Wiszący worek???

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Agathea
Posty: 441
Rejestracja: 13 sie 2009, 15:05

Post autor: Agathea »

Suchą karmę mają non stop w miseczce i wode, dodatkowo dostają puszkę albo mięsko, ale nie codziennie tylko raz na jakiś czas...
Awatar użytkownika
kesja
Hodowca
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:08

Post autor: kesja »

to dobry plan zywienia :) nie powinien mieć problemów
a fałdka ( nie worek do ziemi) to cecha rasy
Agathea
Posty: 441
Rejestracja: 13 sie 2009, 15:05

Post autor: Agathea »

do ziemi to nie <rotfl> ale fałdka jest spora
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

5 kilogramów na 7 miesięcy to lepiej niż dobrze :) a jestem zdania, żeby trzymać rękę na pulsie - mój Fado jest z tej kategorii wagowej. Nie powiem, bardzo się cieszę, że zapowiada się duży, ale ja też już ograniczam mu mokre - suche stoi, bo jeszcze rośnie, ale mięcho już wydzielane :)
Awatar użytkownika
bea
Posty: 603
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:00

Post autor: bea »

kesja pisze:można utuczyc
każdego kota
jesli dostarczasz mu więcej klalorii( białka/tłuszczy) niż potrzebuje do przetworzenia i wzrostu to niestety dłozy się to w postaci worka lub otłuszczenia

witam jestem tu pierwszy raz i podoba mi sie to forum . Nasz kotek nazywa sie Baloo i tez wazy 5kg przy 8 miesiacach .Lekarz nie stwierdzil nadwagi u niego . Ja to sie wrecz martwie , poniewaz je glownie suche jedzenie , wieczorem podajemy mu juz wszystko co sie da ,czesto nie zje ,wyrzucam , az szkoda czasem . Miesko surowe jedynie mu smauje lub tunczyk . Mam pytanie dlaczego nasz Balus czasem miauczy jak male dziecko tak jak by wolal mnie?? jest wykastrowany od tygodnia .
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Witam na forum :)

Jeśli lekarz nie stwierdził nadwagi, to na pewno wszystko jest w porządku, po prostu kot jest duży :)

Kastracja dopiero przed tygodniem - jeszcze poziom hormonów jest wysoki, i prawdopodobnie Baloo jeszcze "śpiewa", nawołując kotki. A może faktycznie woła Ciebie :)

Jeśli je suche, to nie ma się czym martwić, a mokre podawaj już rzadziej - jest już duży i nie potrzebuje takiego "wspomagania". Daj mu mięsko co drugi dzień, żeby nie było strat :) Gdyby nie jadł suchego, a jedynie samo mięso, wtedy byłby pewien kłopot, bo trzeba by bardzo systematycznie podawać witaminy, fosfor i wapń - ale skoro je suche, to po prostu ogranicz mu mokre. W tym wieku Baloo nie ma już tak dużych potrzeb energetycznych, co 4-miesięczny kociak :)
Awatar użytkownika
bea
Posty: 603
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:00

Post autor: bea »

Dorszka pisze:Witam na forum :)

Jeśli lekarz nie stwierdził nadwagi, to na pewno wszystko jest w porządku, po prostu kot jest duży :)

Kastracja dopiero przed tygodniem - jeszcze poziom hormonów jest wysoki, i prawdopodobnie Baloo jeszcze "śpiewa", nawołując kotki. A może faktycznie woła Ciebie :)

Jeśli je suche, to nie ma się czym martwić, a mokre podawaj już rzadziej - jest już duży i nie potrzebuje takiego "wspomagania". Daj mu mięsko co drugi dzień, żeby nie było strat :) Gdyby nie jadł suchego, a jedynie samo mięso, wtedy byłby pewien kłopot, bo trzeba by bardzo systematycznie podawać witaminy, fosfor i wapń - ale skoro je suche, to po prostu ogranicz mu mokre. W tym wieku Baloo nie ma już tak dużych potrzeb energetycznych, co 4-miesięczny kociak :)
jaka szybka odpowiedz !!! wow dziekuje . Podajemy royal canin sucha karme , z tym morym to masz na mysli miesko surowe czy gotowane??? A spiewa za kotka byc moze ...biedny .Nigdy nie przypusczalam , ze tak mozna kochac kota ! jak dziecko w domu .Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
kesja
Hodowca
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:08

Post autor: kesja »

mokre to - puszki, saszetki i wszelkiego rodzaju mięsko
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Nie zawsze tak szybko udaje mi się odpowiadać, właściwie to przeważnie na szczęście czuwają inni, bo ja pojawiam się na forum na szarym końcu, ale akurat jestem przy komputerze, zmniejszam i podpisuję zdjęcia moich kotów :)

Mokre wszystko jedno cy surowe czy gotowane, mam na myśli mięso w czystej postaci, bądź puszkowej :) Musisz sama poobserwować, ile Baloo jeszcze potrzebuje, nie ma sensu wyrzucać, lepiej podać rzadziej - on też nie będzie traktował takiego jedzenia jak "pewniaka", i tym lepiej będzie jadł, jak się pojawi, bo "nie wiadomo, kiedy będzie następne". Jest duży, ze słuszną wagą, i jak dostanie mięcho rzadziej, to żadna krzywda mu się nie stanie :)

Zapraszam do prezentacji w dziale "Pokaż nam swojego kota"
Awatar użytkownika
bea
Posty: 603
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:00

Post autor: bea »

Dorszka pisze:Nie zawsze tak szybko udaje mi się odpowiadać, właściwie to przeważnie na szczęście czuwają inni, bo ja pojawiam się na forum na szarym końcu, ale akurat jestem przy komputerze, zmniejszam i podpisuję zdjęcia moich kotów :)

Mokre wszystko jedno cy surowe czy gotowane, mam na myśli mięso w czystej postaci, bądź puszkowej :) Musisz sama poobserwować, ile Baloo jeszcze potrzebuje, nie ma sensu wyrzucać, lepiej podać rzadziej - on też nie będzie traktował takiego jedzenia jak "pewniaka", i tym lepiej będzie jadł, jak się pojawi, bo "nie wiadomo, kiedy będzie następne". Jest duży, ze słuszną wagą, i jak dostanie mięcho rzadziej, to żadna krzywda mu się nie stanie :)

Zapraszam do prezentacji w dziale "Pokaż nam swojego kota"
tak wiem wiem .....te saszetki to nie daje poniewaz jest w nich tylko 4 procent zawartosci miesa reszta to szkoda gadac. Nasz kot z tego wynika , ze wybredny , czytalam na forum ktos pisze , ze ich kotek pochlania wszystko i duzo :)
Zrobie tak jak mowicie co drugi dzien wieczorem ciekawe jaka bedzie reakcja. Co do wody to siedzi zawsze na wannie podczas gdy ja sie kapie .Zawsze sobie mysle ciekawe kiedy tu wpadniesz do wody hahahaa .W jaki sposob moge zamiescic tu zdjecia?
Zablokowany