17 lut 2012, 14:04
Płeć: kobieta
Skąd: zachodniopomorskie

Post autor: margita »

ale fajnie ... <mrgreen>
będziemy miały na forum tonkijczyka ... <klaszcze>
witam Cie serdecznie ... i Twojego psiaka również ... zawsze podobała mi się ta rasa ... :pies:
Awatar użytkownika
Molly
Posty: 2210
Rejestracja: 05 sie 2012, 00:02

Post autor: Molly »

Ja Ci się wcale nie dziwię, że wybrałaś to forum :) Chyba nigdzie nie znalazłam takiej kopalni wiedzy na temat kocistych jak tutaj, a przy okazji takiej życzliwości i serdeczności.

Teraz niecierpliwie tuptam i czekam na foteczki :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 225
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:40

Post autor: Ania »

Witam i ja <mrgreen>
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Post autor: kinus »

poopowiadasz troche wiecej o beaglu?
ladnie prosze :)
chmurkanadwulka
Posty: 9
Rejestracja: 04 sie 2012, 18:47

Post autor: chmurkanadwulka »

Bardzo dziękuję za tak miłe powitanie.
Jesteśmy teraz na wakacjach nad Bugiem. W niedzielę wracamy do domu a juz w poniedziałek przybędzie nam nasz nowy domownik.
Śmiesznie wyszedł mój nick. System jakoś go skrócił, bo miało być : Chmurka nad Wulkanem.
Dlaczego tak?
Ano, po prostu.
Moja sunia, domowo zwana Emi oficjalnie nazywa się Chmurka Emma Ritaco.
Błękitnooki , domowo Wacuś- oficjalnie Wulkan Masada. Tak więc Chmurka nad Wulkanem to po prostu Emma z Wackiem.
I tak będziemy u Was się przedstawiać.

Kinus- chciałabyś wiedzieć więcej o beagle? Lubisz Łaciatki? Miło mi bardzo.
O Emiszonku mogłabym gadać i gadać, bo to moje najmilsze stworzenie
Zablokowany